איך אני יכול להיות קבלן מוכר?

You are currently viewing איך אני יכול להיות קבלן מוכר?

ענף הקבלנות בישראל פורח שנה אחר שנה, ומציע לאנשים פרטיים הזדמנויות רבות להצלחה כלכלית ולצמיחה בקריירה. עם זאת, המפתח האמיתי לפוטנציאל טמון ברישום כקבלן מוכר. השגת המעמד של קבלן מוכר כרוכה בהצלחה במבחן הסמכה מאתגר המנוהל על ידי רשם הקבלנים. אז איך תוכלו לזרז את המסע שלכם להיות קבלנים מוכרים?

המכשול העיקרי: מבחן קבלן מוכר

מבחן ההסמכה לקבלנים מוכרים הוא הערכה קפדנית שנועדה להעריך את היכולות המקצועיות והניהוליות של קבלנים. קבלנים שעוברים בהצלחה את המבחן יכולים להירשם בפנקס רשם הקבלנים ולהיות קבלנים מוכרים. רשם הקבלנים דורש יותר מסתם ניסיון קודם – הוא דורש הבנה מעמיקה של ידע תיאורטי ברמה גבוהה. הנושאים המכוסים במבחן הקבלן הרשום משתרעים על מגוון רחב, לרבות פרוטוקולי בטיחות, מקצועיות, ניהול תקין ועמידה בחוקים ותקנות.

האם המבחן קשה?

כדי לשים את האתגר שבמבחן בפרספקטיבה, רק כ-15% מהאנשים שמנסים לעבור את מבחן ההסמכה ללא הכנה מתאימה מצליחים לעבור בניסיון הראשון שלהם. נתון זה מדגיש את המורכבות וההיקף הרחב של מבחן ההסמכה. אפילו אנשי מקצוע ותיקים עלולים למצוא את עצמם מאותגרים בשאלות הקשורות לתקנות ונהלים ספציפיים שלא נתקלים בהם בדרך כלל בעבודתם היומיומית.

מה יקרה אם אכשל במבחן קבלן מוכר?

כישלון במבחן ההסמכה בניסיון הראשון יכול להיות מייאש, אבל יש דרך למבחן חוזר. כדי לגשת מחדש לבחינה יש לפנות בכתב לרשם הקבלנים ולחכות תקופת המתנה של 60 יום לפחות.

אם, למרבה הצער, אתם נכשלים גם בניסיון השני, התהליך הופך למורכב יותר. יהיה עליכם להגיש מסמכים המעידים על ניסיון נוסף שצברתם מאז בקשת ההרשמה הראשונית שלכם. יש לתעד ניסיון זה בטופס ייעודי, ותצטרכו לשלם פעם נוספת את אגרת בקשת הרישום (560 ₪). התהליך הממושך הזה יכול לקחת מספר חודשים עד שסוף סוף תקבלו את התעודה הנחשקת של קבלן מוכר.

למה ואיך להיות קבלן רשום

להפוך את תהליך הקבלן המוכר ליעיל יותר

הדרך היעילה ביותר להבטיח מקום בפנקס הקבלנים היא לעבור את מבחן ההסמכה בניסיון הראשון ובכך למנוע עיכובים ממושכים והוצאות נוספות. כדי לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה, הדרך המומלצת היא להירשם לקורס הכנה מקצועי המותאם למבחן ההסמכה. “מכלל הכשרה מקצועית” מציעה קורסים כאלה, ומעלה את אחוזי ההצלחה של בוגריה לכ-90%. אבל איך בדיוק הקורסים האלה עושים הבדל כה משמעותי?

קורסים מקוונים של “מכלל” לקבלנים מוכרים

“מכלל הכשרה מקצועית” היא מכללת לימוד מקצועית במקצועות הבנייה לרישום קבלנים. ב-״מכלל״ מציעים קורסים מקוונים המתמקדים בשלושה ענפים מרכזיים:

קורסים אלה נועדו להיות גמישים, ולאפשר לכם ללמוד בקצב ובנוחות שלכם. הקורסים מקוונים כך שאין צורך להיות מחויבים לזמן או מיקום ספציפיים, מה שמקל לאזן את הלימודים עם עבודה ומחויבויות אחרות.

את הקורסים ב”מכלל” מובילים מרצים מנוסים מומחים בתחומם. הם מכסים את כל החומר הדרוש למבחן ההסמכה וזמינים בקלות כדי לטפל בשאלות שלכם ולספק תמיכה לאורך הקורס. יתרון משמעותי של קורסים אלו הוא שילובם של שאלות תרגול וסימולציות מבחנים, המציעות התנסות מעשית המשקפת את בחינת רשם הקבלנים.

אם יעילות וחסכוניות תואמות את המטרות שלכם, ואתם שואפים לקחת על עצמכם פרויקטים שרק קבלנים רשומים יכולים, הקורסים של  “מכלל” הם הדרך האפקטיבית ביותר לעמוד במבחן ההסמכה ולהשגת השאיפות המקצועיות שלכם.

יש לכם שאלות נוספות? מעוניינים בייעוץ על מבחני רישום קבלנים? צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.