קבלן בניין רשום – מידע על עיסוק קבלנים בענף הבנייה

You are currently viewing קבלן בניין רשום – מידע על עיסוק קבלנים בענף הבנייה

עבודות בנייה, מכל הסוגים, הן תמיד מורכבות מאוד ולכן מחייבות בקיאות מקצועית וניסיון נרחב. מרכיב משמעותי נוסף הוא אמינות – ואת כל אלה ניתן למצוא אצל מי שמוגדר כ”קבלן בניין רשום” – כלומר קבלן שמופיע פנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. בהתאם מומלץ לכל מי שמחפש איש מקצוע או חברה לביצוע פרויקט כלשהו בענף הבנייה – בניית בית פרטי, הרחבת מרפסת, הוספת יחידת דיור, שיקום מבנה, סלילת שביל לחנייה, גידור יעיל של שטח, שיפוץ דירה וכו’ – להעדיף קבלנים רשומים.

מדוע כדאי לבחור קבלן רשום?

פנקס הקבלנים, שמנוהל ע”י משרד הבינוי והשיכון, כולל את כל החברות ואנשי המקצוע בכל ענפי הבנייה העומדים בקריטריונים הקבועים בחוק. תנאי אחד לרישום בפנקס הקבלנים הוא מעבר הכשרה מקצועית רלוונטית, ותנאי מהותי שני הוא ניסיון רחב היקף מספיק. כך למשל בענף הבנייה יכולים להירשם קבלנים שהם מהנדסים מוסמכים בעלי ניסיון של שנתיים, בוגרי בתי ספר להנדסאים או טכנאים אחרי לפחות 4 שנות עבודה בפועל וגם מנהלי עבודה עם 6 שנות ניסיון, או קבלנים עם 5 שנות ניסיון שעברו מבחן ברשם הקבלנים.

בהתאם כשעובדים עם קבלן בניין רשום אפשר לדעת בוודאות שיש לו את הידע והניסיון הדרושים כדי להשלים את הפרויקט בהצלחה. בנוסף, רשם הקבלנים במשרד השיכון מוסמך להשעות את הרישום של קבלנים אשר מוגשות נגדם תלונות על התנהלות לא אמינה ולא מקצועית – תלונות שהתגלו כמוצדקות, כמובן – ולכן קבלנים רשומים מקפידים לעמוד בכל התחייבות שלקחו על עצמם.

פנקס הקבלנים נמצא באתר של משרד השיכון, וניתן לחפש בו בקלות וביעילות – גם לפי שם הקבלן או החברה, וגם חיפוש רוחבי בהתאם לענף הספציפי והישוב בארץ.

איזה שירותים מספק קבלן בניין רשום?

קבלני בניין רשומים מספקים מגוון רחב מאוד של שירותים, כל קבלן בהתאם לענף הספציפי שבו הוא מתמקד ושבו הוא מומחה.

דוגמה אחת לשירות שעבורו כדאי לחפש קבלן בניין רשום היא בניית בית פרטי. כדאי לדעת שבתחום זה ישנן שיטות בנייה חדשניות ומתקדמות – בנייה קלה, שניתן להשלים אותה תוך זמן קצר יחסית בהשוואה לעבודה בשיטות מסורתיות, ובנוסף היא גם ידידותית יותר לסביבה.

פרויקט אחר שרק קבלני בניין רשומים מבצעים ברמה גבוהה הוא שיפוץ משמעותי לבית, הוספת קומה שנייה, הוספת מרפסת שמש או הרחבת מרפסת תלויה משדרגות מאוד את איכות החיים, וגם את ערכו של הנכס – ובפרט אם מפקידים אותן בידיים מיומנות של קבלן רשום.

קטגוריה נוספת של שירותים היא שיפוצים. גם כשאתם מבקשים לבצע שיפוץ מקיף ויסודי בדירה ישנה מאוד, וגם כשהיקף השיפוץ מוגבל – למשל “רק” החלפה של חדר רחצה ומטבח – מומלץ בחום לעבוד רק מול קבלן בניין רשום. בתחום זה ישנם לא מעט חאפרים שעלולים לגרום נזק של ממש לנכס, ואפילו להיעלם באמצע העבודה, ולכן כדי לצאת לדרך בראש שקט באמת כדאי לוודא שמדובר באיש מקצוע רציני ואמין. עוד כדאי לדעת שקבלני שיפוצים המבקשים להירשם בפנקס של משרד השיכון נדרשים לעבור בחינה שכוללת גם נושאים בתחום הבטיחות – כך שגם מבחינה זו השיפוץ אצלכם בנכס ככל הנראה ינוהל באופן אופטימלי ובלי שאף אחד יסתכן שלא לצורך.

במכלל תוכלו למצוא את רשימת קבלני השיפוצים הרשומים הגדולה בישראל, כל קבלן שנכנס לרשימה זו הינו בוגר קורס מוכר ע׳׳י רשם הקבלנים.

אולי תאהבו גם:

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.