מדוע לבחור קבלן שיפוצים רשום?

You are currently viewing מדוע לבחור קבלן שיפוצים רשום?

בחירת קבלן שיפוצים היא תמיד התלבטות לא פשוטה. גם כשמדובר בשיפוץ בהיקף מצומצם יחסית, ובוודאי כשעל הפרק שיפוץ מקיף או מורכב מאוד, החלטה נכונה מבטיחה תוצאות מרשימות מאוד. אם לעומת זאת בוחרים באיש מקצוע לא מתאים למשימה, התוצאות יהיו בינוניות לרוב. למרבה הצער יש גם לא מעט מקרים שבהם הפרויקט הופך למקור לעוגמת נפש של ממש – כי העבודות מתארכות עוד ועוד, הבלגן חוגג ואפילו יש מצבים שבהם השיפוצניק נעלם באמצע הפרויקט, כל אלה ועוד מובילים להפסדים כספיים גדולים ללקוח.

בחירת קבלן שיפוצים רשום מפחיתה למינימום את הסיכוי שיתרחשו תקלות בזמן הפרויקט. הסיכוי למרמה והפרת אמונים הופך לאפסי, ועוד לפני הנחת מהתוצאות תוכלו ליהנות מראש שקט באמת – מצרך יקר ערך בזמן שיפוץ גדול.

אמינות מוחלטת

אמינות ללא פשרות היא אחת האיכויות החשובות ביותר אצל כל קבלן שיפוצים. כשבוחרים קבלן לא רשום – כלומר קבלן שלא מופיע בפנקס הקבלנים המנוהל במשרד השיכון – אין דרך לדעת בוודאות שהוא אמין. גם במקרים בהם מקבלים המלצה ממישהו שסומכים עליו, ומכיר אישית את אותו קבלן שיפוצים, עדיין קיים סיכון מסוים.

רק בחירה בקבלן שיפוצים רשום מבטיחה אמינות בוודאות. הסיבה לכך היא שקבלנים רשומים יודעים שאם יתנהלו באופן לא מקצועי, ובפרט אם לא יקיימו הבטחות, ייעלמו באמצע העבודה או יפרו את האמון שהלקוח נותן בהם – ניתן יהיה להתלונן עליהם במשרד הבינוי והשיכון. אחת הסנקציות שרשם הקבלנים יכול להפעיל היא מחיקת הרישום, וכתוצאה מכך ייגרם נזק של ממש לקבלן, כך שיש לו סיבה משמעותית מאוד למלא כל התחייבות שהוא לוקח על עצמו.

קורס קבלני שיפוצים 131
ניסיון עשיר ומקצועיות גבוהה

באופן טבעי הרישום בפנקס הקבלנים אינו אוטומטי אלא כרוך במספר תנאים. בתחום השיפוצים נדרש ניסיון של 5 שנים לפחות וכמו כן על הקבלנים לעבור מבחנים שונים המעידים על הידע המקצועי שצברו. בהתאם כדאי מאוד לבחור קבלן שיפוצים רשום, שכן זו הוכחה גם לבקיאות מקצועית וגם לניסיון רלוונטי וקרוב לוודאי גם מגוון – שילוב שמבטיח שיפוץ איכותי גם אצלכם.

מה קובע החוק לגבי קבלני שיפוצים?

לפי חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, והתקנות שנקבעו על סמך חוק חשוב זה, קבלני שיפוצים לא רשאים לבצע פרויקט בסכום של יותר מ-47,255 ש”ח, אלא אם כן הם רשומים בפנקס הקבלנים (שמנוהל כאמור במשרד הבינוי והשיכון, ע”י רשם הקבלנים).

הסכום המדויק עשוי להשתנות בהתאם למדד, אבל העיקרון ברור: את רוב הפרויקטים בתחום השיפוצים מוסמכים לבצע אך ורק קבלנים רשומים. עוד כדאי לדעת כי ישנם גם סיווגים שונים לקבלני השיפוצים בפנקס הקבלנים – הסיווג הבסיסי הוא ק’, והקבלנים בקבוצה זו מורשים לבצע פרויקטים בהיקף של עד 360,000 ש”ח. בנוסף ישנם קבלנים סוג 1, 2, 3, 4 ו-5, כאשר קבלנים בסיווג 1 יכולים לקחת על עצמם שיפוצים בסכום של עד 1,627,000 ש”ח, קבלנים מסיווג 2 – עד 3,258,000 ש”ח, קבלנים סוג 3 – 6,513,000 ש”ח, קבלנים סוג 4 – עד כ-13 מיליון ש”ח וקבלנים סוג 5 אינם מוגבלים.

בהתאם בחירת קבלן שיפוצים רשום חייבת לקחת בחשבון גם את הסיווג, וזאת בהתאם להיקף העבודות הנדרשות. בכל מקרה מומלץ בחום לא להתפתות לקבלנים לא רשומים, גם אם הצעת המחיר שלהם נמוכה יחסית – כדי לא לגלות ששילמתם מחיר יקר על הבחירה באיש מקצוע שאי אפשר באמת לסמוך עליו.

במכלל הכשרה מקצועית –  תוכלו למצוא קבלן רשום המתאים לכם ללא פשרות!

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.