קורס אינסטלציה וכיבוי אש אונליין

You are currently viewing קורס אינסטלציה וכיבוי אש אונליין

רישום בפנקס הקבלנים של משרד השיכון הוא יתרון משמעותי לכל קבלן אינסטלציה וכיבוי אש, ולמעשה כמעט חובה. קבלן שאינו רשום מורשה על-פי חוק לבצע פרויקטים בהיקף כספי של לא יותר מ-47,255 ש”ח, בעוד שאנשי מקצוע בתחום שהסדירו את הרישום יכולים לקחת על עצמם עבודות בסכומים גבוהים הרבה יותר – לפחות 1.6 מיליון ש”ח (ככל שהסיווג של הקבלן עולה, כך גם התקרה עולה עד שאין שום מגבלה על היקף הפרויקטים).

על-מנת להירשם בפנקס הקבלנים נדרשים קבלני אינסטלציה וכיבוי אש להציג ניסיון רלוונטי וכן לעבור מבחן ייעודי. קורס מקוון הוא דרך אופטימלית להגיע למבחן מוכנים לגמרי ולצלוח את המשוכה בדרך לרישום בלי עיכובים מיותרים.

מה כולל המבחן שעורך רשם הקבלנים לקבלני האינסטלציה וכיבוי אש?

קבלני אינסטלציה וכיבוי אש נרשמים בפנקס של משרד השיכון בענף 190, ששמו הרשמי הוא “מתקני תברואה (אינסטלציה ומערכות כיבוי אש)”. מאחר שהעבודה בתחום כוללת התקנת צינורות מים, קווי ביוב ומערכות ניקוז, תחזוקה של מערכות אלה, איתור כשלים וליקויים ועוד, נדרש גם ידע מקצועי מקיף. כמו כן קבלני האינסטלציה וכיבוי אש חייבים להכיר את התקנות והחוקים הרלוונטיים לפעילותם.

עוד תחום ידע חיוני הוא בטיחות, שכן קבלנים בענף זה מבצעים עבודות גם בגובה, בתעלות עמוקות ובמקומות כמו בורות ביוב שרמת הסיכון בהם גבוהה. בנוסף בוחן רשם הקבלנים גם את היכולת של אנשי המקצוע לספק שירות ברמה נאותה לכל לקוח ולקוחה – על בסיס בניית לוח זמנים נכון, תקציב ועוד.

בהתאם ישנה רשימה ארוכה של נושאים שבהם על הקבלן להוכיח בקיאות – ואת כולם ניתן ללמוד במסגרת קורס אינסטלציה וכיבוי אש אונליין במכלל הכשרה מקצועית.

הנושאים הנלמדים במסגרת קורס אינסטלציה וכיבוי אש מקוון

הכשרה אונליין לקבלני אינסטלציה וכיבוי אש

קורס האונליין במכלל כולל את הנושאים הבאים: מושגי יסוד בבטיחות וגהות, בטיחות בעבודה בתחום האינסטלציה, חוק התכנון והבנייה, הוראות למתקני תברואה, תקנות בריאות העם – הגנה על מי שתייה, ת”י 1205, הידראוליקה, סוגי צנרת למים נקיים ולשפכים, הוראות התקנה ותקינה לצנרות מסוגים שונים (נחושת, פלדה, פלסטיק, PVC,  HDPE, PP), ת”י 63, מאגרי מים, סוגי מחסומים וקופסאות ביקורת, התאמת משאבה למבנה והתקנתה, ניקוז גגות ומרפסות והתקנת קולטנים למי גשם, התקנת צנרת מתחת ובתוך רצפה יצוקה, תאי בקרה מפלסטיק ומבטון, סוגי מכסי ביוב, כללים להתקנת צנרות ביוב, התקנת כלים סניטריים, הבנה מעמיקה של תוכניות אינסטלציה, תיאום בין מערכות אינסטלציה למערכות בניין והתקנה בשלבי בנייה שונים, ריתוך צינורות, השבת מים אפורים, בדיקות במסירה ואחריות עפ”י חוק המכר, דיני חוזים, דיני עבודה, חשבונאות, דיני בטיחות בעבודה ונושאים שונים בתחום כיבוי האש.

חשוב לציין שגם אם חלק מהידע כבר מוכר  לקבלן  מהעבודה בפועל, הלימוד המסודר מאפשר היכרות עם אופי המבחן ומשפר מאוד את הסיכוי לעבור אותו בקלות וללא עיכובים.

עוד כדאי לדעת כי בוגרי קורס אינסטלציה מוכר ע”י רשם הקבלנים נבחנים בבחינה מצומצמת: 10 שאלות בנושאי בטיחות ועוד 30 שאלות בנושאים מקצועיים, כשציון המעבר הוא 65 (לעומת המבחן הרגיל, שבו יש בסך הכל 70 שאלות, וציון המעבר בחלק של הבטיחות הכללית הוא 80). כמו כן בוגרי קורס מוכר רשאים להגיע לבחינה חוזרת כעבור חודש, בעוד קבלני אינסטלציה שלא עברו קורס ונכשלו נאלצים להמתין חצי שנה.

היתרונות של קורס אונליין

קורס אינסטלציה אונליין הוא הדרך היעילה ביותר להיערך למבחן של רשם הקבלנים. הלימודים מתקיימים בזמן הנוח ביותר לכל קבלן, אין צורך לבזבז זמן יקר על הגעה לכיתה ובנוסף כל אחד יכול להחליט בעצמו כמה זמן להקדיש לכל נושא. בנוסף לשיעורים המקוונים ישנם גם תרגולים רבים וכן מפגשים פרונטליים במתכונת מרוכזת לקראת המבחן עצמו – כך שההכנה תהיה אופטימלית.

נכון להיום, הקורס היחיד שמוכר ע׳׳י רשם הקבלנים הוא של מכלל הכשרה מקצועית.

אולי תאהבו גם:

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.