איש איטום מומלץ

You are currently viewing איש איטום מומלץ

איטום איכותי הוא מרכיב חשוב מאוד בכל פרויקט שיפוץ או בנייה. כשהאיטום לא מושלם, התוצאה עלולה להיות נזקים חמורים, גם מבחינה כספית (עקב פגיעה בתשתיות או ברכוש שנמצא בתוך המבנה) וגם מבחינה בריאותית (עקב היווצרות עובש, שכידוע עלול לגרום להתפתחות מחלות בדרכי הנשימה וגם סוגי סרטן מסוימים). איך בוחרים איש איטום מקצועי באמת? על מה חשוב להקפיד? ולמה מומלץ להיעזר בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון? בעמוד זה תמצאו את התשובות לשאלות אלה ומידע רלוונטי נוסף.

המפתחות העיקריים לעבודות איטום איכותיות

איש איטום מומלץ הוא מי שכבר צבר ניסיון רב ככל האפשר בעבודות בתחום. למעשה, כדאי לבחון גם את היקף הניסיון באופן כללי בעבודות איטום וגם את הניסיון בביצוע פרויקטים דומים לזה שאתם זקוקים לו – וזאת משום שיש הבדלים למשל בין איטום גג משופע לאיטום גג שטוח, בין איטום גגות לאיטום קירות ובין כל הנ”ל לבין איטום מרתפים או יחידות דיור שנמצאות מתחת לפני הקרקע.

מפתח שני הוא אמינות – איכות שמומלץ לא להתפשר לגביה. כמו כן רצוי לברר מהם החומרים שבהם משתמש איש האיטום לצורך כל עבודה, ועוד דרך טובה לדעת האם צפויה לכם שביעות רצון מהתנהלות כל איש איטום היא לבקש המלצות מלקוחות קודמים שלו.

למה פנקס הקבלנים הוא מקום טוב לחפש בו איש איטום מומלץ?

כאמור כשמחפשים איש איטום מומלץ להיעזר בפנקס הקבלנים. פנקס הקבלנים, שמנוהל ע”י משרד הבינוי והשיכון (וליתר דיוק ע”י יחידה במשרד שנקראת רשם הקבלנים), מורכב מרשימת אנשי מקצוע וחברות בכל סוגי עבודות הבנייה וההנדסה שעומדים בקריטריונים נוקשים למדי (שקובע הרשם). איטום הוא כמובן אחד הענפים, לצד שיפוצים, אינסטלציה ומערכות כיבוי אש, פיתוח חצרות, עבודות אספלט ועוד.

על-מנת להיכלל בפנקס הנ”ל, אנשי מקצוע בתחום האיטום נדרשים להציג הוכחות לניסיון בפועל של לפחות 5 שנים. כמו כן בוחן רשם הקבלנים את ההכשרות שעבר כל איש איטום כדי לוודא שהוא אכן ראוי להופיע בפנקס. בהקשר זה חשוב לציין שקבלנים רשומים יכולים לבצע פרויקטים של מיליוני שקלים – אינדיקציה מובהקת ליכולות גבוהות (לשם השוואה, אנשי איטום שלא נכללים בפנקס מורשים לקחת על עצמם עבודות של עד כ-47,000 ש”ח בלבד).

על מה חשוב להקפיד כשבוחרים איש איטום?

איש איטום מומלץ הוא איש מקצוע שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות. כדאי לקחת בחשבון שאיטום מרושל יתגלה רק כעבור פרק זמן משמעותי, ולכן ישנה עדיפות של ממש לקבלן רציני שמספק אחריות למספר שנים. גם הרישום בפנקס הקבלנים מעיד על אמינות ורצינות אנשי האיטום שמופיעים בו. הסיבה לכך פשוטה: אם לקוח, בין אם אדם פרטי ובין אם עסק או ארגון, מזמינים איש איטום והשירות שניתן להם אינו ברמה המצופה, הוא יכול להתלונן בפני רשם הקבלנים (למעשה מומלץ להתלונן בפני הגופים הרלוונטיים בכל פעם שאין תמורה לתשלום, ובוודאי אם הוא משמעותי). תלונות שנמצאות מוצדקות עשויות להוביל להשעיית הרישום בפנקס, כך שלקבלני איטום רשומים כדאי מאוד להקפיד על אמינות והתנהלות מקצועית, רצינית ומחויבת בכל פרויקט – כולל זה שלכם.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.