“למען השם הטוב” – אינסטלציה

You are currently viewing “למען השם הטוב” – אינסטלציה

כיצד קבלני שיפוץ  ואינסטלציה יכולים לשמור על שמם הטוב?

כולנו מכירים את האמירה: “טוב שם טוב , משמן טוב”. בתחום השיפוצים והאינסטלציה, אמירה זו מקבלת משנה תוקף. בענף בו קיימים “חאפרים” לצד בעלי מקצוע איכותיים, שם טוב ומוניטין הם הבסיס לעבודה רציפה ולזרם תמידי של לקוחות. אז כיצד לשמור על השם והמוניטין שלכם? הכל בכתבה הבאה.

העדיפו לעשות עבודה יסודית

כאשר עושים עבודה יסודית בתחום האינסטלציה, הרווח כפול: ראשית זוכים בלקוח מרוצה שבתורו ימליץ גם לאחרים להשתמש בשירותכם ושנית אין צורך לחזור ולבצע תיקונים, לעתים יקרים, על חשבון כסף שכבר קיבלתם.

מלבד נושא הכסף, לפעמים גם מילה טובה , ומחמאה תורמים לא מעט לשביעות הרצון מהעבודה. גם אם מקבלים תשלום אבל זוכים בקיטורים ותלונות – התחושה לעולם אינה נעימה.

הימנעו מקיצורי דרך…

הנה סיפור אמיתי.

בעל המקצוע הוזמן לשפץ חדר אמבטיה, אבל החליט לעשות קיצורי דרך. הוא ריצף מחדש את החלל, לבקשת הבעלים, אבל שכח לדאוג לשיפוע נכון. כשהוא גילה שבדיוק נגמרו לו הגומיות לאטום היטב את חיבורי הברז החדש שהתקין – הוא פשוט ויתר עליו. שבוע אחרי תום השיפוץ הגיע הטלפון הראשון. הלקוח זעם על כך שהמים (לאחר מקלחת) אינם מתנקזים חזרה לכיוונה , אלא דווקא לכיוון החדר ועל כך שהברז נוזל. בעל המקצוע נאלץ לבצע מחדש את עבודת הריצוף ללא תמורה ואף להחזיר ללקוח את ערך האריחים הנוספים שהיה עליו לרכוש. אותו בעל מקצוע עדיין לא למד את לקחו, וכדי לחסוך כמה שקלים, השתמש ברובה אקרילית במקום ברובה אפוקסית כדי לאטום את המיישקים בין האריחים.

שוב ושוב הלקוח התקשר אל בעל המקצוע, בתלונה על המים שחדרו דרך הרצפה וגרמו לנזק בדירת השכן מתחתיו. ובעל המקצוע? גם נקרא לתקן וגם נדרש לשלם פיצויים לנזק שנגרם לדירה מתחת.

מה הסכנות בפגיעה בשמכם הטוב?

כיום בעידן השיווקי החדש, קל מאוד לפרסם את שמכם בצירוף אזהרות ולדרג אתכם בדירוג נמוך באתרים רלוונטיים. מדובר בפגיעה תדמיתית העלולה למנוע מכם לקבל עבודות למשך זמן ארוך, מה שמוביל ישירות לפגיעה בכיס.

מדוע קבלן רשום מקבל יתרון יחסי בענף השיפוצים?

לקוחות מעדיפים לעבוד עם קבלן הרשום בפנקס הקבלנים, עובדה המבטיחה להם שקט נפשי ובטחון על איכות העבודה שתבצעו.  רוצים דוגמא? בבקשה. קבלן אינסטלציה התקין שירותים בבית ששופץ. בזמן החיבור לא היה לו את האטם המתאים, הוא התעצל ובחר להשתמש באטם של חברה אחרת שנראה כמעט אותו דבר. לאחר מס’ חודשים, התקשר אליו בעל הדירה והתלונן על דליפה של מים לשכן בדירה למטה. קבלן האינסטלציה אומנם הגיע לדירה אבל לא הצליח לאתר את הבעיה , כך שהלקוח נשאר ללא פתרון. הלקוח נאלץ להזמין חברה בעלת אמצעי צילום ואיתור נזילות שאיתרה את מקור הנזילה.  על סמך דו”ח החברה ,  נאלץ קבלן האינסטלציה לחזור לדירה, “להרים” את הבלטות, לתקן את הנדרש ולשלם עבור הנזק גם לשכנה וגם  עבור הבדיקה. כל זה לא היה קורה לקבלן רשום, המודע לחשיבות של שימוש באביזרים מקוריים והיה מונע את איבוד הזמן ,הכסף והפגיעה בשמו הטוב.

איך תוכלו להפוך לקבלנים רשומים בדרך הבטוחה ביותר?

“מכלל” מציעה קורס ייחודי (היחיד המוכר ע”י רשם הקבלנים ומשרד הבינוי והשיכון) המעניק לכם יתרונות בולטים:

מבחנים מקוצרים

קבלני שיפוצים ענף 131 – 50 שאלות במקום 100.

קבלני אינסטלציה ענף 190 – 40 שאלות במקום 70.

ללמוד במקום ובשעה שנוחה לכם

הקורס הינו קורס אונליין שניתן ללמוד אותו מהמחשב, מהטאבלט או מהנייד.

תרגול למבחני רשם הקבלנים

לאחר כל פרק בקורס יופיע מבחן לחזרה, ורק לאחר שעוברים את המבחן בהצלחה ניתן יהיה להמשיך לפרק הבא.

קיצור הזמנים בין מבחן למבחן

נכשלתם במבחן? רק לקוחות “מכלל ” יוכלו לגשת להיבחן שוב לאחר חודש וחצי (במקום להמתין חצי שנה).

טובי המרצים

הקורס מועבר ע”י מיטב המרצים בתחומם בארץ.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.