מה כולל קורס אינסטלציה של משרד העבודה?

You are currently viewing מה כולל קורס אינסטלציה של משרד העבודה?

תחום האינסטלציה מבוקש מאוד וידוע בפוטנציאל הרווחי הגדול שלו. בעוד שקיימים אינסטלטורים שאין להם כלל הסמכה, הדרך להציב את עצמכם כמקצוענים בתחום ולהגיע לסכומי כסף גדולים עוברת בכמה שלבים של קורסים והכשרות. קורס אינסטלציה של משרד העבודה הוא התחלה טובה לקריירת האינסטלציה שלכם. חשוב שתכירו את השלבים הבאים עד לתעודת קבלן אינסטלציה רשום בענף 190.

מה הוא קורס אינסטלציה של משרד העבודה?

קורסי אינסטלציה של משרד העבודה הם למעשה קורסים לימודיים מקצועיים שמוכרים ומלווים על ידי משרד העבודה. משרד העבודה מאשר את התכנים ומחליט על הנושאים שיש ללמד. הקורס ההתחלתי הוא קורס ״שרברבות תברואתית״. בסוף הקורס הבוגרים מקבלים תעודת גמר בשרברבות תברואתית (סוג 1+2) ותעודת מקצוע סוג 2. לאחר כשנתיים מסיום קורס שרברבות תברואתית ניתן ללמוד קורס תחזוקת מערכות ביוב (סוג 3).

מה כוללים קורסי אינסטלציה של משרד העבודה?

קורס שרברבות תברואתית סוג 1+2

הקורס כולל 520 שעות לימוד (254 שעות עיוניות ו-266 שעות מעשיות), שבסופן בחינה עיונית ומעשית (בנוסף לבחינות פנימיות בכל מקצוע). נושאי הקורס כוללים בין היתר:

  • חישובים מתמטיים
  • מבוא למערכות שרברבות
  • תקינה
  • צנרת
  • קריאת תוכניות
  • איתור תקלות ותיקונן ועוד

קורס תחזוקת מערכות ביוב סוג 3

הקורס כולל 40 שעות לימוד המשלבות שעות עיוניות ומעשיות, שבסופן בחינה עיונית ומעשית. נושאי הקורס כוללים בין היתר:

  • צנרת אספקת מים קרים וחמים
  • סוגי ביוב ביתי ותאי ביקורת
  • סוגי חומרים ובידוד צנרת מים
  • כללי הנחת צנרת ועוד

השלב הבא בדרך להצלחה: קורס קבלני אינסטלציה ומערכות כיבוי אש (ענף 190)

לאחר שקבלנים סיימו את קורס שרברבות תברואתית וקורס תחזוקת מערכות ביוב הם מחזיקים בכלים לבצע מגוון עבודות אינסטלציה שיכולות להכניס שכר נאה. אך הדרך להגיע לסכומים הגבוהים באמת עוברת בפנקס של רשם הקבלנים. רק קבלן רשום יכול לבצע פרויקטים של מעל לכ-47 אלף ש״ח, להעסיק עובדים זרים, או להתמודד על מכרזים ממשלתיים. קבלנים רשומים יכולים לטפס בדרגות סיווג הקבלנים ובכך לצמצם את המגבלות שלהם ולהעצים את התדמית שלהם.

קבלני אינסטלציה רשומים הם אינסטלטורים בכירים מוכרים על ידי רשם הקבלנים ויכולים באופן חוקי לבצע פרויקטים בענף הבניה 190 – אינסטלציה ומערכות כיבוי אש. קבלני אינסטלציה מעסיקים עובדים תחתיהם, מנהלים פרויקטים גדולים ומפקחים עליהם. כדי להירשם בפנקס ולקבל את תעודת הקבלן הרשום, יש להציג ניסיון של לפחות 5 שנים מתוך 10 השנים האחרונות, הכשרה מקצועית והיעדר הרשעות. בנוסף, רשם הקבלנים דורש להוכיח ידע מקצועי בבחינה עיונית.

קורס הכנה למבחן קבלני אינסטלציה ומערכות כיבוי אש

מבחן רשם הקבלנים ידוע בהיקף החומר הנרחב שלו. המבחן מבוסס על מאות סעיפי תקנות וחוקים, ירידה לפרטים מקצועיים ובחינה מקיפה של התנהלות תקינה בעבודה באתר בנייה. ללא הכנה מתאימה, רק כ-15% מבין הקבלנים שמבצעים את המבחן עוברים אותו בניסיון הראשון. בעזרת הקורס המקצועי של ״מכלל הכשרה מקצועית״, אחוז הקבלנים שעוברים את מבחן רשם הקבלנים עולה לכ-90%.
“מכלל הכשרה מקצועית” מציעים לקבלנים קורס מקצועי מקוון שמכין למבחני קבלני אינסטלציה באיכות הגבוהה ביותר. הקורס מכיל את כל החומר למבחן ומועבר על ידי מיטב המרצים המומחים בתחומם. בנוסף, הקורס מכיל שאלות תרגול ומבחני תרגול המאפשרים לבחון את רמת המוכנות שלכם. מערכת הלומדת החדשנית של ״מכלל״ מאפשרת לקבלנים ללמוד את הקורס מכל מקום ובכל זמן שנוח לפי נוחיותם. בעזרת קורס אינסטלציה ומערכות כיבוי אש של ״מכלל״ קבלנים יכולים לעבור בהצלחה את המבחן ולהתחיל את המסע שלהם כקבלני אינסטלציה רשומים.