קבלן רשום 131 – האם קבלני שיפוצים הם הקבלנים העסוקים ביותר?

You are currently viewing קבלן רשום 131 – האם קבלני שיפוצים הם הקבלנים העסוקים ביותר?

כל אחד מאיתנו יצטרך בשלב כלשהו בחיים לרכוש את שירותיו של קבלן רשום בענף 131, ענף השיפוצים. בין אם בחיפוי חדש לקירות הפנים או שינוי של מערכות החשמל ומיזוג האוויר, קבלן שיפוצים הוא האדם בשבילכם. לכן קבלן שיפוצים זה אחד המקצועות המבוקשים כיום בשוק. שוקלים להפוך לקבלנים רשומים בענף 131? הבאנו לכם את כל המידע שחשוב שתדעו.

מיהו קבלן רשום בענף 131 ?

קבלן שיפוצים רשום בענף 131 הוא קבלן שעבר הסמכה מתאימה ומחזיק ברישיון קבלן ממשרד השיכון והבינוי. הרישום של קבלנים למעשה מתבצע בפנקס אותו מנהל רשם הקבלנים. קבלנים אלה צריכים להיות בעלי ניסיון של 5 שנים לפחות מתוך 10 השנים האחרונות. בנוסף, צריכים להציג ניסיון והשכלה מתאימים, היעדר הרשעות פליליות , ולבסוף לעבור את מבחן ההסמכה של רשם הקבלנים.

מה התפקידים של קבלן רשום בענף 131?

קבלן שיפוצים בענף 131 למעשה מבצע עבודות המבוצעות בתוך מבנה קיים. כלומר, עבודות קבלן שיפוצים לא ישפיעו על השלד של המבנה הקיים, ועל החזיתות שלו. תחום העיסוק המגוון של קבלן שיפוצים לרוב כולל העסקה של קבלני משנה שמבצעים עבודות ייחודיות הדורשות התמחות מיוחדת.

בין תפקידיו של קבלן השיפוצים ניתן למנות :

 • אינסטלציה.
 • פרקטים, ריצוף וחיפוי קירות פנים.
 • צבע וטיח.
 • תקרות אקוסטיות.
 • אלומיניום.
 • גבס.
 • בנייה של מחיצות פנים לא נושאות.
 • מערכות שונות במבנה: מיזוג אוויר, חשמל, צנרת גז, גילוי אש ועשן, תשתיות תקשורת.
 • הריסה של רכיבים לא קונסטרוקטיביים ועוד.

מהם תחומי האחריות של קבלן רשום בענף 131?

מגוון התחומים השונים שבהם עוסק קבלן שיפוצים בענף 131, תוך הפעלת קבלני משנה, מצריכה מידת אחריות גבוהה. עבודת קבלן רשום 131 מורכבת לוגיסטית, הנדסית ובטיחותית ועל כן מצריכה מקבלן השיפוצים ידע נרחב בחוקים, תקנות ותקנים.

 • בטיחות מעל הכול: קבלן שיפוצים חייב  להדריך ולהנחות את העובדים תחתיו בכל תחומי הבטיחות. עליו לספק להם את ציוד הבטיחות הנדרש. כמובן שעליו לפקח על כל שהעבודה מתבצעת על פי הנחיות המקצועיות והבטיחות.
 • ניהול עסקי תקין: קבלן רשום בענף 131 הוא ה”מנצח” של תזמורת השיפוץ. הוא צריך לנהל ביסודיות את לוחות הזמנים, התקציב, הזמנת אנשי מקצוע, רכישת החומרים, ואיכות העבודה.

מדוע קבלני שיפוצים רשומים כל כך מבוקשים?

כפי שראיתם, קבלן שיפוצים רשום הוא אחד ממקצועות הבנייה המגוונים ביותר. קשה לקבוע אם קבלני שיפוצים הם הקבלנים העסוקים ביותר, אך בהחלט יש להם פרויקטים בשפע. קבלנים רשומים נהנים מעבודות רבות ביחס לקבלני שיפוצים לא רשומים. הרישום בפנקס הקבלנים מכניס את הקבלן לקטגוריה של מקצועיות ואמינות. בנוסף הרישום מאפשר לבצע פרויקטים בהיקפים גדולים בהרבה מאשר ללא ההסמכה.

קורס ההכנה של “מכלל הכשרה מקצועית”

אם אתם מעוניינים להפוך לקבלנים רשומים בענף 131, מומלץ לבצע הכנה איכותית ומקצועית לפני מבחן ההסמכה. “מכלל הכשרה מקצועית” מספקים קורסים מקוונים איכותיים לקבלנים בענף 131. הקורסים של מכלל כוללים את כל תחומי האחריות, החוקים, והתקנות הנוגעים למבחן ההסמכה. את הקורסים ניתן לבצע בכל מקום ובכל זמן לפי נוחיותכם. קבלנים העוברים את הקורסים בהצלחה זוכים במקפצה מקצועית וניהולית. בנוסף, כ-90% מבוגרי הקורסים עוברים את מבחן ההסמכה של רשם הקבלנים כבר בניסיון הראשון. 

 

אולי יעניין אותך גם: