8 טיפים כיצד לבחור קבלן שיפוצים

  • שונה לאחרונה:פברואר 25, 2024
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

בחירת קבלן שיפוצים היא החלטה לא פשוטה. כולנו מכירים סיפורים על פרויקטים שנמשכו והתארכו הרבה יותר מכפי שתוכנן, עבודות שהופסקו באמצע, שהקבלן נעלם וגם סתם שיפוצים לא מוצלחים. 8 הטיפים הבאים יעזרו לכם למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר – וליהנות מתוצאות מעולות.

construction

1. המלצות

אם אתם מכירים אנשים שביצעו בשנים האחרונות שיפוץ, כדאי לבקש מהם חוות דעת על איש המקצוע שביצע את הפרויקט עבורם. גם רשתות חברתיות הן מקום טוב לחפש בו המלצות, אבל רק מאנשים שאתם סומכים עליהם – ובתנאי שההמלצה היא על קבלן שיפוצים שהם התוודעו ליכולות שלו באופן אישי (ולא “הוא עשה עבודה נהדרת לגיסתי”).

2. חוזה מפורט

אין סיבה להתפשר על קבלן שיפוצים שלא מוכן לחתום אתכם על חוזה עבודה שמפרט את ההסכמים ביניכם – כולל לוחות זמנים, מועדי תשלום, החומרים שבהם ייעשה שימוש וכמובן כתב כמויות לטובת העבודות השונות ועוד. אם קבלן השיפוצים מנסה להתחמק מחתימה על חוזה מסודר, זו בהחלט סיבה לדאגה, ולא כדאי לצאת לדרך בלי ראש שקט באמת.

3. ביטוח

מרכיב חיוני נוסף בשקט הנפשי שלכם הוא ביטוח – הביטוח הוא גם לנזקים שעלולים להיגרם בנכס מכל סיבה שהיא, וגם לעובדים, ביחס לכל תאונה שעלולה להתרחש בזמן השיפוץ. שימו לב: בלי ביטוח מתאים, אם מתרחשת תאונת עבודה, אתם עלולים להיתבע מתוך האחריות שלכם כבעלי הנכס בו קרתה התאונה.

4. ניסיון

ככל שקבלן השיפוצים הוא בעל ניסיון רב יותר, כך הסיכוי שהוא יבצע את הפרויקט באופן מקצועי, בדיוק לפי הרצונות שלכם, גבוה יותר. ניסיון הוא גם מפתח משמעותי לצמצום הסיכוי לטעויות תוך כדי עבודות ובזבוז זמן יקר – כך שאם אתם בוחרים איש מקצוע ותיק סביר להניח שהפרויקט יושלם בזמן.

5. קשב

כדי שהשיפוץ יניב את התוצאות הרצויות, כדאי שהקבלן יהיה קשוב אליכם, ויבין בדיוק מה חשוב לכם ומה אתם רוצים לבצע בכל חלל ובכל פינה בדירה או בעסק. במקביל לקשב המלא נדרשת גם יושרה מלאה, כדי שאם ישנן פעולות בלתי אפשריות מבחינה טכנית/הנדסית, או שינויים העלולים להתגלות כטעות – קבלן השיפוצים יבהיר זאת מראש.

6. חומרים

מומלץ לבחור קבלן שיפוצים שמתחייב להשתמש אך ורק בחומרים איכותיים. בהקשר זה חשוב לזכור שבימינו ישנם חומרים מתקדמים ואיכותיים במיוחד המבטיחים מקסימום תועלת לטווח הארוך – ורצוי שאיש המקצוע שבידיו מופקד השיפוץ ישתמש בהם.

7. מחיר

כמו כל מוצר או שירות, גם שיפוץ נבחן לא רק מבחינת התועלת והאיכות אלא גם מבחינת העלות. יחד עם זאת חשוב לזכור שבסופו של דבר את המחיר ששילמתם עבור שדרוג הנכס תשכחו תוך זמן מה, ואילו התוצאות ישפיעו על איכות החיים שלכם לטווח ארוך – ולכן לא כדאי לייחס למחיר משקל נכבד מדי.

8. רישום בפנקס הקבלנים

קבלן שיפוצים רשום בפנקס הקבלנים שמנוהל ע”י משרד השיכון הוא קודם כל איש מקצוע בעל ניסיון של לפחות 5 שנים (זהו אחד התנאים לרישום). בנוסף אפשר לדעת בוודאות שאותו קבלן הוא בעל בקיאות מקצועית מקיפה, שכן זהו תנאי נוסף לרישום. סיבה נוספת לכך שחשוב לבחור אך ורק קבלנים רשומים היא שלאנשי המקצוע שנכללים בפנקס יש אינטרס משמעותי לספק לכם שירות מצוין – אי עמידה בהתחייבויות, רשלנות או כל הפרת אמון שהיא עלולות להוביל למחיקת הרישום שלהם ולנזק כספי ממשי מבחינתם.

במכלל הכשרה מקצועית תמצאו את הקבלן המומלץ שיתאים לכם!

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם.