קבלן איטום

You are currently viewing קבלן איטום

מים הם אחד החומרים העוצמתיים ביותר בטבע. היכולת שלהם לחלחל גם דרך החומרים הקשיחים ביותר ולהגיע לכל מקום מרשימה – ועלולה להיות גם מקור לנזקים חמורים. על-מנת להקדים תרופה למכה חשוב למצוא קבלן איטום מנוסה ובעיקר אחראי, ובאופן טבעי אם כבר התגלתה אצלכם רטיבות עקב איטום לקוי חובה להיעזר בשירותיו של מומחה בתחום. אחת האינדיקציות הטובות ביותר למקצועיות ולאמינות היא רישום בפנקס הקבלנים שמנוהל ע”י משרד השיכון. בעמוד זה תמצאו המלצות לבחירת קבלני איטום ופרטים על מהות הפנקס הנ”ל ומדוע אפשר לסמוך עליו בלב שלם.

למה חשוב לבדוק האם איש המקצוע מופיע בפנקס הקבלנים?

פנקס הקבלנים, שמנוהל ע”י רשם הקבלנים שבמשרד הבינוי והשיכון, מאגד אנשי מקצוע שנבדקו ונמצאו מקצועיים בכל התחומים הרלוונטיים לבנייה.

איטום מבנים מוגדר כענף 134 בפנקס, ועל-מנת להופיע בו נדרשים קבלני איטום להציג אסמכתאות גם על הכשרות מתאימות וגם על ניסיון בהיקף של לפחות 5 שנים. תנאי נוסף הוא היעדר הרשעות בעבירות הקשורות לעבודה המקצועית, והרשם רשאי להתלות רישום של קבלן שהוגשו נגדו תלונות בגין התנהלות בעייתית – כך שגם מבחינה זו בחירה בקבלן שמופיע בפנקס מבטיחה ראש שקט.

איך בודקים רישום של קבלן איטום?

לכל מי שמציעה שירותים בתחום האיטום יש מספר קבלן/חברה. הקלדת המספר בפנקס הקבלנים – שמוצג לקהל הרחב באתר של משרד הבינוי והשיכון – מאפשרת לכם לדעת מיד האם קבלן האיטום או החברה אכן מופיעים בפנקס. כמו כן תוכלו לדעת מהו הסיווג שלהם, כשסיווג גבוה מעיד על ניסיון משמעותי יותר ובהתאם אפשרות לבצע פרויקטים בהיקף כספי גבוה יותר. כך למשל קבלן איטום עם סיווג 1 יכול לקחת על עצמו עבודות בסכום של עד 2.6 מיליון ש”ח, ואילו קבלן סוג 4 מורשה לבצע עבודות איטום בסכום של עד 21.3 מיליון ש”ח.

אופציה נוספת של שימוש בפנקס הקבלנים היא לחפש את כל אנשי המקצוע והחברות הרשומים בענף האיטום. ניתן גם לפלח את החיפוש הזה לפי ישוב, וכך לקבל שמות ומספרי טלפון של קבלני איטום הפועלים בעיר שלכם.

על מה עוד חשוב להקפיד כשבוחרים קבלני איטום?

קבלן איטום רשום הוא איש מקצוע עם ניסיון נרחב ויכולות מקצועיות מוכחות. במידה רבה של ודאות ניתן לסמוך גם על האמינות שלו ועל רמת השירות שהוא יספק לכם. יחד עם זאת הופעה בפנקס הקבלנים היא לא תחליף להסכם מסודר על בסיס הצעת מחיר מפורטת שתקבלו.

ישנן שיטות רבות לבצע איטום מבנים. ביניהן: זיפות (השיטה הוותיקה ביותר ולרוב גם הכי זולה), באמצעות יריעות ביטומניות (שמתאפיינות בעמידות ארוכת טווח אבל ניתן ליישם אותן רק על גג ריק מחפצים, כך שהתקנתן עשויה להיות יקרה יחסית), ועוד אופציות הן חומרים אקריליים ופולימריים, חומרים ביטומנים משחתיים וחומרים פוליאוריטנים משחתיים. הבחירה בין כל האפשרויות היא בהתאם לסוג הגג, חומר האיטום הקיים כיום, מסגרת התקציב ושיקולים נוספים.

קבלן איטום איכותי יפרט באוזניכם מהן האפשרויות השונות ומהם היתרונות והחסרונות של כל בחירה. בנוסף הוא יספק אחריות על העבודה, לפרק זמן של מספר שנים בהתאם לשיטה הנבחרת. מומלץ לעבוד רק מול קבלני איטום שמתחייבים לכך.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.