כיצד לבחור קבלני אינסטלציה – המדריך המלא

You are currently viewing כיצד לבחור קבלני אינסטלציה – המדריך המלא

עבודות אינסטלציה – בבית, בעסק ובכל מקום אחר – עשויות להיות מורכבות מאוד ולכן נדרשת בקיאות של ממש. בהתאם בחירת הקבלן שיבחן את המצב הקיים, ימליץ על הפעולות הנדרשות ויוציא אותן לפועל בצורה הטובה ביותר מחייבת אחריות. הטיפים הבאים יעזרו לכם לבחור קבלן אינסטלציה מוצלח, וכך גם התיקון / שיפוץ / שדרוג התשתיות יהיה מושלם.

ניסיון

המרכיב החשוב ביותר באיכות העבודה של קבלני אינסטלציה הוא הניסיון. אנשי מקצוע עם ותק רב מכירים את כל סוגי הצינורות והתשתיות, יודעים לזהות תקלות במהירות ובאופן מדויק, מבינים מהו המענה הנכון ביותר לכל מצב ולכל צורך ובנוסף הם בעלי ניסיון בהתמודדות עם תרחישים לא צפויים שעשויים לצוץ תוך כדי העבודות.

על-מנת לבחון את היקף הניסיון כדאי לבקש מקבלן האינסטלציה שמות של לקוחות קודמים, שעבורם ביצע פרויקט כזה או אחר שישמחו להמליץ עליו. אינדיקציה נוספת היא רישום בפנקס הקבלנים (פירוט בהמשך), ובכל מקרה אם אתם זקוקים לעבודה ספציפית מאוד, כדאי להעדיף קבלן בעל ניסיון בסוג זה של עבודות.

ציוד מתקדם

מרכיב חשוב אחר בביצוע עבודות אינסטלציה באופן מיטבי הוא הציוד. כדאי להתעניין אצל קבלני אינסטלציה שונים לגבי הדרך שבה הם מתכוונים ליישם את התוכניות, ובפרט לגבי הציוד שהם צפויים להיעזר בו. לאחר מכן אפשר לחפש באינטרנט מידע אודות המכשור שישמש כל קבלן כדי להתרשם מהאיכות שלו, ובהתאם מאיכות העבודה הצפויה.

תודעת שירות

כשמחפשים קבלן אינסטלציה המטרה היא כמובן השלמת העבודות על הצד הטוב ביותר והבטחת תשתית איכותית. במקביל כדאי לוודא שגם התהליך עצמו יתנהל באופן נעים – ולשם כך נדרשת תודעת שירות גבוהה.

מתודעת השירות של קבלני אינסטלציה שונים אפשר להתרשם כבר בפנייה הראשונה. בפרט היא באה לידי ביטוי כשאיש המקצוע מספק ייעוץ ומסביר מה תכלול העבודה. מענה סבלני לכל שאלה הוא למשל אינדיקציה מעולה לשירות מוצלח. בנוסף כולל השירות גם עמידה בלוחות הזמנים המובטחים, הגעה במועד שנקבע, שמירה על סדר וניקיון בסביבת העבודה, מזעור הפגיעה בשגרה וחביבות באופן כללי.

רישום בפנקס הקבלנים

קבלן אינסטלציה רשום בפנקס הקבלנים של משרד השיכון הוא בהכרח איש מקצוע בעל ניסיון לא מועט, וכן ידע מקצועי רלוונטי – וזאת משום שאלה המרכיבים שאותם בוחן רשם הקבלנים לפני שהוא מאשר את בקשת הרישום.

בנוסף כדאי לבחור קבלני אינסטלציה רשומים משום שאיתם אפשר לדעת בוודאות שהם מחויבים למתן שירות איכותי ואמין. כל תלונה על קבלן רשום, בין אם בשל חוסר מקצועיות ובין אם בשל התנהלות לא הגונה, נבחנת בקפידה ע”י רשם הקבלנים ומהווה עילה לביטול הרישום – צעד הגורם נזק כספי משמעותי – ובהתאם עם קבלני אינסטלציה רשומים מובטח לכם שקט נפשי.

חוזה מסודר וביטוח

גם חוזה מסודר וביטוח מלא לעובדים תורמים לשקט הנפשי שלכם. למעשה מומלץ בחום להיזהר מאוד מקבלנים שלא מוכנים לחתום על הסכם המפרט את כל ההתחייבויות שלהם – לרבות לוחות זמנים וכתב כמויות, החומרים שבהם ייעשה שימוש, המחיר ומועדי התשלום – גם אם הצעת המחיר שלהם נמוכה. ביטוח מונע מצב בו עובד שנפגע בזמן עבודות בבית שלכם תובע אתכם מכוח אחריותכם כבעלי הנכס, ובאופן כללי מהווה הוכחה טובה לרצינות של קבלן האינסטלציה ולמחויבות שלו להשלמת העבודות בבטחה ובהצלחה.

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.