מכלל משיקה קורס חדש: קבלן איטום רשוי בענף 134

You are currently viewing מכלל משיקה קורס חדש: קבלן איטום רשוי בענף 134

בשנים האחרונות עם הגברת המודעות לאיכות ולבטיחות בתחום הבניין גברה המודעות בקרב הצרכנים לחשיבותו של הרישיון הקבלני. הרישום בפנקס הקבלנים שמקנה רישיון קבלן ניתן רק לקבלנים שעומדים בדרישות הסף (ותק, מקצוענות, מעבר מבחן ועוד). המשמעות שמתלווה לכך היא שקבלנים שאינם רשומים בפנקס הקבלנים יכולים לעבוד רק על פרויקטים קטנים שהיקפם הכספי נמוך וכמו כן אינם מקבלים כיסוי ביטוחי מלא.

מכלל הכשרה מקצועית  הוקמה במטרה להכשיר את הקבלנים שמעוניינים להירשם בפנקס הקבלנים לשיטות בניה חדשות, לחומרים חדשים ולחידושים שונים בתחומי הענף. במסגרת הלימודים במכלל מקבלים הקבלנים את כלל הכלים הנדרשים כדי לעבור בהצלחה את מבחני הרשם.

בימים אלה ממש, אנו פותחים קורס חדש במכלל: “קבלן איטום רשוי”.

הקורס נפתח לאחר שלמדנו לעומק את דרישות רשם הקבלנים והבאנו את מיטב המרצים בתחום. בזכות האיכות המקצועית הבלתי מתפשרת של מכלל, קורס “קבלני איטום רשוי” של מכלל, הינו הקורס המוכר היחידי בארץ! . כפועל יוצא, הקבלנים שעוברים את הקורסים שלנו עוברים מבחנים מקוצרים!

על ההבדל בין קורס “אוטם מורשה” לקורס “קבלן איטום רשוי” של מכלל

בארץ קיימים לא מעט קורסים בשם “אוטם מורשה”. בחלק מהם אין תנאי סף מקצועיים, כך שכל מי שרוצה להכיר את התחום, יכול להירשם לקורס ולקבל תעודה. אבל בפועל, מה שתקבלו, זה את האישור שעברתם בהצלחה את הקורס. עד היום הספיקה תעודת “אוטם מורשה” כדי להיכנס לפרויקטים ולבצע עבודות, אולם בימים אלו הגביר משרד השיכון את האכיפה באתרי הבניה. במסגרת זו נבדקים קבלני המשנה באתרים השונים ובמידה ונמצאים באתר קבלני משנה שאינם רשומים מוצא לאתר צו הפסקת עבודה!

על מנת למנוע את אי נעימות זו הגורמת מעבר לנזקים הכספיים גם עוגמת נפש לכל המעורבים, כל קבלן שעוסק בתחום חייב להירשם בפנקס הקבלנים.

הקורס של מכלל הוא קורס “קבלן איטום רשוי”, ומי שעובר אותו ואת מבחן הרשם  מקבל את התעודה הנכספת של “קבלן איטום רשוי”. המשמעות היא גדולה ובעלת השפעה רבה מכמה סיבות: ראשית, קבלן איטום רשוי עובד עפ”י החוק. קבלני איטום רשויים יכולים להגיש הצעות למכרזים של פרויקטים גדולים, לרבות פרויקטים ממשלתיים או ציבוריים. במילים אחרות, זה אומר לקבל את הפרויקטים היוקרתיים והגדולים ללא גורם מתווך, דבר המוביל להגדלת הכנסה ומעבר למגרש של הקבלנים הגדולים.

בנוסף לאמור, רק קבלני איטום רשויים יכולים להשיג כיסוי ביטוחי שיתפוס בשעת צרה וכולל תאונות אישיות ותאונות עבודה לעובדים שלהם. כמו כן, קבלנים רשויים יכולים להגיש בקשות להעסקה ישירה של עובדים זרים ובכך לצמצם את התשלומים לגורמי תיווך שונים.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.