קורס קבלן שיפוצים

בשנת 2018 החליטה הממשלה לבצע רפורמה משמעותית מאוד בתחום השיפוצים. הסיבה לכך הייתה שרק 1 מכל 10 קבלני שיפוצים היה יכול להירשם אצל רשם הקבלנים באופן מסודר, כך שיותר מ-10,000 אנשי מקצוע שאין סיבה לפסול אותם היו לא רשומים. בזכות התקנות החדשות שמאפשרות גם למי שמבצע עבודות בהיקפים של עד 350,000 ש”ח לעבור את הליך הרישום בפנקס הקבלנים, נוצרה הזדמנות להסדיר את הענף המשמעותי, שמגלגל בשנה כ-15 מיליארד ש”ח לפי ההערכות.

השינוי הוא לא רק בתקנות. גם הציבור הופך מודע יותר ויותר לכדאיות הבחירה בקבלן רשום, ואם לוקחים בחשבון שלפי חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות משנת 1969 רק מי שרשום בפנקס הקבלנים של משרד השיכון מורשה לבצע פרויקטים שהיקפם הוא יותר מ-45,000 ש”ח, אפשר להבין למה יותר ויותר קבלנים ממהרים לעבור את תהליך הרישום – והבסיס המתבקש לכך הוא קורס מתאים שמקנה את כל הידע הדרוש.

מה לומדים בקורס קבלני שיפוצים?

קורס קבלן שיפוצים מקנה ידע רחב היקף ויקר ערך בתחום שעד היום נתפש ככזה שמבוסס על ניסיון. לניסיון המגוון עדיין ישנה כמובן חשיבות, אבל כמו בתחומים רבים אחרים, אי אפשר להצליח בו באמת ללא ידע עדכני, שאותו כאמור אפשר לקבל רק תוך כדי לימודים מסודרים.

בין הנושאים שבהם עוסקים קורסי קבלנים שיפוצים: קריאת תוכניות, תמחור, חישוב כמויות, מדידות, סדר פעולות במהלך פרויקטים, גבס, חשמל, חיפוי, ריצוף, קונסטרוקציה, טפסנות, הפן העיצובי של השיפוצים, יציבות מבנים, איטומים, שלד, גמר בנייה, חוקים רלוונטיים ועוד.

עוד דגש חשוב במסגרת קורס איכותי הוא ארגון אתר העבודה, נהלי בטיחות מחמירים ומתן עזרה ראשונה – כלומר כל מה שצריך כדי למזער למינימום את הסיכון לנפגעים תוך כדי עבודות.

תנאי הסף לרישום קבלן שיפוצים

על-מנת להירשם בפנקס הקבלנים נדרש ניסיון מעשי של 5 שנים כשכיר או כעצמאי (במהלך עשר השנים האחרונות). לקראת הרישום לבחינות של הרשם חשוב להצטייד במסמכים שמוכיחים את קיומו של הניסיון, וכן באישור מרואה חשבון או יועץ מס לגבי ניהול ספרים כחוק.

מעבר בחינה הוא תנאי הכרחי נוסף. למבחן שני חלקים – האחד מתמקד בבטיחות ואותו צריך לעבור עם ציון 80 ומעלה, והשני עוסק בנושאים מקצועיים שונים. בחלק זה ציון עובר הוא 65.

מתכונת הלימודים

הדרך הטובה ביותר לעבור קורס קבלן שיפוצים ולהגיע לבחינה הנ”ל מוכנים במלוא מאת האחוזים היא לימודים דיגיטליים.

היתרונות ברורים ומשמעותיים: חיסכון ניכר של זמן יקר, שליטה מלאה בקצב ההתקדמות, יכולת לבחור כמה תשומת לב להקדיש לכל נושא בהתאם לנתונים האישיים ואפשרות להיעזר במצגות, תרגולים וכלים נוספים – כל מה שצריך כדי לזכות בהסמכה המבוקשת בלי עיכובים מיותרים בדרך לעוד לקוחות מרוצים.

השאר פרטים בטופס ונחזור אליך בתוך 24 שעות.