הכירו את מייסד ״מכלל״ – אדריכל יצחק לזר

You are currently viewing הכירו את מייסד ״מכלל״ – אדריכל יצחק לזר

כיום כל קבלן ידע לומר שהדרך הטובה ביותר לעבור את מבחן רשם הקבלנים היא בעזרת הקורסים המקצועיים של ״מכלל״. בית הספר להכשרה מקצועית ״מכלל״ הוא מוסד מוביל להכשרה מקצועית במקצועות הבנייה לרישום קבלנים. לא פחות מכ-90% בקרב בוגרי ״מכלל״ עוברים את מבחן ההסמכה של רשם הקבלנים כבר בניסיון הראשון. מהו סוד הקסם של ״מכלל״? ומי עומד מאחורי ההצלחה שלה? הכירו את אדר׳ יצחק לזר.

הרקע של אדר׳ יצחק לזר להקמת ״מכלל״ – הכשרה מקצועית

הרעיון להקמת ״מכלל״ עלה מתוך היכרות עמוקה עם ענף הבנייה בישראל והבנת הצורך הקיים במוסד ייחודי. מוסד שמטרתו היא להכשרה מקצועית במקצועות הבנייה לרישום קבלנים. לאחר שסיים את לימודיו בפקולטה לאדריכלות בטכניון בניו יורק (N.Y.I.T), אדר׳ איציק לזר החל לצבור ניסיון יקר ערך.
במהלך השנים הוא ביצע ניהול, תיאום ופיקוח פרויקטים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. מונה למומחה מטעם בתי המשפט, ובורר בתביעות מקצועיות בתחומי הבניה השונים. הקים את היחידה לאיכות הבנייה במכון התקנים הישראלי וניהל אותה במשך 8 שנים. הפך לחבר ועדת תקינה למרצפות והוועדה המייעצת לחיסכון באנרגיה. הקים את חברת ״מסד גרופ״ ומכהן כיו״ר החברה עד היום. בנוסף, אדר׳ איציק לזר חבר בלשכת המהנדסים והאדריכלים בישראל, משרת במילואים (בפיקוד העורף, ענף הנדסה ומיגון) בדרגת סא”ל.

מדוע היה צורך בהקמת ״מכלל״?

מקצועות בענף הבנייה תמיד כוללים מידה של סיכון. לצערנו אנו שומעים מדי שנה על עשרות עובדי בניין שנהרגים באתרי בנייה ועוד מאות שנפצעים. לרוב תאונות אלו מתרחשות כתוצאה מבטיחות לקויה באתרי הבניה. קבלנים חסרי ניסיון ומקצועיות מובילים לפגיעה בחיי אדם ולנזקים במיליוני שקלים לפרויקטים.
אדר׳ יצחק לזר זיהה את הבעיה הקשה של ענף הבנייה בישראל, והחליט להקים את בית הספר להכשרה מקצועית מקבוצת ״מסד גרופ״. המטרה העיקרית של אדר׳ לזר בהקמת ״מכלל״ היא להפוך את סביבת הקבלנים בישראל לסביבה מקצועית ואיכותית בעלת תו תקן גבוהה. להעביר את כל המידע החשוב לקבלנים זה לא מספיק. האתגר הוא למצוא את הדרך בה הקבלנים יזכרו את המידע החשוב לאורך שנים וישתמשו בו.

שיטת הלימוד החדשנית שהתווה אדר׳ יצחק לזר

כדי להגשים את המטרה של ״מכלל״, אדר׳ איציק לזר היה חייב למצוא פתרון לשיטת ההוראה המיושנת. ללמד קורס בכיתה, בשעות קבועות, שבסופו מבחן, לא יקדם את איכות הקבלנים בישראל ולא יסייע להם לעבור את מבחן רשם הקבלנים. לכן התפתחה ב״מכלל״ שיטת הוראה חדשנית המתקיימת באמצעות למידה מקוונת וא-סינכרונית. מהם היתרונות של הקורסים המקוונים של ״מכלל״?

  • ניתן ללמוד את הקורסים מכל מקום.
  • ניתן ללמוד את הקורסים בזמנים נוחים, ללא אילוצים או משבצות קבועות בשבוע.
  • ניתן ללמוד את הקורסים מכל פלטפורמה דיגיטלית כמו טאבלט, מחשב, או נייד.
  • הקורסים כוללים מגוון חומרי לימוד שונים המסייעים להבנה מעמיקה של המידע כמו מצגות, סרטים, הדמיות ועוד.
  • הקורסים משלבים תרגולים בסוף כל פרק המסייעים לקליטה של חומר הלימוד.
  • הקורסים כוללים מבחני תרגול ושאלות הכנה למבחן שמסייעים להבנה ולהכנה איכותית.

ההצלחה של ״מכלל״ היא ההצלחה של כולנו

במשך שנים אנו רואים את אחוזי ההצלחה הגבוהים של ״מכלל״. מעבר לקבלנים רבים שעברו בהצלחה את מבחן ההסמכה, המשמעות היא שנוצר דור קבלנים רשומים מקצועי ואיכותי יותר. ההכשרה של ״מכלל״ מסייעת בטווח הארוך לצמצום תאונות העבודה ועלייה באיכות הבנייה בישראל.