עוסקים באיטום? אל תהיו אטומים ליתרונות שמעניקה לכם תעודת קבלן רשום

היום, יותר מתמיד, קבלני איטום שהם גם קבלנים רשומים נהנים ממגוון יתרונות מקצועיים ואישיים.  קבלני איטום – את הכתבה הבאה שווה לכם לקרוא.

קבלן רשום, תעודת ביטוח עבורך

קבלן איטום מורשה מקבל את תעודתו לאחר שעבר קורס מקצועי מסמיך באחד מבתי הספר שמלמדים את מקצוע האיטום. תעודת הקבלן המורשה אינה מהווה רשיון לעסוק במקצוע האיטום. לצורך קבלת רישיון על הקבלן להגיש בקשה לרישום ברשם הקבלנים. רק לאחר אישורו של הרשם הקבלן מוכר כקבלן בעל רישיון לעסוק במקצוע האיטום.

מדוע נושא הרישיון חשוב?

כיום מבטחים קבלני האיטום את פעילותם בפוליסות ביטוח קבלנים שכוללות הצהרת הקבלן שהוא עובד עפ"י החוק. עבודה ללא רישום משמעותה שהפוליסה אינה תקיפה וברגע האמת הקבלן תלוי בטוב ליבה של חברת הביטוח.

מתי הביטוח הזה חשוב?

  1. במקרים של נזק שבוצע בביתו של לקוח, קבלן לא מבוטח חשוף לשלל תביעות לגבי איכות העבודה, או תקלות שהתרחשו תביעות עליהן תידרשו לשלם עשרות, אם לא מאות אלפי שקלים, כי הביטוח שרכשתם לא יתפוס.

בתביעה משנת 2016, לקוח שרכש דירה ובה גילה מים עומדים על הגג, הזמין את קבלן האיטום לתקן את התקלה. הנתבע לא הגיב כראוי והתובע המשיך והציג בבית המשפט דעת מומחה, ותבע מהקבלן את כל הוצאותיו, כולל עוגמת נפש. השופטת פסקה פיצויים רבים על סעיף עוגמת הנפש והגדישה כי לקבלני איטום יש אחריות על עבודתם, כי חוסר מקצועיות באיטום גרר תקלות רבות נוספות והטילה את האחריות הכספית על קבלן האיטום. 

  1. במקרה שתיפגעו פיזית חלילה (לדוגמה, בעבודה בגובה) – לא תמיד תהיה לכם כתובת לקבלת פיצויים על אובדן כושר עבודה / תאונת עבודה, כי לא ביצעתם את העבודה כאנשי מקצוע בעלי רישיון

למי יש יותר כבוד?

מעמדו של קבלן רשום הוא הוא יקר ערך והלקוחות שלכם יודעים את זה. קבלן רשום מקפיד לאורך הקריירה שלו לשמור על סטנדרט גבוה במיוחד, להרשם בסיווגים ספציפיים, ולעבוד ע"פ כללי המקצוע החלים עליו ע"י הרשויות.

הלקוחות ממהרים להסיק שאתם מקצוענים, קפדנים ושירותיים. שמכם ילך לפניכם כי דאגתם להיות הטובים ביותר, והמקצועיים ביותר.

כמו כן, רישום בפנקס הקבלנים מבטיח כי הרשם בודק כל העת את רמת מקצועיותו של הקבלן, ומהווה מוקד פניה ללקוחותיו. בנוסף לרישום בפנקס, קבלנים רבים חברים באיגוד הקבלנים, שהוא תו איכות חד משמעי לבעלי מקצוע.

מקום לשיתופי פעולה מוצלחים

חברות ממשלתיות המפיצות מכרזים וחברות קבלניות גדולות מחפשות אך ורק קבלנים בעלי רישיון כדי לשמור על סטנדרט גבוה.

זו הזדמנות להכנס למגרש המשחקים של "הגדולים" בשוק ולעבוד בפרויקטים עתירי תקציב ובעלי עניין מקצועי, בין אם כאנשי מקצוע ובין אם כיועצים מקצועיים בתחומכם.

קבלן איטום עם ותק יחסית מועט, התקבל לפנקס הקבלנים וזכה במכרז מפתיע לאיטום בפרויקט תמ"א 38 ובזכות כך הגדיל את העסק שלו תוך שנה למימדים עליהם לא חלם.

יציבות כלכלית לאורך השנה

רישום קבלנים בפנקס מבטיח סוגים שונים של פרויקטים מקצועיים אפשריים.

במקום להיות ליד הטלפון ולהמתין לשיחות של "כיבוי שריפות" אצל לקוחות פרטיים, תוכלו להשתלב בתחומים נוספים, כגון פרויקטים חדשים ושיפוצים של בתים ובניינים, שהינם פרויקטים שיגיעו אליכם רק אם תהיו קבלנים רשומים.

וכך, במקום לחכות לנזילה או לימי טרום הגשם, תוכלו לבצע פרויקטים רבים במהלך השנה ולהבטיח לעצמכם תזרים מזומנים, או עבודה אצל קבלן מורשה גדול שיספק לכם עבודה שוטפת.

איך תוכלו להפוך לקבלנים רשומים בדרך הבטוחה ביותר?

"מכלל" מציעה קורס ייחודי (היחיד המוכר ע"י רשם הקבלנים ומשרד הבינוי והשיכון) המעניק לכם יתרונות בולטים:

מבחנים מקוצרים

בוגרי מכלל מקבלים את האפשרות לגשת למבחן מקוצר של עד כ- 50% פחות שאלות.

ללמוד במקום ובשעה שנוחה לכם

הקורס הינו קורס אונליין שניתן ללמוד אותו מהמחשב, מהטאבלט או מהנייד.

הכנה למבחני הרשם  

הקורס כולל בנק שאלות חזרה לתרגול מלא והכנה מיטבית למבחני הרשם.

תרגול למבחנים

לאחר כל פרק בקורס יופיע מבחן לחזרה, ורק לאחר שעוברים את המבחן בהצלחה ניתן יהיה להמשיך לפרק הבא.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.