היתרונות של רישיון קבלן: ממכרזים ועד להעסקת עובדים זרים

You are currently viewing היתרונות של רישיון קבלן: ממכרזים ועד להעסקת עובדים זרים

ענף הבנייה עבר שינוי מדהים במהלך השנים. לאחר שנפגע מחוסר אכיפה ומחסור באנשי מקצוע מיומנים, הענף עבר שינוי משמעותי וכיום כולם מכירים בחשיבות העסקת קבלנים רשומים. משרד השיכון והבינוי מילא תפקיד מרכזי בהסדרת תחום זה, ודאג לכך שרק קבלנים מוסמכים ומנוסים ייקחו על עצמם פרויקטים של בנייה. בואו נכיר את היתרונות המשמעותיים של רישיון קבלן.

מהן היכולות שמקנה רישיון קבלן?

  1. רישיון קבלן מקנה לכם ביטוח

אחד היתרונות הבולטים בלהיות מוכר כקבלן רשום הוא הבטחת הכיסוי הביטוחי. חברות ביטוח רבות מתעקשות לבטח רק קבלנים רשומים, במיוחד עבור פרויקטים רחבי היקף. כיסוי זה הוא קריטי שכן הוא מספק הגנה כלכלית במקרה של אירועים בלתי צפויים או תקלות במהלך תהליך השיפוץ. זה לא רק מגן על ההשקעה שלכם אלא גם מביא שקט נפשי.

  1. העסקה חוקית של עובדים זרים

היום, תקציב ולוחות זמנים של בנייה הם בחשיבות עליונה. היכולת להעסיק עובדים זרים יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון. קבלנים עם רישיון קבלן מחזיקים בזכות הבלעדית של קבלת היתרי העסקה לעובדים זרים. נוכחות של כוח אדם זר מיומן יכולה לזרז משמעותית את תהליכי הבנייה ולהפחית את עלויות הפרויקט הכוללות, מה שהופך אותו ליתרון משמעותי עבור קבלנים רשומים.

  1. ניהול של פרויקטים גדולים ורווחיים

מבחינה חוקית, קבלנים לא רשומים יכולים לבצע פרויקטים רק עד לסף כספי נמוך. לעומת זאת, קבלנים רשומים נהנים ממגבלה גבוהה, המאפשרת להם לקחת על עצמם פרויקטים גדולים ומורכבים יותר בקלות. כך למשל, קבלן הרשום בענף 190, ברמת הסיווג הנמוכה ביותר, יכול לנהל פרויקטים בהיקף של עד כ-1.8 מיליון ש״ח. בדרגת סיווג 4 אותו קבלן יכול לבצע פרויקטים בהיקף של עד כ-14.7 מיליון ש״ח! ההיקפים הללו מדגישים את האמון שניתן לקבלנים רשומים, שיכולים לבצע פרויקטים בסדר גודל הולך וגדל ככל שהם מתקדמים בדרגות סיווג הקבלנים.

  1. מאפשר התמודדות על מכרזים ממשלתיים

מכרזים של רשויות המדינה, גופים ציבוריים, עיריות וחברות גדולות, הם מקור אדיר לרווח כלכלי והזדמנויות מקצועיות. כל הגופים הללו פונים אך ורק לקבלנים בעלי רישיון קבלן. מכרזים מאפשרים סיכוי שווה והוגן לקבלנים שונים לקחת פרויקטים וכך מספקים הזדמנות ייחודית לקבלנים להתקדמות.

  1. סמל למקצועיות ואמינות:

מעבר ליתרונות הפרקטיים של רישיון קבלן, להיות קבלן מוכר זה סמל סטטוס יוקרתי. כאשר יוצאים לפרויקט שיפוץ הבית, הדבר האחרון שתרצו הוא קבלן חסר ניסיון. קבלנים רשומים, מתוקף רישומם, מביאים לשולחן ניסיון רב שנים. כדי להיות חלק מפנקס הקבלנים, על קבלן להוכיח ניסיון של 5 שנים לפחות בתחום ב-10 השנים האחרונות. יתר על כן, עליהם להיות בעלי הכשרה מקצועית והסמכות מתאימות.

בנוסף, התואר “קבלן” שמור כדין לקבלנים בעלי רישיון קבלן. רשם הקבלנים שם דגש רב על אמינות בתהליך הרישום. קבלנים המבקשים רישום חייבים להציג אישורים המעידים על עבר נקי מהרשעות או תלונות הקשורות לענף הבנייה בשלוש השנים האחרונות.

הוצאת רישיון קבלן - יתרונות

זה הזמן שלכם לרישיון קבלן

אין ספק שבענף הבנייה התחרותי רישיון קבלן הוא בגדר חובה בשביל הצלחה מקצועית. אם עדיין לא נרשמתם בפנקס רשם הקבלנים, מומלץ להתחיל את התהליך. כמו בכל שלב מאתגר בחיים מומלץ להיעזר במומחים בתחום על מנת לעבור בהצלחה את התהליך. ״מכלל הכשרה מקצועית״ מציעה הכנה מקיפה למבחן רשם הקבלנים. הקורסים המקוונים של ״מכלל״ מספקים את ההכנה האיכותית ביותר לקבלנים בשלב הקריטי הזה בדרך לרישיון קבלן.