רישום ברשם הקבלנים – איך זה עובד ומה התהליך להוצאת רישיון קבלן?

  • שונה לאחרונה:יוני 26, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

רישום בפנקס הקבלנים אותו מנהל רשם הקבלנים זו מטרה של לא מעט קבלנים המציעים את שירותיהם לכל הדורש. רישום זה, בפנקס של רשם הקבלנים – הוא בעצם שלנו להראות לכל הלקוחות שלנו כי הם בהחלט יוכלו לסמוך עלינו. לא תמיד המצב כך בפועל, אך התפיסה הכללית היא כי מיטב הקבלנים הם אלו שמופיעים בפנקס הקבלנים. זו גם הסיבה לכך שלא מעט לקוחות פוטנציאליים יעדיפו לעבוד אך ורק עם קבלנים אלו. אמנם, בעוד כי כל קבלן היה רוצה להוציא רישיון קבלן רשום – יש דרך לא קטנה אותה נצטרך לעבור לפני שנגיע למצב של רישום ברשם הקבלנים. כמובן שגם עלינו להבין איך זה עובד בדיוק לפני כן.

רישום ברשם הקבלנים – השלבים העיקריים בדרך להוצאת רישיון קבלן

  • בדיקת התאמה – חשוב לבדוק את ההתאמה לתהליך. למעשה, מי שיכול להגיש בקשה עבור קבלת רישיון קבלן יהיה קבלן כוח אדם או קבלן שירות עם רישיון מטעם משרד העבודה. כמו כן, חשוב להדגיש כי אותו קבלן אמור להיות ללא עבר פלילי. בנוסף, כל קבלן המעוניין להתחיל בתהליך שבסופו יקבל רישום ברשם הקבלנים אמור להיות בעל ניסיון של שנה לפחות בניהול עסקי, ושלוש שנות ניסיון לפחות בניהול כוח אדם.
  • צירוף מסמכים – אם קבלן אכן עונה על כל הקריטריונים והוא יכול להמשיך הלאה – הגיע הזמן לצרף מסמכים לבקשה. למעשה, עבור קבלת רישיון קבלן יש להגיש קורות חיים של בעלי או מנכ”ל החברה – על מנת שאלו ישמשו בתור אישורים על ניסיון ניהולי של הקבלן. כמובן שאפשר לכלול גם אנשי קשר ממקום העבודה הקודם. יש לא מעט טפסים נוספים עליהם הקבלן יצטרך לחתום גם כן כמו טופס הסכמה לקבלת מידע פלילי מהמשטרה, רישיון תאגיד (אם מדובר בחברת שמירה או אבטחה לצורך העניין), תצהיר היעדר הרשעות ועוד.
  • ראיון ומבחן – אחרי שהוועדה בודקת את הבקשה ואישרה כי אכן קבלן עומד בכל תנאי הסף ללא יוצא מן הכלל וכי מסמכיו תקינים – הקבלן יוזמן לעריכת ראיון ומבחן. במהלך המבחן, מבקש הרישיון אמור לגלות ידע נרחב בכל הנוגע לדיני עבודה. מבקש רישיון שמעסיק עובדים צריך בנוסף גם להביא עימו טבלת דיוק נתונים עבור הכנת מסמך ערבות, לצד רשימת עובדים מסודרת.

למה נרצה לבצע תהליך זה בליווי של חברה מקצועית?

  • חיסכון בזמן – מאחר ומדובר בהליך בירוקרטי ומורכב – כל טעות קטנה עלולה לעכב אותנו לגמרי. לכן, קבלנים תמיד יעדיפו לעבוד עם חברה אמינה, מקצועית ומנוסה – שתחסוך זאת מאיתנו מראש.
  • ליווי – חברות מקצועיות ידועות בזכות הליווי שהן מעניקות לקבלנים. השירות הזה לא מסתכם רק בהכנה למבחן – הוא בא לידי ביטוי בליווי צמוד לאורך כל הדרך. 
  • תהליך מדויק – ככל שהתהליך מתנהל בצורה יותר מדויקת, ללא שום שגיאות מיותרות – כך נוכל להבטיח סיכויים גבוהים ככל הניתן לרישום הנחשק. 

הבחירה הנכונה שלכם – מכלל 

מכלל הכשרה מקצועית בע”מ שמה לה מטרה אחת מרכזית עליה מתבססים כל שירותי הליבה שלה. מכלל שואפת להפוך את סביבת הקבלנים בישראל לאיכותית ומקצועית, בעלת תו תקן גבוה. אצל מכלל נוכל לקבל את המעטפת השלמה לה אנו זקוקים בדרך לרישום הנחשק. נוכל לקבל הדרכה ותרגול לקראת המבחן החשוב, אך גם נוכל לקבל ליווי צמוד וייעוץ שיסייע לנו לאורך כל התהליך.

אז אם גם אתם תמיד חלמתם על הוצאת רישיון קבלן – הקלו על עצמכם בתהליך וצרו בהקדם קשר עם הצוות המקצועי של מכלל.