קורס קבלני שיפוצים: פרונטלי או מקוון?

You are currently viewing קורס קבלני שיפוצים: פרונטלי או מקוון?

החלטתם לעשות את הצעד הבא בקריירה ולהפוך לקבלני שיפוצים רשומים? מצוין. עכשיו אתם בטח מנסים להבין איך ללמוד בצורה הטובה ביותר למבחן רשם הקבלנים? אחת ההתלבטויות הראשונות היא האם לעשות קורס קבלני שיפוצים בכיתה או קורס מקוון(אונליין). לכל אחת מהשיטות יש את היתרונות שלה, הבאנו לכם סקירה קצרה של היתרונות והחסרונות של כל שתי השיטות כדי שתוכלו לדעת מה הבחירה הנכונה עבורכם.

למה חשוב לעשות קורס קבלני שיפוצים?

הדרך לתעודת קבלן רשום עוברת במבחן אותו מנהל רשם הקבלנים. המבחן לקבלני שיפוצים (ענף 131) ידוע כאחד המבחנים המאתגרים בשל היקף החומר הרחב שלו. התחום של קבלן שיפוצים רשום כולל את כל העבודות שמתבצעות בתוך מבנים קיימים, מבלי לגרוע או להוסיף למבנה או להשפיע על השלד הקיים. המשמעות היא שזה מקצועי רחב היקף וכך גם המבחן שלו. רק כ-15% מהקבלנים שניגשים למבחן ללא הכנה עוברים אותו בניסיון הראשון.

יתרונות של קורס קבלני שיפוצים פרונטלי בכיתה

 • ניסיון מעשי: שיעורים פרונטליים לעתים מציעים תרגול מעשי, המאפשר לקבלנים לעבוד עם כלים וחומרים ישירות.
 • משוב מיידי: המרצים יכולים לספק משוב מיידי, הבהרות והכוונה במהלך המפגשים.
 • סביבה מובנית: המסגרת בכיתה מחייבת משמעת ושגרה, ומסייעת לחלק מהקבלנים להישאר ממוקדים.
 • הזדמנויות להיכרות: אינטראקציה פנים אל פנים עם קולגות יכולה להוביל לקשרים.

חסרונות של הקורס בצורה פרונטלית בכיתה

 • גמישות מוגבלת: קורס פרונטלי כולל לוח זמנים לא גמיש, מה שיכול להיות מאתגר לאנשי מקצוע עסוקים כמו קבלני שיפוצים, וגם לפגוע במחויבויות משפחתיות.
  אילוצים גיאוגרפיים: קורס פרונטלי מצריך מקבלנים לנסוע אל מיקום הקורס, מה שכרוך בפקקים, הוצאות דלק וזמן יקר.
  עלויות גבוהות יותר: קורסים פרונטליים כרוכים בדרך כלל בעלות גבוהה יותר עקב תחזוקת מתקנים, משאבים והוצאות נוספות.
  תלות במיקום: לא לכולם יש גישה לקורסים פרונטליים איכותיים בגלל מרחק גיאוגרפי, מה שמקטין את הסיכוי למצוא קורס טוב בקרבת מקום.
  הסחות דעת פוטנציאליות: למידה בכיתה עשויה שלא להתאים לכולם. בכיתה לעיתים יש הסחות דעת שמעכבות את תהליך הלמידה.

יתרונות של הקורס בצורה מקוונת

 • גמישות בזמנים: בקורס קבלני שיפוצים מקוון תוכלו ללמוד בקצב שלכם. קורס מקוון מאפשר לכם ללמוד מתי שנוח לכם בהתאם לעבודה, למשפחה או למחויבויות אחרות.
 • גמישות במיקום: בקורס מקוון המרחק הופך לחסר משמעות. תוכלו לבחור את הקורס האיכותי ביותר וללמוד אותו מכל מקום, גם מהספה בבית.
 • חיסכון בהוצאות: קורסים מקוונים הם לרוב במחירים נוחים יותר. בנוסף, קורס מקוון חוסך לכם עלויות של בלאי רכב, דלק, ובייביסיטר.
 • למידה חדשנית: קורס מקוון מאפשר גישה למגוון רחב של חומרי מולטימדיה כמו סרטוני הדרכה, שאלוני תרגול, סימולציות ועוד. כל אלה משפרים את חווית הלמידה ואת האיכות שלה.
 • למידה בקצב עצמי: בקורס אינטרנטי אתם יכולים להתקדם או לחזור בחומר לפי התחושה שלכם. אין צורך לחכות לשאר הכיתה. כך אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מבינים את החומר במלואו.

חסרונות של הקורס בצורה מקוונת

 • ניסיון מעשי מוגבל: חוסר נוכחות פיזית עלול להגביל הזדמנויות אימון מעשיות.
 • חוסר פוטנציאלי במשוב מיידי: התקשורת עם המרצים עשויה להיות א-סינכרונית.
 • נדרשת אחריות אישית: קבלנים מסוימים עשויים להיאבק במשמעת עצמית ובמוטיבציה בסביבה פחות מובנית.

קורס קבלני שיפוצים מקוון אצל ״מכלל הכשרה מקצועית״

הבחירה האופטימלית בין פרונטלי למקוון תלויה לרוב בהעדפות אישיות, אורח חיים, סגנון למידה ורמת הגמישות הרצויה. אך כיום יותר ויותר קבלנים בוחרים באופציה של קורס קבלני שיפוצים מקוון. ״מכלל הכשרה מקצועית״ מציעים קורס מקצועי איכותי, שמסייע לקבלני שיפוצים במבחן רשם הקבלנים. הקורס מוכיח את יעילותו בכך שכ-90% מבוגריו עוברים את המבחן בניסיון הראשון ויוצאים לדרכם החדשה כקבלני שיפוצים רשומים.