חוות דעת על קורס קבלן איטום

You are currently viewing חוות דעת על קורס קבלן איטום

ישנם שני סוגים של קורסי קבלן איטום: סוג אחד הוא לימודים שמכשירים אדם לעסוק בתחום זה, ואילו הסוג השני הוא קורס שמיועד למי שכבר מבצעים עבודות איטום ורוצים לשדרג את עצמם למעמד קבלן איטום רשוי (מעמד שמקנה יתרונות רבים – פירוט בהמשך העמוד). בכל מקרה כדאי לקבל חוות דעת כדי לבחור נכון את הקורס המתאים לכם ביותר וכך להפיק מקסימום תועלת מהלימודים.

המלצות אותנטיות וחוות דעת רלוונטיות

חוות דעת על קורס קבלן איטום תורמת לקבלת החלטה נכונה בשני תנאים: קודם כל היא חייבת להיות אותנטית, והמרכיב השני הוא רלוונטיות – כך למשל עבור קבלן איטום עם ניסיון של כמה שנים המלצה על קורס שמקנה מיומנויות בסיסיות כמובן אינה רלוונטית, והמידע שהוא זקוק לו הוא התרשמות מקורס קבלן איטום רשוי.

קורס קבלן איטום רשוי מסייע לקבלני איטום להירשם בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. רישום שכזה משדרג במידה משמעותית את הקריירה: קבלנים רשומים מוסמכים לבצע פרויקטים בסכומי כסף משמעותיים (בעוד קבלן איטום לא רשום מוגבל לפרויקטים בהיקף של עד 47,255 ש”ח), יכולים להשתתף במכרזים ציבוריים, להעסיק עובדים זרים באופן ישיר וללא עמלות תיווך ובנוסף הם נהנים ממיתוג טוב יותר בזכות חותמת האיכות של המשרד הממשלתי.

מה חשוב לברר לגבי קורס קבלן איטום?

כשמחפשים חוות דעת על קורס קבלן איטום המידע החשוב ביותר הוא האם הלימודים מוכרים ע”י משרד הבינוי והשיכון. קורס שזוכה להכרה של רשם הקבלנים במשרד זה מקנה לבוגרים שלו הקלה משמעותית מאוד בדרך לרישום בפנקס הקבלנים – במקום מבחן שכולל 60 שאלות הם נדרשים לעבור בחינה מקוצרת עם 30 שאלות בלבד. 

הטבה נוספת היא האופציה לעבור במידת הצורך בחינה נוספת כבר אחרי חודש. לשם השוואה, מי שלא עוברים קורס קבלני איטום שמוכר ע”י הרשם נדרשים להמתין חצי שנה עד למועד ב’. נכון לעכשיו קורס קבלן איטום רשוי של מכלל הוא היחיד בארץ שקיבל את האישור של רשם הקבלנים.

חומר הלימוד בכל קורס

כשאוספים חוות דעת על קורס קבלן איטום כדאי באופן טבעי לברר גם מה כולל חומר הלימוד. קורס איכותי באמת מתאים את הסילבוס גם לצרכי השוק וגם לבחינת ההסמכה של רשם הקבלנים, כך שכל הבוגרים שלו גם יצלחו את הבחינה בקלות וגם יבצעו מגוון רחב של פרויקטים על הצד הטוב ביותר.

בפרט חשוב לוודא שחומר הלימוד כולל התייחסות לחוקים, תקנות ותקנים (נושא שמופיע במספר שאלות במבחן), את כל חומרי האיטום הקיימים, את שיטות היישום של כלל החומרים במקומות שונים, כשלים אפשריים בעבודות איטום, איטום תת קרקע, איטום של חדרים רטובים ועוד.

שיטת הלימוד של קורס קבלן איטום

חוות דעת על קורס קבלן איטום צריכה להיות מפורטת מאוד כדי שאפשר יהיה להפיק ממנה תועלת. מרכיב מהותי נוסף בכל קורס, ולכן בכל חוות דעת, הוא האופן שבו מתקיימים הלימודים. בפרט כדאי להעדיף קורסים דיגיטליים, כלומר לימודים שמבוססים ברובם על הרצאות מצולמות בכל הנושאים הנ”ל – כך שכל קבלן איטום יכול ללמוד בזמן הנוח לו ביותר ובכל מקום שבו הוא נמצא באותה נקודת זמן.