קבלני איטום במרכז

You are currently viewing קבלני איטום במרכז

איטום הוא מרכיב חשוב מאוד בכל פרויקט בנייה או שיפוץ וגם במסגרת התחזוקה השוטפת של כל המבנים השונים בארץ. איטום לא איכותי עלול להוביל לנזקים חמורים – גם לתשתיות חיוניות וגם לבריאות של בני האדם שחייים או עובדים במקום, וזאת משום שהגעת מים אל הקירות מייצרת עובש שכידוע מהווה גורם סיכון למחלות של דרכי הנשימה וגם סרטן.

בהתאם כשמחפשים קבלני איטום במרכז הארץ חשוב להקדיש תשומת לב לבחירה נכונה ונבונה. בעמוד זה תמצאו את הדגשים העיקריים למציאת קבלנים אמינים ומיומנים.

ניסיון שמבטיח מקצועיות

איטום הוא תחום שמחייב ניסיון. קבלן איטום במרכז הארץ שכבר ביצע פרויקטים רבים יודע מהו הפתרון המיטבי לכל צורך, מכיר היטב את כל היתרונות וגם החסרונות של כל שיטות האיטום הקיימות (יריעות ביטומניות, זפת, חומרים פולימריים, חומרים אקריליים) ומצליח גם להתמודד עם תרחישים לא צפויים תוך כדי העבודה.

בפרט כדאי להעדיף קבלני איטום עם ניסיון בסוג הפרויקט הספציפי שלכם – משום שיש הבדלים בין למשל איטום גגות לאיטום מרפסת ובין שני אלה לאיטום מרתף. גם בין גגות שונים ייתכנו הבדלים משמעותיים. קבלנים רשומים בפנקס הקבלנים הם בעלי ניסיון של לפחות 5 שנים (זהו אחד התנאים ההכרחיים לרישום) ולכן אם בוחרים קבלן איטום רשום ניתן לדעת בוודאות שמבחינת סעיף זה איש המקצוע עומד בסטנדרט הרצוי.

קבלנים רשומים בפנקס הקבלנים

קבלני איטום במרכז הארץ שמופיעים בפנקס הקבלנים (שאותו ניתן למצוא באתר של משרד הבינוי והשיכון) עוברים מבחן הסמכה מקיף בדרך לרישום. בין הנושאים שנכללים במבחן זה: איתור נקודות תורפה באיטום מבנים, סוגי חומרי איטום, עבודות הכנה ליישום איטום מרתפים, מרפסות וגגות, איטום סדקים בהזרקה, בטיחות בעבודה ובפרט בגובה ועוד.

בהתאם בחירת קבלן רשום בתחום האיטום מאפשרת לכם לסמן V גם על נושא הבקיאות המקצועית העדכנית. עוד כדאי לדעת שרשם הקבלנים מוסמך להשעות רישום של אנשי מקצוע בכל הענפים שהוגשו נגדם תלונות בגין התנהלות בעייתית (אם התלונות נמצאו מוצדקות, כמובן) – כך שקבלני איטום רשומים הם גם אנשי מקצוע אמינים.

פנקס הקבלנים כולו מפורסם באתר של משרד הבינוי והשיכון. ניתן לחפש בו לפי ישוב וגם לאתר שם ספציפי של קבלן על-מנת לוודא שהוא אכן מתאים לביצוע הפרויקט אצלכם. עוד כדאי לדעת כי על-פי חוק עבודות איטום בהיקף של למעלה מ-47,000 ש”ח ניתן להפקיד אך ורק בידי קבלן רשום. גם עבור עבודות בהיקף צנוע יותר מומלץ לבחור קבלנים רשומים.

זמינות גבוהה ואמינות ללא פשרות

באופן טבעי כדאי להקדים תרופה למכה ולחפש קבלני איטום במרכז עוד בקיץ, הרבה לפני שהגשמים עלולים לחלחל את הנכס שלכם. גם כך מומלץ להעדיף קבלנים זמינים כדי שתוכלו לסמן V על נושא האיטום, כאמור נושא קריטי בכל מבנה, וליהנות מראש שקט באמת. אמינות היא עוד מפתח משמעותי לשירות איכותי, ומעבר לאינדיקציה שמספק רישום בפנקס הקבלנים כדאי גם לבקש המלצות מלקוחות קודמים של כל איש מקצוע.

הדגש האחרון שכדאי לשים אליו לב הוא הנכונות של כל קבלן איטום במרכז לספק הסברים מפורטים לגבי שיטת האיטום שהוא ממליץ עליה, הסיבות שבגללן הוא בחר בה וגם מהן החלופות האפשריות – כדי שיהיה לכם מקסימום חופש בחירה אמיתי, על סמך מידע רלוונטי.