רישום בענף 111

  • שונה לאחרונה:פברואר 25, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

רישום בפנקס הקבלנים בענף 111, פיתוח חצרות, מאפשר לאנשי מקצוע בתחום זה לבצע גם עבודות מורכבות, בהיקף כספי גדול, וכך למצות את היכולות שלהם ולזכות בשפע פרנסה. בעמוד זה תמצאו מידע עדכני לגבי הליך הרישום, התנאים שנקבעו בתקנות לגבי הזכאות להיכלל בפנקס והסיבות שבגללן כדאי להשקיע בכך.

construction

מי זכאי להיכלל בפנקס הקבלנים בענף 111?

רישום בענף 111 בפנקס הקבלנים רלוונטי רק לאנשי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה ו/או ניסיון רחב היקף מספיק. גם מי שאינו בוגר מוסד לימודים מוכר ואין לו השכלה מקצועית בתחום פיתוח החצרות יכול להגיש בקשה לרישום – אם באמתחתו ניסיון מוכח של 5 שנים ומעלה. שימו לב: רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון בוחן באופן יסודי ומעמיק כל בקשה, ולכן נדרש ניסיון מעשי אמיתי בהיקף הנ”ל.

משוכה נוספת בדרך לרישום המיוחל עשויה להיות בחינת הסמכה שעורך הרשם. במקרה כזה כדאי גם לאיש מקצוע בקיא ומיומן ללמוד בקורס הכנה ייעודי, וכך להגיע למבחן מוכן ולעבור אותו בפעם הראשונה. כישלון בבחינה מחייב המתנה של חצי שנה בפעם הראשונה עד למועד הבא, והעיכוב המיותר כמובן פוגע ביכולת לקדם את העסק ללא מגבלות.

עוד חשוב לציין שמי שמוגדר כפושט רגל לא רשאי להיכלל בפנקס הקבלנים בשום ענף שהוא, לרבות ענף 111. כמו כן ישנה מגבלה לגבי מי שהורשעו בעבירה פלילית הקשורה לעיסוק המקצועי. במקרה כזה רק לאחר 3 שנים ממועד ריצוי העונש ניתן להגיש את הבקשה.

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.

כיצד מתבצע תהליך הרישום לפנקס הקבלנים?

הגשת בקשת רישום לענף 111 מחייבת תשלום של אגרה בסך 542 ש”ח. סכום זה לא מוחזר גם אם הבקשה נדחית. ניתן לערער על סירוב ללא עלות נוספת. אם הבקשה מאושרת, יש לשלם את האגרה עבור הרישום עצמו. סכום האגרה הוא 2,138 ש”ח והוא כולל כבר את האגרה הראשונה כך שבפועל יש לשלם עוד כ-1,600 ש”ח.

בכל מקרה, כל המסמכים המוגשים חייבים להיות מקוריים או צילומים עם חותמת “נאמן למקור” של עורך דין. אחד הטפסים החשובים שמוגשים ביחד עם הבקשה הוא תצהיר ניסיון שגם אותו יש להחתים אצל עורך דין. כמו כן כולל טופס זה פירוט של כל העבודות, כולל המיקום שלהן, זהות המעסיקים ומנהלי העבודה ועוד.

מסמכים אחרים המעידים על הניסיון – אישורי ביטוח לאומי, מס הכנסה, טפסי 106, חשבוניות שהוצאו במקרה של קבלן עצמאי וכו’ – נדרשים גם הן. את הבקשה והמסמכים יש לשלוח בדואר או להגיש באופן ידני במשרדי רשם הקבלנים אשר בקריית הממשלה.

קורס קבלן איטום אשוי

למה כדאי להשקיע ברישום בפנקס של משרד השיכון?

תהליך רישום בענף 111, פיתוח חצרות, כרוך בהשקעה כספית כמו גם משאבים אחרים – זמן ואנרגיות. מדובר בהשקעה משתלמת, שכן מי שלא רשום בפנקס הקבלנים מורשה לבצע רק עבודות קטנות יחסית, בסכומים של עד כ-47,000 ש”ח.

קבלן רשום יכול להעסיק עובדים זרים, בניגוד לקבלן לא רשום שצריך לשלם לצד ג עבור עובדים זרים.

קבלן רשום זכאי להגיש הצעות למכרזים ובכך להתקדם ולפתח את העסק שלו.

קבלן רשום מוגן בחוק ופוליסת הביטוח שלו תהיה בתוקף, בניגוד לקבלן לא רשום שאינו מכוסה.

כמו כן כדאי לזכור שבתחום פיתוח החצרות פועלים בשנים האחרונות אנשי מקצוע רבים, ולמי שרוצה ליהנות מיתרון בולט על פני המתחרים כדאי להופיע בפנקס הקבלנים – הרישום הוא הוכחה טובה מאוד לגבי המקצועיות כמו גם היושרה, ולקוחות רבים מודעים לכך ובודקים את ההצעות שהם מקבלים גם על סמך הופעה בפנקס.