רשימת קבלני איטום מורשים

You are currently viewing רשימת קבלני איטום מורשים

עבודות איטום – של גגות, קירות, מבנים וכו’ – מחייבות מקצועיות רבה. עבודה שאינה מדויקת ב-100% עלולה להשאיר פתח למים לחלחל אל מקומות שבהם הם לא אמורים להיות, ולגרום לנזקים חמורים. חשוב לזכור שהסיכון כתוצאה מחדירת מים אל תשתיות שונות הוא כפול: גם נזק לתשתיות עצמן וצורך בהוצאות כספיות גבוהות לתיקון הנזק, וגם מפגע תברואתי בגלל שהמים מייצרים כתמי עובש שמגדילים את השכיחות של מחלות בדרכי הנשימה ואפילו סוגים מסוימים של סרטן.

איך מבטיחים איטום מושלם? עובדים עם רשימת קבלני איטום מורשים. כשעוברים על הרשימה הזו ובוחרים ממנה איש מקצוע או חברה, העבודה תתנהל בדיוק כפי שהיא אמורה להתנהל, והאיטום יספק את ההגנה הדרושה מהמים.

איפה ישנה רשימת קבלני איטום מורשים?

משרד הבינוי והשיכון מנהל את פנקס הקבלנים – פנקס שבו נכללים אנשי מקצוע בכל תחומי עבודות ההנדסה הבנאיות: שיפוצים, אספלט, חשמלאות ותקשורת, אינסטלציה, פיתוח חצרות ועוד ועוד. באופן טבעי כולל הפנקס גם רשימת קבלני איטום מורשים, כלומר קבלנים וחברות שעומדים בקריטריונים הרלוונטיים שקבע משרד השיכון.

את הפנקס המועיל הנ”ל תוכלו למצוא באתר של משרד הבינוי והשיכון. החיפוש בתוך הפנקס פשוט ואינטואיטיבי. אופציה אחת היא בחירת הענף הרלוונטי (איטום הוא ענף מספר 134) וקבלת כל הקבלנים המורשים בו. ניתן לפלח את הרשימה על בסיס גיאוגרפי וזאת באמצעות בחירת ישוב ספציפי, כשמן הסתם בישובים גדולים כמו תל אביב או באר שבע יש כמה וכמה קבלני איטום מורשים ובישובים קטנים – פחות.

דרך שנייה לנצל את רשימת הקבלנים המורשים שהכין רשם הקבלנים שבמשרד השיכון היא להקליד מספר קבלן ספציפי שהציע לכם את שירותיו – אם אותו איש מקצוע נכלל בפנקס, מיד לאחר הקלדת המספר יופיעו כל הפרטים שלו, ובין השאר תוכלו לדעת ממתי הוא מופיע בפנקס וגם מהו הסיווג שלו (ככל שהסיווג גבוה יותר כך מדובר על קבלן בעל ניסיון רחב היקף יותר, ובפרט בביצוע פרויקטים בהיקף כספי משמעותי).

למה כדאי להיעזר ברשימת הקבלנים המורשים בענף האיטום?

על-מנת להופיע באותה רשימת קבלני איטום מורשים בפנקס הקבלנים, ישנם 3 תנאים עיקריים: הכשרות רלוונטיות, ניסיון והתנהלות אמינה וישרה.

לגבי ההכשרות, רשם הקבלנים קובע את הקריטריונים בכל ענף וענף. ישנם ענפים כמו למשל שיפוצים ואינסטלציה שבהם קבלנים נדרשים לעבור בחינה מיוחדת כדי להוכיח את ידיעותיהם, כולל שליטה בתקנות הבטיחות והגהות.

הניסיון המינימלי הדרוש משתנה גם הוא בהתאם לסוג הענף, כשבענפים שמוגדרים כמשניים כמו האיטום הרף הוא 5 שנות ניסיון.

על-מנת להוכיח אמינות ויושרה, נדרשים קבלני איטום שמבקשים להופיע בפנקס של משרד השיכון להציג אישור מהמשטרה על היעדר הרשעות בעבירות הקשורות לעבודתם (או שלחילופין חלפו 3 שנים ממועד ריצוי העונש לאחר הרשעה שכזו). כמו כן ישנן מגבלות על מי שהוכרזו כפושטי רגל, ובנוסף אם מוגשות תלונות כנגד קבלן רשום והם נבדקות ע”י הרשם ומתגלות כמוצדקות, ייתכנו סנקציות שונות כולל השעיית הרישום בפנקס.

בהתאם כל קבלן איטום שמופיע כעת בפנקס – והאחריות לבדוק זאת היא כמובן של הלקוחות – הוא איש מקצוע עם יכולות גבוהות, ניסיון נרחב והקפדה על התנהלות רצינית, כך שאפשר לסמוך עליו.

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.