מדוע קבלנים מתחרים על תעודת קבלן רשום: כל היתרונות

  • שונה לאחרונה:פברואר 25, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 2 דקות

המרוץ לתעודת קבלן רשום הוא מאמץ תחרותי ביותר בענף הבנייה. קבלנים שואפים להשיג הסמכה זו כדי להשיג יתרון תחרותי ולשפר את המוניטין המקצועי שלהם. במאמר זה, נעמיק בסיבות שבגללן קבלנים חותרים במרץ לתעודת קבלן רשום, ונגלה את היתרונות המשמעותיים שהיא מציעה.

תעודת קבלן רשום מסמלת אמינות ומהימנות

השגת תעודת קבלן רשום מעידה על אמינות ומהימנות הקבלן בעיני לקוחות ובעלי עניין. הסמכה זו מוכיחה כמה עובדות חשובות. ראשית, הקבלן עמד בדרישות של משרד השיכון והבינוי. בנוסף, הוא בעל הכישורים והידע הדרושים, ועומד בסטנדרטים מקצועיים גבוהים. התעודה משרה אמון בלקוחות, מה שמגביר את הסיכוי שיבחרו קבלן רשום עבור פרויקטי הבנייה שלהם. הדחף התחרותי להשיג תעודת קבלן רשום נובע מההבנה שהיא יכולה לשפר את המוניטין של הקבלן ולמשוך בסיס לקוחות רחב יותר.

הזדמנויות עסקיות

תעודת קבלן רשום פותחת דלתות לאינספור הזדמנויות עסקיות. ארגונים ציבוריים ופרטיים רבים דורשים קבלנים רשומים עבור הפרויקטים שלהם, במיוחד אלה הממומנים על ידי גורמים ממשלתיים. על ידי קבלת תעודה זו, הקבלנים מקבלים גישה למאגר גדול יותר של לקוחות פוטנציאליים וחוזים משתלמים. השגת תעודת קבלן רשום נתפסת כמהלך אסטרטגי להבטחת לקוחות פוטנציאליים יקרי ערך והרחבת טווח השוק.

 קבלת עבודה על פרויקטים גדולים בעזרת תעודת קבלן רשום

קבלנים אשר אינם רשומים מוגבלים מאוד בהיקף הפרויקטים שהם יכולים לבצע על פי החוק. לדוגמא, קבלן שיפוצים שאינו רשום יכול לבצע פרויקטים בהיקף של עד 47,255 ש”ח בלבד. ברגע שקבלן שיפוצים השיג את תעודת הקבלן, הוא יכול לבצע פרויקטים בהיקף משמעותי של עד כ-1.8 מיליון ש”ח. כל דרגת סיווג שהקבלן הרשום עולה מכפילה את היקף הפרויקטים שהוא יכול לבצע.

העסקת עובדים זרים

עובדים זרים הם כוח עבודה יעיל וזול. עובדים זרים יכולים לעסוק ברצפות, טייחות, ברזלנות (שילוב פלדה בבטון), וטפסנות (הקמת התבניות שלתוכה יוצקים בטון). כמובן עם אישורים והחרגות עובדים זרים יכולים לבצע עבודות נוספות. רק לקבלן המחזיק בתעודת קבלן יש אישור להעסיק עובדים זרים בפרויקט שלו – ע”פ חוק!

כיצד אפשר להשיג יתרון בדרך לתעודת קבלן רשום?

ישנם קבלנים המנסים להשיג תעודת קבלן רשום באופן עצמאי. לרוב הם מגלים שהדרך לא כזו פשוטה. מעבר לאתגר הבירוקרטי, המשוכה הגדולה ביותר היא מבחן ההסמכה של רשם הקבלנים. המבחן של רשם הקבלנים מכיל דרישות ידע נרחבות בתחום המקצועי, הבטיחותי והמשפטי. ללא הכנה ראויה, קבלנים רבים נכשלים במבחן ההסמכה.

איך אפשר להתכונן למבחן רשם הקבלנים?

הדרך היעילה ביותר להתכונן למבחן רשם הקבלנים היא על ידי קורס הכנה מקצועי. קורס מקצועי מכיל באופן מסודר את כל המידע הדרוש לבחינה. סוג הקורס המומלץ הוא קורס מקוון המאפשר לכם ללמוד את החומר בכל זמן ומכל מקום שנוח לכם.

“מכלל הכשרה מקצועית” מציעים קורסים מקוונים לקבלנים בענפים אינסטלציה וכיבוי אש (190), שיפוצים (131), ואיטום (134). הקורסים של מכלל הוכחו כיעילים ביותר. כ-90% מבוגרי הקורסים עוברים את הבחינה בניסיון הראשון. בזכות המרצים המומחים, סרטוני ההדרכה, ומבחני התרגול, תוכלו לקבל יתרון משמעותי בדרך לתעודת קבלן רשום. 

 

אולי יעניין אותך גם: