מנהל עבודה רשום במשרד העבודה

  • שונה לאחרונה:פברואר 25, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

מנהל עבודה הוא הסמכות המקצועית בכל אתר שמתבצעות בו עבודות בנייה. על מנהל העבודה לנהל את העבודות באופן ישיר וקבוע, ועוד תנאי הכרחי הוא תהליך הסמכה מסודר לאותו איש מקצוע. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רלוונטי לגבי תהליך ההסמכה ותחומי האחריות של מנהל העבודה.

מהם התנאים לרישום במשרד העבודה של מנהל עבודה?

ישנם מספר סוגים של עבודות בנייה, ובהתאם גם הדרישות ממנהלי העבודה בדרך לקבלת ההסמכה ולרישום במשרד העבודה עשויות להיות שונות.

בבנייה ובבנייה הנדסית, נדרשת עמידה באחד התנאים הבאים על-מנת לקבל את ההכרה כמנהל עבודה:

  • מהנדס אזרחי, הנדסאי או טכנאי בעל ניסיון של לפחות שנתיים בעבודות בנייה ולאחר מעבר מבחן בטיחות
  • איש מקצוע שצבר ניסיון של לפחות 7 שנים בתחום עבודות הבנייה לפני ה-15/12/98 ועבר קורס בטיחות רלוונטי
  • אנשי מקצוע שעברו קורס מנהלי עבודה מוסמכים בבנייה ובבנייה הנדסית (קבלנים יכולים לעבור קורס השלמה ייעודי)

במקרים חריגים מנהל עבודה רשום במשרד העבודה מקבל אישור חריג מטעם מפקח עבודה ראשי גם אם הוא לא משתייך לאף אחד מהקבוצות הנ”ל.

איך אפשר לבדוק אם מנהל עבודה רשום במשרד העבודה?

באתר של משרד העבודה והרווחה ניתן למצוא רשימות של נותני שירות מכל הסוגים. דרך אחת לחפש במאגר היא לבחור את הקטגוריה “מנהל עבודה” ואז את סוג ההסמכה הרלוונטי עבורכם: מנהל עבודה בבנייה הנדסית בלבד / מנהל עבודה בבנייה ובנייה הנדסית / מנהל עבודה בתשתיות / מנהל עבודה בבנייה הנדסית פנים מפעלי / מנהל עבודה בבנייה ובנייה הנדסית פנים מפעלי/ מנהל עבודה בתשתיות פנים מפעלי. בשלב הזה תוכלו למקד את החיפוש לפי עיר ספציפית, ובכל מקרה לקבל רשימת מנהלי עבודה רלוונטיים.

דרך שנייה היא להקליד מספר תעודת זהות או את מספר נותן השירות וכך לוודא שאיש מקצוע ספציפי שאתם שוקלים להעסיק אכן מופיע ברשימה.

מהם תחומי האחריות של מנהל עבודה?

מנהל עבודה רשום במשרד העבודה הוא כאמור הסמכות המקצועית באתרי הבנייה. הוא זה שאמור לוודא שכל העבודות שאמורות להתבצע יתבצעו – במועד שנקבע ובדרך הנכונה. בנוסף הוא זה שמתנהל מול כל אנשי המקצוע שמגיעים לאתר, לתאם ביניהם ולפקח עליהם. תחום אחריות משמעותי אחר הוא הבטיחות והגהות – ולשם כך עוברים מנהלי עבודה הכשרות ייעודיות.

בהתאם מחייב תפקיד זה אחריות רבה, סבלנות, בקיאות מקצועית, אינטראקציות בין אישיות חיוביות, ויכולת לעבודה באופן מסודר ומאורגן.

איך מנהל עבודה נרשם בפנקס הקבלנים?

מנהלי עבודה יכולים להפוך גם לקבלנים רשומים בפנקס הקבלנים של משרד השיכון, בנוסף לרישום במשרד העבודה.

התנאי הבסיסי אותו דורש רשם הקבלנים, הגוף המקצועי במשרד השיכון, הוא ניסיון של לפחות 6 שנים בניהול אתרי בנייה. כמו כן את אותן 6 שנות עבודה חייב מנהל העבודה לצבור במהלך 12 השנים שקודמות להגשת הבקשה. רשם הקבלנים עשוי להציב דרישות נוספות ובהן היעדר הרשעות בעבירות פליליות הקשורות לעיסוק המקצועי – אלא אם כן חלפו יותר מ-3 שנים ממועד ריצוי העונש.

מנהל עבודה רשום במשרד עבודה וגם בפנקס הקבלנים עשוי להפוך לאיש מקצוע מבוקש במיוחד, כך שלמי שעומד בקריטריונים השונים כדאי לעבור את התהליך.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.