קבלן רשום – 4 דברים שלא ידעתם

You are currently viewing קבלן רשום – 4 דברים שלא ידעתם

קבלנים רשומים מקבלים את אור הזרקורים של עולם הבנייה. היום אין לקוח רציני שלא לוקח את שירותיו של קבלן רשום בלבד. אחרי שנים רבות של עבודה קבלנית פיראטית, חסרת פיקוח, ומסוכנת, כולם מבינים שרק על אסמכתא כזאת אפשר לסמוך. בין אם אתם קבלנים בתחילת הדרך, או מתכננים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע כזה, הנה כמה דברים שיפתיעו אתכם!

1. רק 999 קבלנים רשומים נמצאים בסיווג 5

נכון ליולי 2023, בדיוק 999 קבלנים רשומים הגיעו לסיווג הגבוה ביותר אליו כל קבלן רשום חולם. האם תהיו הקבלן האלף?
סיווג הקבלנים למעשה מגדיר את היקף הפרויקטים אשר בעל מקצוע זה יכול לקחת על עצמו. קבלנים רשומים בתחילת דרכם נמצאים בסיווג 1. הסיווג מורכב מאות המסמלת קבוצה של ענפים ומספר המסמל את הדרגה. לדוגמא, יוסי הוא קבלן שיפוצים רשום (ענף 131) ולכן הוא נמצא בקבוצה א’. אם דרגת הסיווג שלו היא 1 אז הוא קבלן רשום א’1.
יוסי יכול לבצע עבודות בהיקף של עד כ-1.8 מיליון ₪. לאחר שביצע פרויקטים בהצלחה, יוסי צריך להוכיח שהוא צבר את הניסיון המתאים לעלות דרגת סיווג. לאחר שיוסי הצליח לעלות לדרגה 2, הוא יוכל לבצע פרויקטים עד כ-3.6 מיליון. בסיווג 5 הנחשק אין מגבלה כלל.

2. רק כ-15% מהנבחנים להיות קבלן רשום עוברים את המבחן בניסיון הראשון

מבחן ההסמכה ה”אימתני” של רשם הקבלנים מכשיל הרבה קבלנים בדרך. על מנת להירשם בפנקס של רשם הקבלנים חייב לעבור את מבחן ההסמכה. המבחן כולל שאלות מגוונות בנושאים מקצועיים, בנושאי בטיחות, בנושאי חוקים ותקנות ועוד. מאות קבלנים שלא מבצעים הכנה ראויה נשלחים הביתה בתום המבחן, להמתין למבחן הבא.

3. רישום כקבלן רשום פותח 3 דלתות חשובות

  • הדלת הכלכלית: כפי שראינו בדרגות הסיווג השונות, קבלן רשום יכול לבצע פרויקטים בהיקפים גדולים בהרבה מקבלן לא רשום. לדוגמא, קבלן שרוצה לעסוק באינסטלציה וכיבוי אש ללא רישום יכול לבצע עבודות עד היקף של כ-47 אלף ש”ח בלבד. בעל מקצוע כזה בענף אינסטלציה וכיבוי אש יכול לבצע עבודות בהיקף של עד כ-1.8 מיליון כבר בדרגה הנמוכה ביותר.
  • דלת המכרזים: רק קבלן רשום יכול להגיש הצעות למכרזים ציבוריים וממשלתיים. המכרזים האלה יכולים להיות הזדמנויות יקרות ערך למקצועיות ולרווחיות של הקבלן.
  • דלת העובדים הזרים: עובדים זרים הם כוח עבודה איכותי וזול המסייע להצלחה של פרויקטים רבים. רק קבלן רשום יכול להעסיק באופן חוקי עובדים זרים !!

4. הכנה מקצועית מקפיצה את סיכויי ההצלחה של קבלנים בכ-90%

אנחנו יודעים שאחוזי ההצלחה הנמוכים בעובדה מספר 2 הבהילו אתכם. אבל אל דאגה. הקורסים המקצועיים של “מכלל” הכשרה מקצועית בע”מ משנים את הסטטיסטיקה של קבלנים רשומים. “מכלל” מספקים קורסי הכנה לטובת מעבר מבחני רשם הקבלנים בדרך להפיכתכם קבלנים רשומים בענפים כגון : שיפוצים (131), איטום (134), ואינסטלציה וכיבוי אש (190). הקורסים מועברים באופן מקוון! לימדו את תכני הקורס מכל מקום ובכל זמן שנוח לכם.
הדרך שלכם להיות המספר ה-1000 בסיווג 5 עוברת בהכשרה המקצועית של “מכלל”. בעזרת המרצים המומחים בתחומם והתכנים המקיפים, תוכלו לעבור בהצלחה את מבחן רשם הקבלנים ולהתחיל את המסע אל עבר סיווג חסר הגבולות.