מנהלי עבודה רשומים בבניין – תהליך ההכשרה ובחירת איש המקצוע המתאים

You are currently viewing מנהלי עבודה רשומים בבניין – תהליך ההכשרה ובחירת איש המקצוע המתאים

מנהלי עבודה בבניין הם אנשי מקצוע שממלאים תפקיד חשוב במיוחד. בהתאם הם מחויבים לעבור תהליך הכשרה מקיף שיאפשר להם לעמוד במשימות שהם נדרשים לבצע ובאחריות הרבה המוטלת עליהם. מנהלי עבודה שעומדים בקריטריונים הרלוונטיים רשומים במשרד העבודה, ויכולים להפוך גם לקבלנים רשומים במשרד השיכון. בעמוד זה ישנו מידע מועיל לגבי מנהלי עבודה בבניין כדי שתוכלו למצוא בקלות וביעילות את איש המקצוע המתאים ביותר עבורכם.

הקריטריונים לרישום מנהלי עבודה בבניין

מנהלי עבודה באתרי בנייה ובנייה הנדסית הם אנשי מקצוע שעברו קורס מתאים. קבלנים רשאים לעבור קורס השלמה בלבד, ומי שאינו קבלן נדרש לעבור קורס מנהלי עבודה מוסמכים בבנייה ובנייה הנדסית אשר מוכר ע”י משרד העבודה.

מי שעוד רשאים להירשם במשרד העבודה כמנהלי עבודה בבניין הם מהנדסים אזרחיים, הנדסאים וטכנאים – בתנאי שצברו ניסיון בפועל של שנתיים לפחות (בעבודות בנייה, כמובן) וכמו כן עברו מבחן בטיחות. גם מי שצברו ניסיון בהיקף של 7 שנים בתחום עד סוף שנת 1998 ועברו קורס בטיחות יכולים להפוך למנהלי עבודה בבניין רשומים.

עוד כדאי לדעת שמפקח עבודה ראשי במשרד העבודה רשאי לאשר גם אנשי מקצוע שלא עומדים בקריטריונים הנ”ל, וזאת בנסיבות מיוחדות.

רישום בפנקס הקבלנים

מנהלי עבודה בבניין רשומים כאמור במשרד העבודה. לאחר צבירת ניסיון של 6 שנים בפועל בניהול של אתרי עבודות בתחומי הבנייה והבנייה ההנדסית רשאים מנהלי העבודה להגיש בקשה לרישום גם בפנקס הקבלנים. תנאי נוסף הוא שאת אותן 6 שנות ניסיון הם צברו במשך 12 השנים האחרונות, בהתאם למועד הגשתה של הבקשה.

פנקס הקבלנים מנוהל ע”י רשם הקבלנים שמשויך למשרד הבינוי והשיכון. חשוב לציין שרשם הקבלנים בוחן אלמנטים נוספים אצל כל מנהל עבודה רשום שמבקש להפוך גם לקבלן רשום. בפרט נדרש עבר פלילי נקי מעבירות הקשורות לעבודה באתרי הבנייה. מנהל עבודה שהורשע בכזו עבירה נדרש להמתין 3 שנים ממועד ריצוי העונש עד שיוכל להגיש בקשה לרשם הקבלנים.

תחומי האחריות של מנהלי עבודה רשומים

מנהלי עבודה בבניין רשומים במשרד העבודה, שמפקח על התפקוד המקצועי שלהם. בהקשר זה כדאי לדעת שלכל מנהל עבודה ישנם תחומי אחריות משמעותיים מאוד. בפרט הם ממונים על נושא הבטיחות והגהות באתרים שאותם הם מנהלים, ומחובתם לוודא שמתקיימת הקפדה מוחלטת על כל הנהלים הרלוונטיים. מנהל העבודה הוא גם זה שמתאם בין כל אנשי המקצוע שמגיעים אל האתר ומפקח על העבודה של כל אחד ואחד מהם, במטרה לוודא שהעבודות יתנהלו בדיוק לפי התוכניות ובהתאם ללוח הזמנים שנקבע.

איך מוצאים מנהלי עבודה בבניין רשומים?

מאחר שכאמור מנהלי עבודה בבניין רשומים במשרד העבודה, החיפוש שלהם מתבצע באתר של משרד זה ששמו המלא הוא “משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים”. באתר ישנן רשימות של שלל אנשי מקצוע – מטפסי תרנים, בודקים מוסמכים, ממוני בטיחות, מפעילי זיקוקים ועוד, וביניהם גם מנהלי עבודה.

אם מנהל עבודה בבניין רשום במאגר תוכלו לאתר אותו באמצעות מספר המנהל או מספר תעודת הזהות שלו. עוד כדאי לדעת שמנהלי העבודה מחולקים גם לפי סוג ההסמכה, כשהאפשרויות הן:

  • מנהל עבודה בבנייה הנדסית בלבד
  • מנהל עבודה בבנייה הנדסית פנים מפעלי
  • מנהל עבודה בבנייה ובנייה הנדסית
  • מנהל עבודה בבנייה ובנייה הנדסית פנים מפעלי
  • מנהל עבודה בתשתיות
  • מנהל עבודה בתשתיות פנים מפעלי

ניתן גם לבחור את אחת הקטגוריות וכך לקבל רשימה של כל אותם מנהלי עבודה בבניין שרשומים בה. עוד אופציה היא פילוח של הרשימה הנ”ל לפי ישוב.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.