קבלן שיפוצים רשום

  • שונה לאחרונה:יוני 16, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 3 דקות

קבלן שיפוצים רשום וקבלן שיפוצים שאינו רשום הם שני אנשי מקצוע שונים לחלוטין. גם אם לשניהם יש את אותו ניסיון – יש הבדל ביניהם. גם אם לשניהם יש את אותה בקיאות במלאכות השונות שנדרשות לצורך פרויקטים שונים בתחום – עדיין הפער ביניהם משמעותי. בעמוד זה מפורטים היתרונות כבדי המשקל שמהם נהנים הקבלנים הרשומים. בנוסף תמצאו המלצות שיעזרו לכם להפוך לקבלנים רשומים אם עדיין לא עשיתם זאת.

למה כדאי לכל קבלן שיפוצים להירשם בפנקס הקבלנים?

קבלן שיפוצים רשום הוא מי שהשם שלו מופיע בפנקס הקבלנים המנוהל ע”י רשם הקבלנים במשרד השיכון. הופעה בפנקס הנ”ל מקנה 5 יתרונות עיקריים:

1. אפשרות להשתתף במכרזים ממשלתיים

קבלן רשום יכול להגיש הצעות למכרזים ממשלתיים, וכך לזכות במקור הכנסה בטוח ובעיקר יציב ובמקרים רבים ארוך טווח. שימו לב: גם קבלנים שבעבר השתתפו במכרזים ואפילו זכו בהם, לא יכולים להגיש הצעה למכרז חדש – אלא אם כן הם רשומים בפנקס. השינוי המשמעותי הוא בעקבות הרגולציה בתחום, וזו כמובן סיבה טובה מאוד להגיש את הבקשה להירשם (פירוט בפסקה הבאה).

2. אפשרות לבצע פרויקטים בהיקף משמעותי

קבלן לא רשום מוגבל גם מבחינת הפרויקטים שהוא מורשה לבצע בשוק הפרטי. בענף השיפוצים הסכום המרבי לפרויקט הוא בסך הכל 47,255 ש”ח.

קבלן שיפוצים רשום בעל סיווג ק’ (הנמוך ביותר) רשאי לקחת על עצמו עבודות בסכום של עד 360,000 ש”ח. עלייה לסיווג 1 מעלה את הרף ל-1,627,000 ש”ח, וכך ממשיכים לעלות בסיווג סכומי המקסימום הופכים לגבוהים יותר ויותר. כל הסכומים נכונים ל-2021. הם מתעדכנים בהתאם לשינויים במדד תשומות הבנייה, אבל הפער כמובן יישאר משמעותי מאוד בכל מקרה.

3. אפשרות להעסיק ישירות עובדים זרים

קבלני שיפוצים רשומים רשאים להעסיק עובדים סינים ופלסטינאים מבלי לשלם עמלת תיווך לגורם אחר המורשה לעשות זאת – חיסכון כספי בלתי מבוטל בפרויקטים רבים.

4. מיתוג

חלק גדול מאוד מהלקוחות כבר מודעים לקיומו של פנקס הקבלנים, ומבינים שמי שנכלל בו הוא איש מקצוע מיומן ואמין. ללא רישום כזה נפגע המיתוג של הקבלן, גם אם כבר צבר לקוחות מרוצים רבים.

5. ראש שקט

במקרה של תאונה חלילה, חברות הביטוח לא יכולות להימנע מתשלום היות וקבלני שיפוצים רשומים על פי חוק, מבוטחים.

מה צריך לעשות כדי להפוך לקבלן שיפוצים רשום?

התנאי ההכרחי הראשון בדרך לרישום בפנקס הקבלנים הוא ניסיון מעשי בשיפוצים של לפחות 5 שנים. יש לאסוף מסמכים המעידים על הניסיון הנ”ל ולצרף אותם לתצהיר החתום ע”י עורך דין, המוגש לרשם הקבלנים ביחד עם הבקשה עצמה (וכן קבלה על תשלום אגרת הרישום). בנוסף מחייב רשם הקבלנים כל קבלן שיפוצים שרוצה להופיע בפנקס לעבור בחינה מקצועית מטעם רשם הקבלנים. הבחינה כוללת 100 שאלות, כשמתוכן 70 עוסקות בנושאים מקצועיים ועוד 30 – בנושא בטיחות וגיהות.

הידעת? אנו במכלל, מגישים קבלנים לרישום ברשם הקבלנים (כולל ליווי מא’ ועד ת’) במחיר הכי משתלם בארץ, כולל תצהיר מול עו”ד הנעשה אונליין בלי לצאת מהבית! רוצים לבדוק האם אתם מתאימים? צרו איתנו קשר.

דוגמאות לשאלות מתוך מבחן קבלן רשום

  • דוגמה לשאלה בפרק המקצועי: על פי התקן, כאשר עובי הקיר הוא 10 ס”מ מה צריך להיות קוטר הצינור? (תשובה: 10 מ”מ, 30 מ”מ, 50 מ”מ או 80 מ”מ).
  • דוגמה לשאלה מתחום הבטיחות והגהות: במה עוסקת תקנה 139? (תשובה: סולמות, עבודות גג, כלי הרמה או הריסות).

מידע על הבחינה של קבלן שיפוצים רשום

כדי לעבור את הבחינה יש לענות נכון על 65% מהשאלות בפרק המקצועי ועל 80% מהשאלות בנושאי הבטיחות – אתגר לא פשוט גם לאנשי שיפוצים מנוסים.

הידעת? יש לנו במכלל קורסי הכנה מקצועיים המכשירים קבלני שיפוצים למבחן רשם הקבלנים. המועברים אונליין על ידי מיטב המומחים בארץ לתחום הבנייה והשיפוצים!

מהם הקורסים לקבלני שיפוצים (ענף 131) שיש לנו ב”מכלל”?

 

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים בטופס מטה, ונחזור אליכם בהקדם.