רשם הקבלנים רשימת קבלנים

You are currently viewing רשם הקבלנים רשימת קבלנים

צרכנות נבונה מחייבת במקרים מסוימים בדיקות יסודיות. בפרט נדרשת ירידה לפרטים לקראת קבלת החלטות חשובות כמו בחירת קבלן לפרויקטים שונים – משיפוץ מקיף דרך התקנת מעלית או איטום מבנים וכלה בעבודות עפר וחציבה או הנחת קווי מים וביוב. המקום הנכון להתחיל בו את הבירורים שבסופו של דבר יובילו אתכם אל איש המקצוע המתאים ביותר הוא פנקס הקבלנים שבו מופיעה רשימת קבלנים מורשים בכל ענפי הבנייה.

איפה אפשר למצוא רשימת קבלנים שכדאי לעבוד איתם?

על-מנת לסייע לכל מי שזקוק לאנשי מקצוע איכותיים, החליטה המדינה ליצור פנקס קבלנים שבו ייכללו רק אלו שעומדים בקריטריונים מסוימים. האחריות על הפנקס והרישום היא של משרד הבינוי והשיכון וליתר דיוק של סמכות מקצועית בו שנקראת רשם הקבלנים.

מזה שנים רבות מנהל רשם הקבלנים רשימת הקבלנים שנבדקו על-ידיו ונמצאו כמקצועיים ואמינים. את הרשימה המלאה ניתן למצוא באתר של משרד הבינוי והשיכון, בקטגוריה “פנקס הקבלנים”.

איך מנהל רשם הקבלנים רשימת קבלנים ומהם הקריטריונים להיכלל בה?

סמכויות הרשם נגזרות מחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות. החוק גם מפרט את התנאים בהם כל קבלן חייב לעמוד אם הוא רוצה להיכלל בפנקס.

הקריטריון הראשון הוא שילוב של הכשרה מקצועית וניסיון. לדוגמה, לענף 100 – ענף הבנייה – יכולים להירשם מהנדסים ואדריכלים עם שנתיים ניסיון, הנדסאים וטכנאים בעלי 4 שנות ניסיון, וכן מנהלי עבודה עם ניסיון של 6 שנים או יותר. דוגמה נוספת: קבלני שיפוצים וקבלני אינסטלציה נדרשים להציג 5 שנות ניסיון בפועל בתחום הספציפי וכן לעבור מבחן מיוחד של הרשם שבוחן את הבקיאות שלהם.

קריטריון שני הוא היעדר הרשעות בגין עבירות הקשורות לעיסוק המקצועי, או שלחילופין חלפו יותר מ-3 שנים ממועד נשיאת העונש. גם פושטי רגל (פרט לפירוק מרצון) לא רשאים להירשם בפנקס.

חשוב לציין כי בהתאם לסמכותו, מעדכן רשם הקבלנים רשימת קבלנים בכל ענף אם מוגשות תלונות נגד איש מקצוע מסוים והן מתגלות כמוצדקות. בהתאם כשאתם מחפשים בפנקס את הקבלן שיבצע עבורכם פרויקט כזה או אחר אתם יכולים לדעת בוודאות שהוא גם בעל ניסיון, גם בעל הכשרה מתאימה וגם נבחן באופן קבוע ע”י סמכות מקצועית אובייקטיבית.

איך לחפש בפנקס הקבלנים איש מקצוע מתאים?

על-מנת שכל מי שזקוק לאיש מקצוע איכותי יוכל למצוא כזה בקלות מנהל רשם הקבלנים רשימת קבלנים מנוסים ואמינים במגוון רחב של ענפים. ביניהם: בנייה כענף ראשי, שיפוצים, אינסטלציה, פיתוח חצרות, התקנת מעליות, איטום מבנים, בניית שלדים, מתקני מיזוג אוויר וקירור, כבישים ותשתיות כענף ראשי, הנחת קווי תקשורת, עבודות אספלט, התקנת רמזורים ועוד.

באתר משרד הבינוי והשיכון ניתן למצוא מנוע חיפוש שבעזרתו תוכלו להגיע לקבלן המתאים ביותר בפנקס. אפשר לחפש לפי שם (או מספר קבלן / מספר חברה) כדי לבחון האם קבלן ספציפי נכלל ברשימה, ואפשר גם לפי הענף שבו יש צורך באיש מקצוע. כמו כן תוכלו לסנן את התוצאות לפי ישוב ו/או לפי סיווג – כל קבלן נכלל בפנקס עם סיווג שמעיד על היקף העבודות שכבר ביצע, כש-1 הוא הסיווג הראשוני ו-5 הוא הסיווג הגבוה ביותר.

עוד חשוב לדעת שאם ליד שם הקבלן מופיעה המילה “מוקפא” הכוונה היא שאיש המקצוע ביקש להקפיא את הרישום, כך שנכון לעכשיו הוא לא מורשה לבצע שום פרויקט. אם מופיע הרישום “מותלה” או “מוחרג” פירוש הדבר שרשם הקבלנים החליט להגביל את הקבלן, והוא רשאי לבצע רק פרויקטים ספציפיים בהתאם לרשימה שאותה ניתן למצוא בקובץ החלטות (שמפורסם גם הוא באתר משרד הבינוי והשיכון).

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.