קורס שיפוצים

You are currently viewing קורס שיפוצים

הבסיס להצלחה בכל תחום פעילות כמעט הוא התמקצעות ורכישת ידע רלוונטי. גם בעולם השיפוצים, שבמידה רבה נשען על ניסיון מעשי המצטבר לאורך השנים, יש תועלת רבה להכשרה מסודרת. בהתאם מוצעות תוכניות לימוד רלוונטיות, ובפרט קורסים המיועדים למי שכבר עובד בתחום המתגמל ורוצה לעלות עוד מדרגה ולממש את מלוא הפוטנציאל.

קורס שיפוצים מסוג זה מהווה הכנה למבחן שעורך רשם הקבלנים. בעמוד זה תמצאו מידע עדכני אודות המבחן, היתרונות מהם נהנים קבלנים שעוברים אותו, מבנה קורס קבלני שיפוצים והתועלת החשובות שהוא מעניק.

למה כדאי לעבור קורס קבלני שיפוצים לקראת המבחן של רשם הקבלנים?

קבלני שיפוצים המבקשים להיכלל בפנקס הקבלנים של משרד השיכון נדרשים לעבור מבחן אותו כותב ובודק רשם הקבלנים.

המבחן כולל 100 שאלות, בחלוקה הבאה: פרק מקצועי המכיל מגוון רחב של נושאים רלוונטיים לשיפוצים (קריאת תוכניות, חומרי בניין, איטום, צביעה, מערכות מים, חשמל, גז ועוד) – 70 שאלות, ופרק בנושאי בטיחות וגיהות – 30 שאלות. בפרק הראשון חובה לענות נכון על לפחות 65% מהשאלות, ובחלק השני על לפחות 80% מהשאלות.

בוגרי קורס מוכר הכולל תרגול שאלות דומות לאלה שבמבחן עוברים באחוזים גבוהים מאוד. בנוסף, אם תעברו קורס קבלני שיפוצים המוכר ע”י הרשם (נכון לעכשיו היחיד שעומד בדרישות של סמכות מקצועית זו הוא הקורס של מכלל) – תתבקשו לענות על 20 שאלות בנושאי בטיחות וגיהות ועוד 30 שאלות בנושאים מקצועיים. זוהי כמובן הקלה משמעותית מאוד, התורמת גם היא להגדלת שיעור העוברים את המבחן.

כדאי לדעת שגם קבלני שיפוצים מנוסים אחוזי ההצלחה ללא קורס הכנה נמוכים מאוד, בעיקר בגלל השאלות בפרק השני (למשל: מה נדרש כאשר בני אדם נמצאים מעל בני אדם? כשהתשובות האפשריות הן א. אסור לעבוד אחד מעל השני לפי תקנה 136; ב. יש לדאוג להורדת חפצים מבוקרת לפי תקנה 177; ג. מחיצה על פי תקנה 179; ו-ד. תקשורת רציפה לפי תקנה 172).

הקלה נוספת לבוגרי קורס מוכר ע”י הרשם היא האפשרות להיבחן שוב כבר אחרי חודש במידה וחלילה הקבלן נכשל. (מי שלא עבר קורס מוכר נדרש לחכות לא פחות מחצי שנה!)

איך כדאי ללמוד לקראת המבחן בענף השיפוצים?

הדרך האפקטיבית ביותר ללמוד לקראת המבחן הנ”ל היא קורס שיפוצים אונליין. הסיבה לכך היא סדר היום העמוס מאוד של הקבלנים. בחלק גדול מהמקרים יום העבודה מתחיל עוד לפני הזריחה ומסתיים עמוק בערב – והגעה לכיתה פירושה בזבוז זמן יקר ואפילו ויתור על פרויקטים.

לימודים דרך מחשב, טאבלט, לפטופ או סמארטפון, בכל מקום שתרצו ובכל זמן, מבטיחים שילוב אופטימלי של עבודה שוטפת והכנה לקראת המבחן. בנוסף כל איש מקצוע יכול לבחור באילו נושאים להשקיע יותר זמן ובאילו פחות מפני שהוא כבר שולט בהם. הקורס כולל בכל מקרה תרגולים רבים, להטמעה מיטבית של חומר הלימוד.

מהן התועלות מהן נהנים קבלנים שעברו את המבחן?

א. זכות להשתתף במכרזים ממשלתיים – וליהנות מהכנסות יציבות לטווח ארוך.

ב. אפשרות לבצע פרויקטים בקנה מידה כספי משמעותי – ללא רישום, קבלן שיפוצים מוגבל לעבודות של עד 47,255 ש”ח בלבד.

ג. היתר להעסקת עובדים זרים.

ד. תדמית מקצועית, אמינה וחיובית מאוד – גם עבור לקוחות פרטיים, המקפידים כיום הרבה יותר מבעבר לעבוד רק עם קבלנים רשומים.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.