קבלן איטום יצאת צדיק

You are currently viewing קבלן איטום יצאת צדיק

בכל פעם שנוצר צורך בשירות של קבלן איטום, ובפרט במקרים שבהם ישנה נזילה ומים מגיעים למקומות שהם לא אמורים להימצא בו, ישנו באופן טבעי גם חשש. 9 העונות של תכנית הטלוויזיה המצליחה ‘יצאת צדיק’ לימדו את כולנו שיש אנשי מקצוע רבים, בכל התחומים, שלא מתנהלים ביושרה אלא מחפשים דרכים להונות את הלקוחות. בתחום כמו איטום, שבו לרובנו אין ידע וגם לא יכולת לדעת מהי באמת הבעיה, הסיכון גבוה במיוחד. איך בכל זאת מוצאים קבלן איטום צדיק ומקצועי? בעמוד זה תמצאו המלצות רלוונטיות.

להזמין רק קבלן איטום רשום

דרך אחת שמובילה לאיש מקצוע רציני ואמין היא להעדיף קבלני איטום רשומים . בהקשר זה חשוב להבחין בין קבלן רשום לקבלן מורשה – קבלן מורשה הוא בוגר קורס כזה או אחר, ואין דרך לוודא שהוא אכן בעל הבקיאות המקצועית הנדרשת ומוסר העבודה הרצוי. לעומת זאת קבלן רשום הוא מי שעבר בהצלחה מבחן הסמכה מטעם רשם הקבלנים ונכלל בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. 

כשקבלן איטום מופיע בפנקס הנ”ל, אפשר לדעת בוודאות שהוא בעל ניסיון נרחב, ידע הכרחי והכי חשוב – איש מקצוע שמקפיד על יושרה מוחלטת (תלונות על קבלנים רשומים שנמצאות מוצדקות מובילות להשעיית הרישום בפנקס ולנזק כספי משמעותי לאותו קבלן, ועל כן הם לא מסתכנים בכך). הפנקס, על כל קבלני האיטום שרשומים בו בנקודת הזמן הנוכחית (כמו גם קבלנים בענפים אחרים כמו שיפוצים, אינסטלציה ועוד), מפורסם באתר של משרד הבינוי והשיכון.

כתב אחריות מפורט

כשמחפשים קבלן איטום , התכנית “יצאת צדיק” היא אסוציאציה מתבקשת, עימה כאמור החשש מפני שירות שיגרום ליותר נזק מתועלת. דרך נוספת למזער את הסיכון היא לדרוש כתב אחריות מפורט. למעשה, קבלני איטום אמינים מציעים מראש אחריות מלאה, כשמשך האחריות משתנה בהתאם לפתרון האיטום שנבחר – לרוב מדובר על 5 עד 10 שנים.

חשוב להדגיש כי אחריות על איטום כוללת מטבעה גם סייגים. כך למשל אם איש מקצוע שעולה על גג שנפרסו בו יריעות ביטומניות מבלי להקפיד על התנהלות זהירה וכתוצאה מכך נגרם נזק ליריעה – האחריות לא תכסה מצב כזה. כמו כן בגגות שעברו זיפות יש לבצע הלבנה מדי שנה – ללא פעולה זו האחריות לא תהיה בתוקף. בכל מקרה חשוב לקרוא היטב את כתב האחריות על-מנת לוודא שהוא אכן מבטיח שקט נפשי אמיתי.

אינדיקציות נוספות לרמת האמינות של קבלן האיטום

על-מנת שאפשר יהיה לומר בסוף העבודה לאותו קבלן איטום את האמירה הנחשקת : “יצאת צדיק” , כדאי להתייחס אליו בהתחלה על-פי הכלל ‘כבדהו וחשדהו’. בפרט מומלץ להיעזר באינדיקציות שונות לגבי רמת האמינות של כל איש מקצוע. כך למשל אתר אינטרנט מושקע ועשיר בתוכן מעיד על רצינות ומחויבות ללקוחות. המלצות של לקוחות קודמים תורמות גם הן להפגת החששות המובנים, וכך גם המוכנות של קבלן האיטום לענות בפירוט ובסבלנות על כל שאלה.

המרכיבים החשובים בשירות של קבלן איטום

למעשה אנחנו זקוקים לא לקבלן איטום צדיק אלא פשוט לאיש מקצוע רציני ומנוסה. בהקשר זה כדאי לדעת שאיטום גג כולל גם ניקוי של הגג (משום שאי אפשר ליישם פתרון איטום אפקטיבי כשיש חול ולכלוכים שונים), טיפול במרזבים והכי חשוב, בדיקת הצפה – בדיקה מקצועית שבמסגרתה הגג מוצף באופן מבוקר על-מנת לוודא שהאיטום תקין לחלוטין.