קורס קבלן איטום רשוי – עלויות ושיקולים

You are currently viewing קורס קבלן איטום רשוי – עלויות ושיקולים

קבלני איטום הם אנשי מקצוע מבוקשים ובהתאם יש גם ביקוש נרחב לקורסי ההכשרה בתחום זה. באופן טבעי העלות של כל קורס כזה היא שיקול שתמיד נלקח בחשבון כשמחליטים מה ללמוד ואיפה ללמוד. כאן בעמוד תמצאו מידע לגבי קורס קבלן איטום רשוי, המחיר שלו והתועלת ממנו.

מהו קורס קבלן איטום רשוי?

קודם כל רצוי להבין מהו קורס קבלן איטום רשוי, כדי שאפשר יהיה לדעת מה התמורה לה נצפה מקורס שכזה.

למעשה יש שני סוגים של קורסים המכשירים אנשי מקצוע בתחום האיטום וחשוב להבחין בין שניהם. אופציה אחת היא קורסי קבלן איטום מורשה (משווקים ברחבי הרשת) שנועד להקנות את רזי מקצוע האיטום למי שמחפש עיסוק רווחי וקריירה שניתן להפיק ממנה תועלת . זהו קורס בסיסי שמטבעו מיועד בעיקר לצעירים שעדיין לא רכשו מקצוע.

הסוג השני – קורס קבלן איטום רשוי, נועד לסייע למי שכבר מתפרנסים מאיטום ורוצים לשדרג את הקריירה ואת העסק שלהם. ליתר דיוק, זהו קורס שבעקבותיו ניתן להירשם בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון ולכן הוא מספק תמורה גבוהה למחיר.

התועלת הרבה של קורס קבלן איטום רשוי

קבלן איטום רשוי הוא קבלן אשר מופיע בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון ורשם הקבלנים. לרישום בפנקס זה תועלות רבות ולכן כדאי לשלם עבור קורס קבלן איטום רשוי מחיר מסוים – גם בכסף וגם בזמן. 

תועלת משמעותית אחת היא האפשרות להציע הצעות במכרזים ציבוריים וממשלתיים. חשוב להדגיש כי אנשי איטום שלא נכללים בפנקס הקבלנים, מקצועיים ומנוסים ככל שיהיו, מנועים מלהשתתף במכרזים שכאלה. זכייה במכרז ציבורי פירושה הכנסה נאה, ובמקרים רבים גם הכנסות יציבות לטווח ארוך.

תועלת שנייה היא האפשרות לבצע עבודות בהיקף כספי גבוה. אם קבלן איטום לא רשום מוגבל לפרויקטים של עד כ-47,000 ש”ח בלבד, אצל הקבלנים הרשומים הגבול הוא כמה מיליוני שקלים (בהתאם לדירוג שלהם אחרי הרישום).

תועלת נוספת בלתי מבוטלת היא המוניטין הגבוה שמקנה רישום בפנקס הקבלנים. איטום איכותי הוא קריטי לאיכות חיים ולכן ישנה העדפה מובהקת גם של לקוחות פרטיים לעבודה עם קבלנים רשומים.

למה כדאי לשלם את המחיר של קורס קבלן איטום רשוי?

על-מנת להיכלל בפנקס הקבלנים תחת תחום האיטום (ענף 134) נדרשים אנשי המקצוע בתחום לעבור בחינה ייעודית. את הבחינה עורך רשם הקבלנים, ולמי שמשתתף בקורס קבלן איטום רשוי שמוכר ע”י הרשם מובטחת הקלה משמעותית : צורך לענות על 30 שאלות בלבד, במקום ה-60 שעליהן מתבקשים לענות מי שלא עברו קורס קבלן איטום רשוי אשר מוכר ע”י רשם הקבלנים ומשרד הבינוי והשיכון.

בנוסף, מי שלא מצליח בפעם הראשונה לצלוח את המבחן, יוכל לגשת למבחן נוסף תוך חודש בלבד, בעוד שללא הקורס תקופת ההמתנה בין בחינה לבחינה היא חצי שנה. מעבר לתנאים הנוחים – קורס קבלן איטום רשוי מספק את כל החומר שנכלל במבחן, באופן מסודר וממוקד, וכן מאפשר לתרגל שאלות דומות לאלה שיופיעו בבחינה.

בהתאם, כשבוחנים את הכדאיות של קורס מכשיר בתחום האיטום מחיר הלימודים הוא רק שיקול אחד, כששיקול משמעותי לא פחות הוא התועלות מצעד זה – כאמור גבוהות. עוד כדאי לדעת שהאופציה המומלצת היא קורס מקוון. בדרך זו יכול קבלן האיטום להמשיך לעבוד ללא הפרעות וללמוד בזמנו הפנוי ובכל מקום שיבחר – ובכך יוכל למקסם את זמנו  באופן המיטבי ביותר.