קורס בטיחות וגיהות

לאחר שממשלת ישראל החליטה ב-2018 להסדיר את תחום השיפוצים, ובמציאות בה קבלנים רשומים (בפנקס של רשם הקבלנים) זוכים לעדיפות משמעותית  על פני חאפרים, כדאי לכל מי שעוסק בתחום לעבור את הבחינה שעורך משרד השיכון והבינוי – ולקבל הכרה של המשרד בכישוריו המקצועיים (ובזכותה כמובן להנות מהאפשרות ליצור רושם חיובי במיוחד אצל לקוחות פוטנציאליים).

חלק נכבד מהבחינה מוקדש לתחום הבטיחות. ליתר דיוק מדובר ב-60 שאלות, כשהציון המינימלי בחלק הזה של המבחן הוא 80.

השאר פרטים בטופס ונחזור אליך בתוך 24 שעות.

מה זה בטיחות וגיהות?

פירוש המילה “גיהות” הוא שמירה על סביבה בריאה. את המונח בטיחות כולנו מכירים, ובהקשר של שיפוצים הכוונה של בטיחות וגיהות היא מודעות לכל הסיכונים לפגיעה בעובדים, נקיטת צעדים מתאימים על-מנת לנטרל את גורמי הסיכון ולמזער את הסיכוי כי תתרחש תאונה כלשהי, ובאופן כללי יצירת סביבה שמבטיחה את שלומם, בריאותם ורווחתם של כל בני האדם שנמצאים באתר העבודות. קורס בטיחות וגיהות מקנה את הידע הדרוש לקבלן השיפוצים, שהוא האחראי לכל הנ”ל.

מה כולל הסילבוס של קורס בטיחות וגיהות?

הסילבוס של קורס בטיחות וגיהות שמהווה חלק משמעותי בהכנה לבחינה של רשם הקבלנים כולל התייחסות לכל ההיבטים הרלוונטיים של בטיחות תוך כדי עבודות שיפוצים שונות.

בפרט מוקדשת תשומת לב למהות התפקיד של הממונה על הבטיחות, להכשרות הבטיחות שיש להעביר לעובדים, לכלל החוקים הרלוונטיים והתקנות העדכניות, ניהול סיכונים, שמירה על שלומם של בני נוער עובדים, כיצד יוצרים תוכנית לניהול הבטיחות, דגשים לעבודה על פיגומים, סולמות, נהלי עבודה עם מכונות שונות וכן עם חשמל, עקרונות החקירה של תאונות עבודה ועוד.

היתרונות של קורס ההכנה של מכלל

ביה”ס להכשרה מקצועית “מכלל” מציע לימודי בטיחות וגיהות כחלק מההכנה המומלצת למבחן של רשם הקבלנים. בהקשר זה כדאי להדגיש כי כישלון במבחן מחייב המתנה של פרק זמן מסוים עד להזדמנות הבאה לצלוח אותו – המתנה בת חודש לבוגרי קורס מוכר כמו זה של מכלל, או בת חצי שנה לקבלן שלא עבר קורס – ועל כן מומלץ להגיע אליו מוכנים לגמרי (כאמור בפרק של הבטיחות ציון של פחות מ-80% פירושו כישלון!) בוגרי מכלל זכאים למבחן מקוצר ב-50% כלומר יעברו 30 שאלות במקום 60 בחום הבטיחות!

לקורס של מכלל מספר יתרונות משמעותיים ובפרט המתכונת שלו: לימודים אונליין. בזכות העובדה שמדובר בקורס אינטרנטי (היחיד בארץ!), כל קבלן יכול להשתתף בשיעורים השונים בזמנו הפנוי, במועדים הנוחים ביותר מבחינתו ובשיא הנוחות באופן כללי. כאשר אין צורך להתייצב בכיתה שמתאספת בנקודת זמן ספציפית, נחסך זמן יקר (על נסיעות, חיפוש חנייה וכו’), ובנוסף כל אחד יכול לקבוע לעצמו כמה זמן להקדיש ללימודים בכל פעם.

יתרון משמעותי נוסף של קורס אונליין הוא השליטה המלאה של כל משתתף בקורס על קצב הלימוד. מי שזקוק לזמן רב יותר כדי לקלוט את כל הידע החיוני יכול לחזור על שיעור מסוים או על חלק ממנו, ומי ששולט לגמרי בתחום מסוים (למשל עבודות טיח) יכול לדלג עליו או לעבור עליו במהירות.

מעבר לנוחות הלימודים ויעילותם, כדאי לדעת שמי שמעביר את ההרצאות המקוונות הם טובי המרצים בתחום הבנייה, וכשלוקחים בחשבון גם את המחיר האטרקטיבי של הקורס האינטרנטי, התוצאה היא יחס עלות תועלת משתלם במיוחד.