רשם הקבלנים טלפון

  • שונה לאחרונה:פברואר 25, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

רשם הקבלנים הוא אחד הגופים החשובים במשרד הבינוי והשיכון. למעשה מדובר באגף שמספק שירות יקר ערך לקבלנים רשומים ולאנשי מקצוע שרוצים להיכלל בפנקס הקבלנים – כדי ליהנות משורה ארוכה של יתרונות משמעותיים. משרדי הרשם נמצאים בקרית הממשלה שבמזרח ירושלים. כדי ליצור קשר בלי להגיע פיזית מציע רשם הקבלנים טלפון שמספרו הוא 02-5847847.

השירותים שמספק רשם הקבלנים לאנשי מקצוע בכל ענפי הבנייה והתשתיות

רשם הקבלנים מספק שני שירותים חשובים לחברות וליחידים: רישום בפנקס הקבלנים והעלאת סיווג.

הרישום מאפשר לקבלנים בעלי הכשרה מתאימה וניסיון רלוונטי להרחיב באופן דרמטי את היקף הפעילות שלהם (פירוט כאמור בהמשך העמוד). כל מי שנרשם בפנקס הקבלנים זוכה אוטומטית לסיווג 1, ויכול עם הזמן להעלות אותו (עד ל-5) וכך להגדיל עוד יותר את ההיקף הכספי של הפרויקטים שהוא מורשה לקחת על עצמו (פרטים נוספים לגבי סיווגים – בפסקה האחרונה).

על-מנת לאפשר לאנשי מקצוע לבצע את הפעולות הנ”ל וכן להתייעץ, מציע רשם הקבלנים טלפון, מייל וטופס פניות לשאלות.

למה כדאי להיכלל בפנקס שמנהל רשם הקבלנים?

ישנן 5 סיבות עיקריות לכדאיות הרישום בפנקס הקבלנים:

  1. רשות לבצע עבודות בהיקף כספי משמעותי – קבלן שאינו רשום בפנקס רשאי לקחת על עצמו פרויקטים בהיקף של עד 47,255 ש”ח בלבד (או 90,471 ש”ח כשמדובר על פרויקט בענף שהרשם מגדיר כ”ראשי”). בכל מקרה מדובר כמובן ברף נמוך מאוד בהשוואה לכללים החלים על קבלנים רשומים.
  2. רשות להשתתף במכרזים ממשלתיים – וכך ליהנות מהרחבה משמעותית של קהל הלקוחות הפוטנציאליים, ובעיקר מהאפשרות להבטיח הכנסה יציבה לטווח ארוך (בזכות חוזה עם גוף ממשלתי).
  3. היתר להעסיק עובדים זרים – קבלנים רשומים יכולים להעסיק ישירות עובדים פלסטינאים וסינים, ולחסוך את התיווך (שכידוע עשוי להסתכם בסכומים גבוהים).
  4. ביטוח – קבלן לא רשום עלול להיתקל בקשיים אם חלילה מתרחשת תאונה והוא מבקש לתבוע את חברת הביטוח. לקבלן רשום יש ראש שקט מבחינה זו.
  5. מיתוג – המודעות ההולכת ומתעוררת בקרב הציבור הרחב לכדאיות ההעדפה של קבלנים רשומים הופכת אותם לאנשי מקצוע מבוקשים הרבה יותר גם בפרויקטים פרטיים.

בחלק מהמקרים יש צורך לעבור בחינה כדי להירשם. נכון להיום קורס ההכנה של מכלל הוא היחיד שמוכר ע”י רשם הקבלנים, והיחיד שלא “רק” מקנה את כל הידע הדרוש להצלחה בבחינה, אלא גם 2 הטבות חשובות: אפשרות לעבור מבחן מקוצר (50 שאלות במקום 100) ואפשרות לחזור על המבחן במקרה של אי מעבר כבר אחרי חודש במקום לחכות חצי שנה. 90% מקבלני מכלל עוברים בפעם הראשונה!

איך אפשר להעלות את הסיווג אחרי שנרשמים בפנקס?

קבלן לא רשום מוגבל כאמור לפרויקטים בהיקף של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד. קבלנים עם סיווג 1 מורשים לבצע עבודות שההיקף שלהן הוא בין 1,627,000 ש”ח ל-4,348,000 ש”ח (בהתאם לענף שבו הם רשומים). הרף עולה עוד יותר עם הסיווג – כשקבלנים בסיווג 5, הגבוה ביותר, כבר לא מוגבלים כלל.

העלאת הסיווג אפשרית לאחר ביצוע פרויקט בהיקף כספי משמעותי – של 70% ומעלה מהמקסימום בסיווג הנוכחי, באתר בנייה אחד. דרך נוספת היא לבצע במקביל 2 פרויקטים, כל אחד מהם בהיקף של 40% או יותר מהמקסימום ובתנאי שההיקף של שניהם יחד הוא יותר מ-100% מהמקסימום הנוכחי.

פרטים נוספים תוכלו לקבל אצל רשם הקבלנים טלפון 02-5847847, וגם אנשי מכלל ישמחו לספק מידע ספציפי עבורכם בטלפון – 03-9486000

אולי יעניין אתכם גם

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.