5 טיפים להצלחה במבחני קבלן רשום 131

You are currently viewing 5 טיפים להצלחה במבחני קבלן רשום 131

אם הגעתם לכאן אתם כנראה בתהליך המרגש לתעודת קבלן רשום. הרישום בפנקס של רשם הקבלנים הוא השלב החשוב ביותר בקריירה של קבלן. מהלך זה פותח את הדלת לפרויקטים גדולים ורווחיים. בשביל לסיים את תהליך הרישום, עליכם לעבור את מבחן רשם הקבלנים. אספנו בשבילכם חמישה טיפים חשובים להצלחה במבחני קבלן רשום בענף שיפוצים (131).

1. אל תזלזלו בנושאי הבטיחות

ישנם קבלני שיפוצים שמכירים את כל הנושאים המקצועיים כמו כף ידם אך נופלים בנושאי הבטיחות. רשם הקבלנים שם דגש על תחום הבטיחות במבחן. 30 שאלות מתוך 100 הם בנושאי בטיחות וציון המעבר המחייב בפרק הבטיחות הוא 80. זו הדרישה הגבוה ביותר במבחן. לכן עליכם לשים לב שאתם מכירים לעומק מושגי יסוד בבטיחות וגהות, ניהול בטיחות ואחריות מנהלים ומהנדסים בבנייה.

2. תמצאו את המסגרת הנכונה בשבילכם ללמוד למבחני קבלן רשום 131

מסגרת הלמידה היא מרכיב חשוב בדרך להצלחה במבחן. כקבלנים עמוסים קשה למצוא את הזמן ללמוד כמו שצריך. לכן צריך למצוא מסגרת גמישה ונוחה שמאפשרת לכם ללמוד מתי שנוח לכם ואיפה שנוח לכם. קורס מקצועי מקוון כמו הקורסים של מכלל מאפשרים גישה לחומרי הלימוד בכל זמן ומכל מקום ובכך נותנים מסגרת נוחה ומאפשרת. 

3. חשוב להשיג מקור יעיל לכל חומר הלימוד למבחן קבלני שיפוצים

השאלות של מבחני קבלן רשום 131 מתבססות על מידע מכמות אדירה של ספרים מקצועיים, חוקים ותקנות. כל אחד מהמסמכים מרובי הסעיפים הללו מכיל מידע רב שיכול להיות רלוונטי למבחן. בין היתר המבחן כולל את:

  • גריפל, א. ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה.
  • פקודת הבטיחות בעבודה (נוסח חדש) התש”ל-1970.
  • ההנדסה האזרחית- ניהול הבנייה, 2018, מאת אינג’ עאוני זריקאת.
  • תורת הבנייה תהליכים וחומרים מאת שירה טריואקס-ציפר.
  • חישובי כמויות של עבודות הבנייה – יצחק סורוקה.
  • תקנות הל”ת – “הוראות להתקנת מתקני תברואה״.
  • ועוד.

כדי להשיג גישה נוחה למידע מכל המקורות הללו מומלץ לבצע קורס הכנה מקצועי שמאגד לתוכו את כל המידע הרלוונטי למבחן מתוך המוני המסמכים הללו.

4. תרגולים מעשיים של מבחני קבלן רשום

כל למידה יעילה כוללת תרגול מעשי, זו הדרך הטובה ביותר לוודא הבנה לזכור את חומר הלימוד. כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם במבחן רשם הקבלנים מומלץ לתרגל סימולציות בחינה ושאלות תרגול. כך אתם יכולים לבחון מהם התחומים שקשים לכם ולהפחית לחץ לפני הבחינה. ככל שמתרגלים יותר, הביטחון העצמי גובר וכך גם המוכנות שלכם לבחינה.

5. תמצאו קורס מקצועי איכותי

איך שלא תסתכלו על זה, מבחן רשם הקבלנים הוא אתגר משמעותי. רק כ-10% מבין הקבלנים שניגשים אליו ללא הכנה מקצועית עוברים בניסיון הראשון. לכן מומלץ לעשות קורס מקצועי איכותי שמיועד למבחני קבלן רשום 131. קורס טוב מכיל את כל המידע שאתם צריכים למבחן, יחד עם סימולציות בחינה ומאפשר לכם להתכונן בצורה הטובה ביותר.

״מכלל הכשרה מקצועית״ מציעים לקבלנים קורס הכנה מקצועי שמועבר על ידי מיטב המומחים בתחומי הבנייה בישראל. ״קורס קבלני שיפוצים ענף 131״ של מכלל מועבר באופן מקוון במלואו, מה שמאפשר ללמוד אותו בכל זמן ומכל מקום. כ-90% מבוגרי הקורס של מכלל עוברים את המבחן כבר בניסיון הראשון. לפרטים נוספים והרשמה לקורס צרו קשר והתחילו את המסע לתעודת קבלן רשום.