קבלני אינסטלציה וכיבוי אש זה בשבילכם – קורס בענף 190

You are currently viewing קבלני אינסטלציה וכיבוי אש זה בשבילכם – קורס בענף 190

השילוב של קבלנות אינסטלציה, ומערכות כיבוי אש תחת המטריה של ענף 190 הופכת אותו לייחודי ומאתגר. בשביל למקסם את הרווחים והיקף הפרויקטים, קבלנים בענף 190 צריכים להירשם בפנקס הקבלנים אותו מנהל רשם הקבלנים. התהליך להכרה כקבלן רשום עובר דרך מבחן ההסמכה המקיף של רשם הקבלנים. הנה כל מה שתצטרכו לדעת על קורס מכין בענף 190.

האם בכלל כדאי להיות קבלן רשום בענף 190?

התשובה היא חד משמעית כן. קבלן רשום בענף 190 יכול לקחת על עצמו פרויקטים בהיקפים גדולים במאות אחוזים ביחס לקבלן לא רשום. קבלן רשום יכול להגיש הצעות למכרזים ממשלתיים, להעסיק עובדים זרים, ולטפס בדרגות הסיווג. דרגת הסיווג הגבוהה ביותר של קבלנים רשומים (סיווג 5) מאפשרת לבצע פרויקטים ללא הגבלת היקף.

מדוע כדאי לעשות קורס הכנה למבחן בענף 190?

מבחן רשם הקבלנים, הוא מבחן מאתגר המכשיל קבלנים רבים. רק כ-15% מהקבלנים שלא מבצעים הכנה ראויה עוברים אותו בניסיון הראשון. המבחן כולל שאלות מקיפות בתחומי הבטיחות והגהות, המקצועיות, דיני עבודה, תקנות ועוד. על ידי קורס 190 תגדילו את הסיכוי שלכם לעבור את המבחן בהצלחה. כ-90% מבוגרי קורס 190 של “מכלל הכשרה מקצועית” עוברים את המבחן בניסיון הראשון.

האם יש קורסים שונים של ענף 190?

יש כמה מסלולים שונים ש”מכלל” מציעים לקבלנים בענף אינסטלציה ומערכות כיבוי אש. כל הקורסים עוברים בצורה מקוונת, על ידי מרצים מומחים בתחומם. בנוסף הם מכילים שאלות לדוגמא ומבחני תרגול.

  • קורס מערכות אינסטלציה לענף 190: קורס זה מתמקד בהיבטים המקצועיים של מערכות אינסטלציה. 50 שאלות מתוך 70 במבחן רשם הקבלנים הם בתחום המקצועי. זאת אומרת שמקצועיות היא המסה העיקרית של המבחן. הקורס סוקר נושאים כמו מבוא לאינסטלציה והידראוליקה, ביוב ותיעול, כלים סניטריים, מערכת ניקוז גשמים ועוד.
  • קורס קריאת תוכניות לענף 190: קורס זה מתמקד בתוכניות השונות שעל הקבלן לקרוא ולהבין לעומק. הקורס כולל בין היתר מושגי יסוד בקריאת תוכניות, סוגי תוכניות שונים, תוכניות פיתוח ועוד.
  • קורס העשרה לענף 190: קורס זה מתמקד בהיבטים מגוונים וחשובים לעבודת הקבלן ולמבחן רשם הקבלנים. בין נושאי הקורס תלמדו על חוקים ותקנות, משא ומתן, חשבונאות, בטיחות וגהות ועוד.
  • קורס מלא לקבלנים בענף 190: קורס זה מאגד לתוכו את כל התכנים של הקורסים האחרים. למעשה הקורס המלא מכיל את כל המידע שאתם צריכים בשביל לצלוח את מבחן רשם הקבלנים. הקורס ישלב את נושאי המקצועיות הרבים של קבלני אינסטלציה וכיבוי אש יחד עם בטיחות, חוקים ועוד. מעבר להכנה אידיאלית למבחן, קורס 190 מספק מקפצה מקצועית לקבלנים.

מה היתרונות של הקורסים ב”מכלל”?

  • נוחות מקסימלית: מבנה הקורסים של מכלל מאפשר ללמוד אותם מכל מקום ובכל זמן שתבחרו. את הקורסים ניתן ללמוד מכל פלטפורמה דיגיטלית.
  • מקצועיות שיא: מרצי הקורסים של מיטב נבחרו בקפידה. נבחרת המרצים מורכבת ממיטב המומחים בתחומם. בנוסף ניתן להיעזר במרצים לאורך הקורס על ידי שליחת שאלות על נושאים לא ברורים.
  • תרגול איכותי: הקורסים בנויים כך שבסוף כל פרק יש שאלות תרגול ומבחני תרגול. סימולציות אלה מסייעות לכם להבין איפה אתם ביחס לחומר וכך להגיע למבחן מוכנים ובטוחים יותר.