קורס קבלני אינסטלציה

You are currently viewing קורס קבלני אינסטלציה

ההמלצה החשובה ביותר לאנשי מקצוע בתחום האינסטלציה שרוצים להבטיח לעצמם פרנסה טובה באמת היא להירשם בפנקס הקבלנים של משרד השיכון.

רישום זה מאפשר לקבלן לבצע גם פרויקטים מורכבים בהיקף כספי משמעותי ובעצם מונע מגבלות משמעותיות על יכולת ההשתכרות. התנאים שמציב רשם הקבלנים בפני אנשי המקצוע שמבקשים להיכלל בפנקס כוללים בחלק מהמקרים גם מעבר בחינות הסמכה – וכדי להגיע אליהן מוכנים לגמרי כדאי לעבור קורס מתאים. בעמוד זה תמצאו מידע על האפשרויות שפותח קורס קבלני אינסטלציה, על דרך הלימוד המומלצת ועל התנאים הנוספים לרישום בפנקס של משרד השיכון.


לפרטים והרשמה

Sanitary_facilities

אילו עבודות מותר לקבלן אינסטלציה רשום לבצע?

על-פי תקנות רישום קבלנים מעודכנות, אנשי מקצוע בתחום האינסטלציה שלא הסדירו את הרישום שלהם בפנקס, שכאמור נמצא תחת אחריות משרד השיכון, מורשים לבצע עבודות בהיקף כספי של 47,255 ש”ח לכל היותר.

באופן טבעי זוהי מגבלה שעלולה למנוע מקבלן אינסטלציה, מנוסה ומקצועי ככל שיהיה, לקבל פרויקטים רווחיים וגדולים יותר.

קבלנים רשומים רשאים לבצע עבודות בסכומים גבוהים מאוד – למי שהסיווג שלו הוא בקבוצה 1 הרף הוא כ-1.6 מיליון ש”ח, בקבוצות 2 עד 4 הגבול העליון הוא 3.2 מיליון ש”ח, 6.4 מיליון ש”ח ו-12.8 מיליון ש”ח, ואילו מי שמגיע לקבוצה 5 יכול לבצע כל פרויקט שהוא בתחום האינסטלציה.

מעבר למגבלה שמציבות התקנות, כדאי לקחת בחשבון שלקוחות רבים, גם בשוק הפרטי וגם בשוק המוסדי, מעדיפים באופן מובהק קבלנים רשומים, בלי קשר להיקף הכספי של הפרויקט – עוד סיבה טובה לבצע את תהליך הרישום.


לפרטים והרשמה

קבלן אינסטלציה

איך כדאי ללמוד לבחינות של רשם הקבלנים?

באופן טבעי הרישום לפנקס הקבלנים הוא אופציה שמוצעת לאנשי מקצוע מנוסים, שכבר מתפרנסים מהענף ומן הסתם הימים שלהם עמוסים. בהתאם, על-מנת להתכונן היטב לבחינת ההסמכה של הרשם מבלי להפסיד ימי עבודה יקרים, מומלץ לעבור קורס קבלני אינסטלציה מקוון.

הלמידה הדיגיטלית מאופיינת ביעילות גבוהה מאוד. כל איש מקצוע יכול לבחור כמה זמן להקדיש לכל נושא, כשעל אלה שהוא שולט אפשר לדלג, וכך לפנות יותר תשומת לב לאלה שבהם הוא זקוק להעמקה נוספת. יתרון נוסף של קורס אונליין הוא הגמישות המוחלטת – כל אחד לומד בדיוק במועדים הנוחים ביותר עבורו ובהתאם לסדר היום הספציפי שלו. קורס קבלנים אונליין כולל גם תרגולים רבים להטמעה מרבית של חומר הלימוד וגם מפגשים פרונטליים מרוכזים לקראת הבחינה.


לפרטים והרשמה

pic

אילו תנאים נוספים מציב רשם הקבלנים?

קבלני האינסטלציה מופיעים בפנקס של משרד השיכון תחת ענף 190, שנקרא מתקני תברואה אינסטלציה ומערכות כיבוי אש. האפשרות להגיש בקשה לרישום בפנקס הקבלנים פתוחה לאנשי מקצוע שכבר צברו ניסיון מוכח. בדרך כלל מדובר על עבודה של לפחות 5 שנים, אם כי התנאים משתנים בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל קבלן וקבלן. בכל מקרה יש לצרף לבקשה מסמכים המעידים על הניסיון הדרוש.

עוד תנאי הכרחי עשוי להיות מבחן הסמכה – כאמור קורס קבלני אינסטלציה אונליין הוא הדרך הנכונה להתכונן אליו. מי שהורשע בפלילים בעבירה הקשורה לעיסוק כקבלן נדרש להמתין 3 שנים ממועד ריצוי העונש ועד להגשת הבקשה לרישום. פושט רגל לא זכאי להירשם בפנקס. לאחר השלמת התהליך חשוב לבצע כל עבודה באמינות, ביושרה ובמקצועיות – התנהלות לא הולמת עלולה להוביל למחיקת הרישום.

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.

ד׳׳ר עופר אלון – מרצה בקורס קבלני אינסטלציה

ד”ר עופר אלון, יזם סדרתי, מרצה, אסטרטג מומחה לתכנון פיתוח וניהול פתרונות אנרגיה, התייעלות אנרגטית ובקרת אקלים. בעל ניסיון טכנו-כלכלי בליווי ופיתוח פעילות עסקית רב מערכתית, כיזם ומנהל חברות סטארט-אפ, מו”ל מגזין וספרות מקצועית, קיבל עשרות מענקי ביצוע ממשרדי ממשלה שונים + 3 מענקי מדען על פיתוח מוצרים ופתרונות טכנולוגיים, חבר בצוות המומחים שכתב תוכנית אב למשק האנרגיה 2050, יו”ר המשלחת הישראלית לחיסכון באנרגיה ISO/ TC257, כותב את טיוטת תקן ישראלי לניהול אנרגיה ISO 50001, ממונה אנרגיה בנייה ירוקה ועוד.