קורס קבלנים באינטרנט

  • שונה לאחרונה:פברואר 25, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

על-מנת להצליח באמת בענפי הבנייה השונים כדאי מאוד להיכלל בפנקס הקבלנים של משרד השיכון. בחלק מהענפים רשם הקבלנים, האחראי על הרישום בפנקס, כבר יצר בחינות ייעודיות – שמציבות רף לא פשוט גם לקבלנים מיומנים. הסיבה לכך היא מבנה הבחינות, כפי שיפורט בהמשך העמוד. בהתאם מומלץ לכל מי שרוצה למקסם את סיכויי ההצלחה, וליהנות מכל היתרונות של הרישום בפנקס, לעבור קורס הכנה. לימודים אונליין הם דרך יעילה במיוחד, ובעמוד זה תמצאו הסברים מפורטים לגביהם.

היתרונות של קורס קבלנים מקוון

קורס קבלנים באינטרנט הוא הדרך הנוחה ביותר להתכונן למבחנים של רשם הקבלנים. למעשה, עבור אנשי מקצוע שיום העבודה שלהם מתחיל במקרים רבים כבר ב-5 בבוקר ומסתיים אחרי שקיעת השמש, זו הדרך היחידה להצליח לשלב לימודים עם שלל מטלות היומיום.

בנוסף לחיסכון בזמן, ולאפשרות ללמוד את החומר בכל מקום ודרך כל מכשיר (מחשב / טלפון / לפטופ / טאבלט), יש עוד יתרון לקורס המקוון: כל קבלן יכול להחליט בעצמו כמה תשומת לב הוא מקדיש לכל נושא – ובפרט להתמקד בנושאים שבהם הוא זקוק לחיזוק. בהקשר זה כדאי לציין שבבחינת רשם הקבלנים ישנן שאלות רבות לגבי בטיחות וגיהות, וגם קבלנים ותיקים הנמצאים באתרי בנייה שנים רבות מאוד מתקשים לענות עליהן בלי הכנה מסודרת.

איזה קורס קבלנים מעניק הקלות בבחינה?

סיבה טובה נוספת ללמוד לקראת הבחינה היא ההקלות המשמעותיות שמוענקות למי שעבר קורס. חשוב להדגיש: לא כל קורס קבלנים באינטרנט מקנה זכאות לאותן הקלות, אלא רק לימודים המוכרים ע”י רשם הקבלנים. נכון לעכשיו רק הקורס של מכלל נכלל ברשימה זו.

ההקלה המשמעותית ביותר היא צמצום מספר השאלות במבחן. כך למשל בבחינה של ענף השיפוצים תשאלו רק 50 שאלות במקום 100. פרק הבטיחות והגהות מצטמצם מ-30 שאלות ל-20, ההצלחה המינימלית בחלק זה היא 80%, כך שהפחתת מספר השאלות עשויה להיות ההבדל בין מעבר המבחן לבין כישלון. בחלק המקצועי ישנן 30 שאלות במקום 70 וציון המעבר בחלק זה הוא 65%.

בענף האינסטלציה ומערכות כיבוי האש ההקלה משמעותית אפילו יותר: בוגרי הקורס נדרשים להגיע ל-65% הצלחה בכל המבחן (הכולל 40 שאלות במקום 70) ואין בדיקה נפרדת של אחוזי ההצלחה בחלק של הבטיחות והגיהות. התוצאה: ללא קורס הסיכוי לעבור את המבחן הוא נמוך, לעומת זאת נכון לעכשיו 100% מבוגרי מכלל צלחו את הבחינה כבר בפעם הראשונה.

בכל מקרה כדאי לדעת שהלימודים בקורס האינטרנטי של מכלל מקנים גם זכאות למבחן נוסף לאחר חודש בלבד ממועד המבחן הראשון, וזאת לעומת המתנה של חצי שנה שנדרשת מהשאר.

מה כולל קורס קבלנים באינטרנט?

קורס קבלנים באינטרנט לענף השיפוצים מורכב מהרצאות מוקלטות בכל הנושאים הנכללים במבחני רשם הקבלנים. ביניהם: חומרי בניין, חישובי כמויות, חשמל, מערכות מים וביוב, גז, יציבות מבנים, בניית קורות, מערכות קירור וחימום, חשבונאות, ארגון אתרי בנייה, חוקים ותקנות וכמובן בטיחות וגיהות.

הקורס לקבלנים המבקשים להירשם בענף האינסטלציה ומערכות כיבוי האש עוסק בנושאים משני התחומים. ביניהם: עבודה בביוב ובחלל מוקף, עבודה בגובה וחפירה, מערכות סולאריות, מים אפורים, כללים להתקנת מתזים ועוד.

עוד מרכיב בכל הקורסים הוא מבחנים אמריקאים בסוף כל פרק, כך שהקבלנים יכולים לתרגל שאלות דומות לאלה שיופיעו בבחינה ולהטמיע טוב יותר את החומר – ובאופן כללי להגיע למבחן מוכנים בצורה הטובה ביותר.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.