קורס קבלני אינסטלציה וכיבוי אש – להוביל את ענף 190

  • שונה לאחרונה:פברואר 25, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

בשנת 2018 הורחבה ההגדרה של ענף 190 כך שבנוסף לקבלני אינסטלציה הוא כולל את תחום כיבוי האש. הרחבת ההגדרה של ענף 190 יחד עם החשיבות הגבוהה של קבלני אינסטלציה וכיבוי אש לכל פרויקט, הובילה לעלייה משמעותית בכמות הבקשות לרישום בפנקס של רשם הקבלנים ובהרשמה לקורסי הכנה לקראת מבחני ההסמכה. אז מדוע המון קבלנים מבצעים קורס קבלני אינסטלציה וכיבוי אש?

המרוץ לקבלן רשום בענף אינסטלציה וכיבוי אש

בשנת 2018 הוגשו 46 בקשות לרישום בענף 190, בשנת 2021 מספר הבקשות זינק ל-99. עוד ועוד קבלני אינסטלציה וכיבוי אש שואפים להיות מוכרים בפנקס של רשם הקבלנים המנוהל על ידי משרד השיכון והבינוי. ישנן מספר סיבות לביקוש ההולך וגובר. הראשונה היא כלכלית, קבלנים רשומים יכולים לקחת על עצמם פרויקטים בהיקפים של מיליוני שקלים ולאחר שצוברים ניסיון הם יכולים להעלות את רמת הסיווג שלהם עד לרמת סיווג 5 בה אין מגבלה כלכלית. סיבה נוספת נוגעת לסוגי הפרויקטים שקבלן אינסטלציה וכיבוי אש רשום יכול לקחת. לעתים פרויקטים משמעותיים וחד פעמיים מתפרסמים במכרזים ממשלתיים שאליהם יכולים להגיש בקשה רק קבלנים רשומים. בנוסף, קבלן רשום רשאי להעסיק עובדים זרים על פי חוק.

מדוע צריך לבצע קורס קבלני אינסטלציה וכיבוי אש?

אחד השלבים המכריעים בבקשה לקבלן רשום הוא מבחן ההסמכה של רשם הקבלים. המבחן של קבלני אינסטלציה וכיבוי אש מכיל טווח רחב של נושאים העוטפים את עבודת הקבלן. המבחן מחולק לשני חלקים:

חלק א: בחלק זה ישנן 10 שאלות בנושא בטיחות כללית כאשר ציון המעבר הנדרש הוא 80. חלק זה בוחן ידע נרחב על מושגי יסוד בבטיחות וגהות בארגון, אחריות מנהלים ומהנדסים בבנייה, ותקנות בטיחות בעבודה.

חלק ב: בחלק זה ישנן 10 שאלות בנושאי בטיחות בתחום האינסטלציה וכיבוי אש באופן ספציפי, ועוד 50 שאלות בתחום המקצועי, בתחום החוקים והתקנות ובתחום הניהול התקין. ציון המעבר הנדרש מפרק ב’ הוא 65.

ישנם קבלנים שאינם עוברים קורס מכין וחושבים שהידע שצברו מניסיון מספיק על מנת לעבור את מבחן רשם הקבלנים. רק כ-15% מבין הקבלנים שאינם מבצעים קורס הכנה עוברים את הבחינה, השאר צריכים להמתין למועד נוסף. 

איפה ניתן לבצע קורס?

על מנת שתדעו שאתם מוכנים בצורה הטובה ביותר למבחן, עליכם לבחור קורס קבלני אינסטלציה וכיבוי אש מקצועי ואמין, עם תוצאות מוכחות. “מכלל הכשרה מקצועית בע”מ” מספקים קורס מקצועי ומקיף לקבלני אינסטלציה וכיבוי אש, ענף 190. הקורס של מכלל מקפיץ את אחוזי ההצלחה בקרב בוגרי הקורס לכ-90% כבר במבחן הראשון. הקורס מועבר על ידי המרצים הטובים בארץ בתחומם, באופן מקוון. ההרצאות והתרגולים המקוונים מאפשרים לכם ללמוד את הקורס בכל זמן ומקום שתבחרו. הקורס של מכלל מעניק יתרון במרוץ לקבלן רשום והופך אתכם לאנשי מקצוע מבוקשים יותר.