השפעת הקורונה על בעלי המקצוע בתחום הבית

You are currently viewing השפעת הקורונה על בעלי המקצוע בתחום הבית

הכלכלה העולמית עברה ועדין בעיצומה של טלטלה גדולה בעקבות משבר הקורונה.

בעלי מקצוע רבים מנסים להבין אילו התאמות הם יכולים לעשות כדי לעמוד בקצב השינויים ולהמשיך להתפרנס ממה שהם עושים הכי טוב – שיפוצים ובניה.

פני המשבר בענף הבניה והשיפוצים

בעוד ממשלת ישראל מחריגה את ענף הבנייה מהגבלות המשבר, דווקא לקראת פסח – חג השיפוצים כמות ההזמנות ירדה באופן חסר תקדים וכמות הביטולים עלתה באופן כמעט מוחלט.

מאות אלפי אנשים איבדו מקומות עבודה, או יצאו לחל”ת והחליטו לבטל את השיפוץ המתוכנן מחשש לעתידם הכלכלי.

כללי עבודה חדשיםבעלי המקצוע מתחילים מסתגלים לשינויים

עם תחילת החזרת המשק הישראלי לתפקוד, החלו גם בענף השיפוצים לסגל כללי זהירות חדשים, שיאפשרו להם  וללקוחות להרגיש מוגנים, גם כאשר אנשים זרים מגיעים לעבוד אצלם בבית.

ניכר כי הקפדה יתרה על הכללים הקלה על החזרת האמון של הלקוחות בבעלי מקצוע, שעובדים בתוך הבית, לצד דיירי הבית, ללא חשש מהדבקה.

מציאות חדשההזדמנויות חדשות

אז נכון – השיפוצים של פסח כבר ירדו מהפרק ואת הנעשה אין להשיב, אבל שינויים גדולים בהתנהלות המשק ושוק העבודה, הביאו איתם הזדמנויות חדשות גם לאנשי השיפוצים, עד כי בעלי מקצוע רבים, המפרסמים את שירותיהם באתר שיפוצים פלוס, דווקא מדווחים על עלייה בהזמנות. העלייה בהזמנות קשורה בעיקרה לסיבה שקהל גדול שלא היה חשוף לאינטרנט נחשף במהלך הסגר והפנים שניתן להזמין מוצרים ושירותים אונליין.

מגמות אלה כוללות גם מעבר חד של חברות רבות לעבודה מהבית, כולל הכרה ביתרונות הרבים של השיטה, כמו חיסכון בזמן עמידה בפקקים ושיחות מסדרון, חיסכון גדול בהוצאות נוספות, נוחות העובדים ועוד.

העובדים מבינים, שפינת עבודה צפופה במטבח אינה מספיק נוחה עבורם ואינה עונה על כל הצרכים. מי שטרם הזמין שיפוץ לביתו, על מנת ליצור פינת עבודה נוחה ופונקציונלית, כבר מתחיל להבין שזה הצעד המתבקש הבא.

sharon-mccutcheon-gxkWSW6K15Y-unsplash

שינויים בשגרה יוצרים הזדמנויות עבודה

מגמה נוספת, שצמחה בעקבות המשבר היא מעבר צעירים בכלל וסטודנטים בפרט – בחזרה אל בית הוריהם, עקב אובדן מקומות עבודה וקושי כלכלי.

כתוצאה מכך, הורים רבים מזמינים עבודות שיפוץ והרחבה לבית, כדי לאפשר נוחות מרבית לכולם במצב החדש – ישן הנוכחי.

בנוסף, אנשים רבים שנאלצו לבטל חופשות יקרות בחו”ל, החליטו להשתמש בתקציב שהתפנה לצורך שדרוג איכות החיים בבית – על ידי שיפוץ כמובן.

חזרה למגמות ישנות בחיי המשפחה מצריכה לשפץ את הבית

בני גיל הזהב הבינו שבית אבות אינו מקום בטוח עבורם בעת הקשה

בעקבות כך, רבים החליטו לשפץ את הבית כדי להתאים אותו לצרכים המשתנים שלהם ולוותר על המעבר.

ולבסוף – הסגר הארוך, שנמשך, הוכיח לרבים כי דירת יוקרה במיקום איכותי היא כבר לא מה שהם צריכים, אלא בית רחב ידיים, עם מספיק מקום לכל הדיירים, גם כאשר לא ניתן לצאת. זו סיבה נוספת שבגללה מצאו את עצמם קבלני שיפוצים רבים, עם עומס עבודה גדול יותר ממה שהיה לפני תחילת המשבר.

לסיכום

שינויים מרחיקי לכת בשוק העבודה ובשגרת החיים מוכיחים כי דווקא ענף השיפוצים והבנייה נותר חיוני וחשוב בהיבטים כה רבים.

שינויים אלה דורשים יכולת הסתגלות, גמישות ויצירתיות. הדבר הגרוע ביותר שבעל מקצוע יכול לעשות הוא להיכנס למקום של תירוצים ורחמים עצמיים ולהאשים את הקורונה במצבו הפיננסי.

כאן נכנס לתמונה צוות אתר שיפוצים פלוס, המקפיד לספק לכם המלצות, רעיונות, טיפים והצעות עבודה מאלפי לקוחות שנכנסים בכל יום לאתר כדי למצוא בעלי מקצוע מתאימים. בין אם מדובר ביצירת מחיצות הפרדה במשרד קיים, הוספת חדר רחצה לבית שהילדים חזרו לגור בו ובין אם מדובר בהוספת פינת עבודה להורים שהתחילו לעבוד מהבית, אנחנו נהיה כאן כדי לספק את השירות ולעשות את מה שאנחנו יודעים הכי  טוב – לחבר  בין בעלי מקצוע ללקוחות שלהם וביחד ניתן שירות ונבצע עבודות שיפוצים ברמה הכי טובה שיש לכל דורש.

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.