כמה מרוויח קבלן שיפוצים?

You are currently viewing כמה מרוויח קבלן שיפוצים?

עליות המחירים המתמשכות בשוק הנדל”ן משפיעות גם על התחומים המשיקים לו. בעידן שבו כל דירה וגם משרד, חנות וכו’ הם נכסים יקרי ערך, גדל הביקוש לשיפוצים – גם כדי להפיק מקסימום תועלת מכל מבנה וגם כדי להעלות עוד יותר את השווי שלהם – ובהתאם מזנקים גם הרווחים של קבלני השיפוצים. כמה בדיוק יכול להרוויח קבלן בתחום? בעמוד זה תמצאו מידע מקיף ועדכני בנושא.

מנעד רחב במיוחד

באופן טבעי “קבלן שיפוצים” היא הגדרה רחבה מאוד. יש קבלני שיפוצים ללא ניסיון רב אשר מבצעים בעיקר עבודות בקנה מידה צנוע, ויש גם קבלנים שמפעילים מספר צוותים במקביל ומוציאים לפועל פרויקטים בהיקף של מיליוני שקלים. בהתאם גם לשאלה כמה מרוויח קבלן שיפוצים אין תשובה אחידה אלא טווח אפשרויות רחב גם כן – יש קבלני שיפוצים שמרוויחים 300 ש”ח ליום עבודה ויש כאלה שמרוויחים עשרות אלפי שקלים נטו בחודש.

מתח רווחים גבוה

המכנה המשותף לכל קבלני השיפוצים, גם אלה שנמצאים בקצה הצנוע של קשת ההכנסות וגם אלה שמגלגלים מיליוני שקלים בשנה ובהתאם נהנים מרווחים בסכומים של 6 ספרות, הוא מתח הרווחים הגבוה.

בניגוד לקבלני בניין למשל שאצלם ההכנסות גבוהות אבל גם ההוצאות לא מבוטלות, קבלני שיפוצים שמתנהלים ביעילות יכולים להגיע גם לרווח של 50% על כל עבודה שהם מבצעים. כלומר אם קבלן שיפוצים מסכם על עבודה שתמורתה יקבל 10,000 ש”ח, הרווח שלו יהיה 5,000 ש”ח – סכום מכובד במיוחד.

איך קבלן שיפוצים יכול למקסם את ההכנסות שלו?

הפוטנציאל הגבוה לרווחים משמעותיים מצד אחד, ומצד שני הסקאלה הרחבה של ההכנסות, גורמים לכך שלכל קבלן שיפוצים כדאי להשקיע על-מנת להגיע לפרויקטים בהיקף כספי משמעותי. 

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להפוך לקבלן רשום, כלומר להיכלל בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. האופציה הזו פתוחה בפני כל קבלן שיפוצים עם ניסיון מוכח של 5 שנים או יותר – והיא משתלמת במיוחד מכמה סיבות. ראשית, קבלני שיפוצים רשומים יכולים לבצע פרויקטים בסכומי כסף גבוהים, בעוד שעל-פי החוק מי שלא נכלל בפנקס הקבלנים מוגבל לעבודות של עד 47,255 ש”ח בלבד.

תועלת שנייה של רישום בפנקס הקבלנים היא האפשרות להעסיק עובדים זרים באופן ישיר ומבלי לשלם עמלת תיווך יקרה. התועלת השלישית, משמעותית אפילו יותר, היא האופציה להשתתף במכרזים ציבוריים שיכולים להניב הכנסות נאות מאוד ובאופן קבוע. בנוסף הרישום מבטיח לקבלן השיפוצים מיתוג כאיש מקצוע איכותי ולכן קרוב לוודאי שהיקף העבודה שלו יעלה ובהלימה גם היקף ההכנסות.

השקעה משתלמת במיוחד

האפשרות להיכלל בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון פתוחה כאמור למי שעובדים בתחום 5 שנים או יותר. בנוסף ישנן מספר דרישות לגבי העבר ובפרט היעדר רישום פלילי בגין עבירות הקשורות לעיסוק המקצועי. עוד תנאי הוא מעבר מבחן שעורך רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. על-מנת לשפר את סיכויי ההצלחה במבחן מומלץ לעבור קורס הכנה ייעודי שמוכר ע”י הרשם – קורס שגם מקנה את כל הידע הרלוונטי בהתאם לנושאים המופיעים במבחן (ובפרט חוקים, תקנים ותקנות) וגם מאפשר לקבל גרסה מקוצרת של המבחן עם פחות שאלות ולכן סיכוי טוב יותר לקבל את הציון הרצוי ולהשלים את הרישום בפנקס הקבלנים בפרק זמן קצר.

אולי יעניין אותך גם: