מאמרים

תקנות חדשות לקבלני שיפוצים

ענף הבניה בישראל עובר בשנים האחרונות טלטלה רצינית כתוצאה מריבוי תאונות העבודה להם אנו נחשפים כמעט מדי יום. מעבר לאובדן החיים ולהרס המשפחות, עובדים רבים סובלים מפציעות קלות ועד נכות שמשנה את חייהם ואת חיי משפחותיהם. כל אחד מבין שהפגיעות הרבות גורמות נזק כספי לכל המעורבים, אבל מה עם הנזק התדמיתי?

בעיות איטום במבנים

ליקויי רטיבות במבנים הינם מסוג הליקויים, אשר הנזק המצטבר שלהם עלול לגרום להוצאות גבוהות ומיותרות ביחס לעלות התיקון אילו היה מתבצע בשלב מוקדם, עם גילוי הרטיבות. שכיחות ליקויי רטיבות הינה הגורם העיקרי, הכבד, היקר ולעיתים אף המסוכן ביותר למבנה. הסיבות להופעת רטיבות במבנים הינן מגוונות ועלולות להיגרם ...

pic

קורס קבלני שיפוצים

בשנת 2018 החליטה הממשלה לבצע רפורמה משמעותית מאוד בתחום השיפוצים. הסיבה לכך הייתה שרק 1 מכל 10 קבלני שיפוצים היה יכול להירשם אצל רשם הקבלנים באופן מסודר, כך שיותר מ-10,000 אנשי מקצוע שאין סיבה לפסול אותם היו לא רשומים. בזכות התקנות החדשות שמאפשרות גם למי שמבצע עבודות בהיקפים..

Electricity

רישום קבלן שיפוצים

כשאנחנו כבר לא רווים נחת מהדירה שבה אנחנו גרים – ואין כמעט אדם שלא מגיע לרגע הזה בשלב כלשהו בחיים – הפתרון הוא כמובן שיפוץ. אבל גם כשאנחנו כבר מדמיינים את הבית המחודש, אחרי מתיחת הפנים והתאמת התשתיות לצרכים העכשוויים, יש מכשול משמעותי שחוסם אותנו מלצאת לדרך: החשש שמא קבלן השיפוצים שיוביל את הפרויקט יתגלה כבעייתי.

milivoj-kuhar-Te48TPzdcU8-unsplash

קורס קבלן רשום

פנקס הקבלנים – שמנוהל כאמור במשרד הבינוי והשיכון – כולל אנשי מקצוע בשלל תחומים: בנייה טרומית, מתקני קירור, עבודות אספלט, קווי מים וביוב, התקנת רמזורים ועוד ועוד. ענף 131 מוגדר כשיפוצים, וסיווג 131 א’ מאפשר ביצוע עבודות שיפוצים בהיקף כספי של עד 350,000 ש”ח. התנאים העיקריים להגשת בקשה לרישום הנ”ל: אישור כי ספרי החשבונות...

סגירת תפריט