קורס רשם הקבלנים ענף 131

You are currently viewing קורס רשם הקבלנים ענף 131

השינויים בענף השיפוצים, ובפרט האפשרות של אנשי מקצוע בתחום להירשם בפנקס של רשם הקבלנים בענף 131, יצרו ביקוש רב ללימודים בתחום. מטרת הלימודים היא באופן טבעי לעבור את הבחינה שעורך רשם הקבלנים למי שרוצה להירשם בפנקס בסעיף הנ”ל – וכך ליצור רושם חיובי יותר בקרב לקוחות פוטנציאליים ולזכות ביותר פרויקטים. בעמוד זה תמצאו את הסילבוס העדכני של הקורס שמכין את הקבלנים למבחן הנ”ל.

הסילבוס המעודכן של קורס קבלן רשום

קורס רשם הקבלנים ענף 131 מורכב מ-8 נושאים עיקריים: בטיחות בעבודה, קריאת תוכניות, תורת הבנייה, חומרים, מלאכות, כמויות, לו”ז וארגון אתר ותקנות וחוקים.

1. בטיחות וגהות

נושא בעל חשיבות רבה וגם במבחן שעורך רשם הקבלנים יש לו משקל נכבד. בחלק זה של הקורס לומדים המשתתפים על מעגלי הבטיחות באתר עבודות, על תפקידם של ממוני בטיחות, על הכשרות הבטיחות שיש לערוך לעובדים, חומרים מסוכנים, תוכניות לניהול בטיחות, אחריות מהנדסים ומנהלים, עבודה עם פיגומים, בטיחות בזמן חפירות או הריסות, בטיחות בחשמל, מודלים שונים לחקירת תאונות ועוד.

2. קריאת תוכניות

פרק שבו לומדים מהי תוכנית ואילו סוגי תוכניות אדריכליות יש, מהי הכוונה של המזמין ומהן הכוונות של הקבלן, קנה מידה, חתכים, פתחים ונושאים ספציפיים רבים שמפורטים בכל תוכנית עבודה: חשמל, אינסטלציה, מיזוג ועוד.

3. תורת הבנייה

הנושא המרכזי בפרק זה הוא יציבות מבנים. לשם כך נלמדים נושאים כמו כוחות והפעולות שהם מבצעים, עומסים, העברה של עומסים בין האלמנטים השונים בבניין, שיווי משקל סטטי, השפעת חומרים שונים כמו אלומיניום, עץ או בטון מזוין על היציבות, קירות (תומכים ואחרים), מחיצות, פיגומים ועוד.

4. חומרים

תכונות (פיזיות, מכניות, תרמיות, אקוסטיות ועוד) של כל החומרים שבהם משתמשים: עץ, זכוכית, מתכות, בטון, חומרים פלסטיים וכו’.

5. מלאכות

בפרק זה מקבלים המשתתפים מידע יקר ערך ועדכני לגבי טיח, איטום חדרים רטובים, ריצוף, חיפוי (פנים וחוץ), מערכות חשמל, גז, מים ואינסטלציה, פתרונות מיזוג וחימום, עבודות צבע, עבודות גבס ועוד.

בכל נושא מובלטים התקנים הישראליים הרלוונטיים, הדגשים העיקריים לביצוע המלאכה באופן בטיחותי, מקצועי ויעיל, וכן כל האפשרויות השונות שיש.

קורס ענף 131 - שיפוצים ובנייה
קורס ענף 131 – שיפוצים ובנייה

6. כמויות

לימוד אופן חישוב הנדרש כאשר מתכננים שיפוץ: שטחים, זוויות, נפחים, משקלים, כמויות בעבודות גבס, בעבודות בטון, בעבודות חיפוי וריצוף, בעבודות צבע וסיוד, בעבודות אינסטלציה ולמעשה כל חישובי הכמויות החשובים.

7. לו”ז וארגון אתר

פרק חשוב הכולל ניתוח עלויות הבנייה (ישירות ועקיפות). במסגרת ארגון האתר תלמדו גם איך למנוע הפרעות ואיך לפנות את הפסולת באופן מסודר ועל-פי חוק. תכנון הלו”ז יעזור לכם להשלים כל פרויקט בפרק זמן מינימלי.

8. חוקים ותקנות

חוק התכנון והבנייה, היתרים, חובת פיקוח ומינוי בעלי תפקידים, אחריות פלילית, קבלן ראשי וקבלני משנה, חובת הרישום בפנקס הקבלנים (כולל סיווגים והיקפי עבודות אפשריים), חוזים וזיכרון דברים, דיני עבודה (כולל התייחסות ספציפית לעובדים זרים, העסקת בני נוער, זכויות סוציאליות, פיטורין ועוד), וכמובן תקנות הבטיחות בעבודה. כמו כן עוסק פרק זה של קורס רשם הקבלנים ענף 131 בתקנות חשבונאיות חשובות כגון ניהול ספרים, חוק המע”מ, ניכוי במקור, חשבוניות וקבלות.

מעוניין לעבור את הקורס שלנו ולהפוך לקבלן רשום? השאר פרטים בטופס מטה ונחזור אליך בתוך 24 שעות.