עבודות שיקום בטון

  • שונה לאחרונה:פברואר 25, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

השילוב של הזמן החולף ופגעי מזג האוויר, משפיע רבות על בנייני המגורים בישראל, וניתן לראות בניינים רבים במצב מוזנח ולא נעים לעין. מעבר לנראות, תחזוקה לקויה של בניין מגורים יכולה להוות בעיה בטיחותית וסכנה של ממש. אך גם עבור בניין שנראה מט ליפול זהו לא סוף הסיפור, שכן באמצעות עבודות שיקום בטון ניתן לחזק ולשקם את הבניין

משהו חדש מתחיל

בין אם מדובר בבניינים חדשים ובין אם בבניינים ישנים, מעצם היותם בנייני מגורים למשפחות רבות, אשר לעיתים לא מתוחזקים כראוי, בשילוב העובדה כי הבניינים חשופים לפגעי מזג האוויר 365 ימים בשנה, קל להבין כיצד ייתכן בלאי מוגבר בבניינים אלו, וכשמדובר בבניינים ישנים, על אחת כמה וכמה.

בשנים האחרונות, עם עלייתן של תכניות התחדשות עירוניות שונות לבניינים ישנים, ניתן לראות בניינים רבים שעוברים תהליך שיפוץ ושיקום, מבניין מט לנפול ובעל מראה חיצוני לא מושך את העין, בלשון המעטה, לבניין חדש ונאה, כאילו פגעי הזמן ומזג האוויר מעולם לא פגעו בו.

למה חשוב לתחזק את הבניין כראוי?

במציאות העכשווית בה אנו חיים, בה ערך הנדל”ן עולה בעקביות, חשוב שנדע לשמור על ערך הנכס שלנו כראוי, אם באמצעות תחזוקה שוטפת ותקינה, ואם באמצעות קבלן שיקום. תחזוקה של בניין מגורים היא ממילא דבר מאתגר, מעצם היותו שטח משותף לכמות רבה של אנשים, וכשלא מבצעים את פעולות התחזוקה כראוי, ניתן יהיה לראות די מהר את ההשפעה על הנראות החיצונית של הבניין.

מעבר לנראות ופגיעה בערך הנכס, בניין שאינו מתוחזק היטב יכול להוות סכנה בטיחותית של ממש, אם בשל אריחים רופפים העלולים ליפול, ואם בשל חוסר טיפול ראוי בשלב גילוי הליקוי, אשר עלול עם הזמן להחמיר ולפגוע ביסודות הבניין.

תהליך שיקום בטון

עבודות שיקום בטון רגיל או בטון אדריכלי כוללות שיקום וחיזוק קורות ועמודים תומכים ואפשרות להוספת אלמנטים והגדלת עומסים על תשתיות הבניין. תהליך שיקום בטון הוא תהליך מורכב, המצריך טיפול של איש מקצוע ותיק, מנוסה ומיומן.

אך כדי שנקבל מעט מושג, עבודות שיקום בטון מקצועי יבוצעו לרוב על פי התהליכים הבאים- הכנת תשתית מתאימה- הכוללת ניקוי יסודי של משטח הבטון והברזל החשוף מחומרים שומניים, לכלוכים ובעיקר חלודה. בשלב הבא, מכינים את החומר של שיקום הבטון באמצעות ערבוב של החומר עם מים עד לקבלת מרקם העבודה האידיאלי ולהשלים את יישום החומר תוך כ-30 דקות.

כיצד נבחר קבלן מקצועי?

כאמור, עבודת שיקום הבטון מצריכה טיפול מקצועי ומיומן, ולכן חשוב שנבחר בהתאם קבלן מקצועי. קבלן עם ניסיון בתחום הנדסת קונסטרוקציה ובעל כלים וידע מתאים לזיהוי מוקדים לקויים המצריכים טיפול מידי, ייחשב כקבלן מתאים לביצוע העבודות.

לאחר שבררתם את הניסיון ועבודות דומות שביצע הקבלן, תוכלו לשמוע המלצות מדיירי בניינים אחרים בהם בוצעה עבודת שיקום דומה, לקבוע פגישה עם הקבלן ולסכם את התהליך ותכנית העבודה הספציפית לבניין שלכם.

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.